Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Agregatorzy wiadomości powinni uczynić selekcję treści sztuką

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Agregatorzy wiadomości powinni uczynić selekcję treści sztuką

Cel oglądanie wiadomości w telewizji zawsze chodziło o bycie na bieżąco, lepsze poznanie świata, w którym żyjesz i pozostawanie w kontakcie ze wszystkim, co się dzieje. Ale to w dużej mierze zależy od tego, co oglądasz. Czasami może się okazać, że będziesz wiedział jeszcze mniej niż wtedy, gdy po raz pierwszy otworzyłeś telewizor. Dlaczego? Ponieważ większość rzeczy, które widzisz w telewizji podczas wiadomości, jest dostosowana do programu, aby przyciągnąć uwagę.

Być poinformowanym oznacza mieć władzę

Jak my, społeczeństwo, mamy podejmować jakąkolwiek świadomą decyzję, jeśli nie mamy dostępu do twardych danych i wiarygodnych informacji? Christian Science Monitor poszedł nieco dalej i opublikowany historia zatytułowana „Czy jesteś mądrzejszy od poglądów Fox News? A co powiesz na widza CNN?” Na stronie załączono quiz zawierający następujące pytania:

Czy masz wrażenie, że większość ekonomistów, którzy to badali, szacuje, że ustawodawstwo dotyczące bodźców stymulacyjnych:

Zasadniczo badanie wykazało, że widzowie wiadomości tak naprawdę nie rozumieją historii w prosty sposób i mylą najważniejsze szczegóły dotyczące, powiedzmy, gospodarki lub powiązanych problemów zdrowotnych. Prawdopodobnie dlatego większość ludzi przeniosła się do Internetu, aby uzyskać wiadomości, odłączając telewizor i nowości inspirowane Kim Kardashian. W ciągu ostatniego roku media głównego nurtu odnotowały spadek oglądalności. Na przykład CNN odnotowało spadek oglądalności o 50%, podczas gdy Fox News o 17%.

Tak więc, ludzie zdecydowali się przenieść do Internetu, ale pytanie brzmi, w jaki sposób w tym wirtualnym świecie rozpowszechniane są informacje? Jak można dokonać porównania, aby uzyskać najlepsze dostępne informacje? Odpowiedź to agregatory wiadomości! Dla tych, którzy nie wiedzą, są to witryny gromadzące różnego rodzaju informacje. Niektóre mogą być witrynami jednoosobowymi, takimi jak Raport Drudge’aktóre ewoluują w ogromne konglomeraty. Większość z tych agregatorów specjalizuje się również w jednym konkretnym typie wiadomości. Drudge na przykład jest polityczny.

Kuracja treści, filtrowanie wiadomości dla zdrowego umysłu

Z potrzebą czyszczenia i więcej treści informacyjnychtechnika selekcji treści ewoluowała, aby pomóc w odkrywaniu, gromadzeniu i prezentowaniu treści cyfrowych dotyczących określonej tematyki. Dobór treści powoli staje się podstawą marketingu większości firm internetowych. Wiadomości szybko ewoluują i stają się czymś bardzo lokalnym i niezwykle wyspecjalizowanym, a agregatory wiadomości w pewnym sensie kierują tym procesem.

Kolejnym czystym agregatorem jest Techmem, witryna, która łączy w sobie zestaw doskonałych zasad, dzięki którym praca może zostać wykonana perfekcyjnie dla każdego. Opiera się na wielu źródłach i wykorzystuje ciekawie wydajny algorytm wykorzystujący 600 parametrów. A najważniejszą cechą można uznać fakt, że otrzymujesz edycja przez człowieka warstwę, która powinna umożliwić lepsze dostrojenie zawartości witryny. W branży technologicznej Techmeme radzi sobie na tyle dobrze, że spokojnie mógłby przebić Google News, któremu czasami brakuje precyzji i selektywności.

Agregatorzy wiadomości muszą udoskonalić swoje umiejętności selekcji

wiadomości Google I Czytnik Googlepozostają jednak dość popularne wśród osób wyszukujących wiadomości w Internecie. Czytnik Google umożliwia dodanie do osobistej listy całej gamy kanałów, które można organizować i układać według zainteresowań. Poza tym jest całkowicie darmowy. Jednak Google News różni się znacznie bardziej od Google News, ponieważ umożliwia umieszczanie własnych witryn internetowych i przeglądanie żądanych treści. Google News to miejsce, do którego nie każda witryna trafia i musi przejść dokładny proces aplikacyjny.

Kolejnym najnowszym agregatorem treści, który wydaje się nieco inny i wykonany z innego punktu widzenia, jest Wavi. Może poszczycić się możliwością gromadzenia najważniejszych danych. Naprawdę powinieneś tego spróbować, jest w jakiś sposób podobny do Facebookna ścianie, tyle tylko, że masz tam tematy/sekcje, które najbardziej Cię interesują. Potem, kiedy sprawdzisz swoje konto Wavii, będziesz widzieć świeże wiadomości prawie co godzinę. Rzecz w tym, z tego co udało mi się zaobserwować, że Wavi dość słabo radzi sobie ze znalezieniem źródła, pierwszego bloga, który zgłosił lub znalazł tę wiadomość. Wavii jest wciąż w fazie Beta, więc nie podejmuję ostatecznej oceny. Będę uważnie śledzić ich stronę internetową.

Kuracja treści, sztuka informacji online

Pozostaje jednak pytanie, czy użytkownicy porzucą swoje przyzwyczajenia i pójdą w stronę nowych, dostępnych sposobów. Większość ludzi ma już kilka ulubionych witryn, z których czerpią informacje itp. Mniejszym witrynom dość trudno jest przeniknąć do preferencji ludzi, a w końcu to duzi chłopcy decydują. Mimo to agregatory dopiero się rozpoczynają, więc w przyszłości ludzie mogą chcieć spróbować czegoś innego, jeśli okaże się, że jest to mądry i skuteczny.

Codziennie przeglądam co najmniej 500 artykułów, więc z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest wiele historii, których nie podchwytują serwisy takie jak Techmeme, Google News i wiele innych. Dlaczego? Ponieważ selekcja treści jest wciąż w początkowej fazie. Wszyscy musimy się zgodzić, że w środowisku internetowym jest po prostu zdecydowanie za dużo informacji. Mogąc uporządkować treśćpozbycie się zbędnych informacji i dostarczenie wiadomości, które naprawdę mają znaczenie, jest dość trudnym zadaniem. Jestem zwolenniczką wnikliwych, ciekawych treści, ale zdecydowanie popieram potrzebę informowania konsumentów.

Dlaczego duzi chłopcy są faworyzowani w wyborze wiadomości?

Daj mi dobrego programistę, trochę kasy, a obiecuję, że zrobię agregator wiadomości (koncentruje się na technologii konsumenckiej, *kaszel*), w którym się zakochasz. Nienawidzę Google News, ponieważ czasami nas odrzucają z głupich powodów; Jestem sfrustrowany Techmemem, że nie wybierają moich prowokujących do myślenia fragmentów i zamiast tego decydują się zgłaszać (często bezużyteczne) artykuły napisane przez dużych chłopców. Treści online nie należą do witryn behemoth ani tych, które już istnieją. Oczywiście mają jednego z najlepszych pisarzy i strategów na rynku, ale to nie znaczy, że wszyscy inni to śmiecie!

Innym też trzeba dać szansę. Kuracja treściagregowanie wiadomości nie powinno polegać wyłącznie na zbieraniu najświeższych wiadomości z najważniejszych witryn internetowych. Powinno polegać na zbieraniu najciekawszych, przydatnych i wnikliwych wiadomości zewsząd. Wymaga to wielu umiejętności i mam nadzieję, że pewnego dnia pojawi się agregator wiadomości, który będzie w stanie przekształcić selekcję treści w sztukę; agregator, który pomoże początkującym blogerom stać się gwiazdami Internetu w ciągu kilku dni. A nadzieja żyje.

Table of Contents