Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ahrefs vs SEMrush vs Ubersuggest: które narzędzie SEO jest dla Ciebie najlepsze?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ahrefs vs SEMrush vs Ubersuggest: które narzędzie SEO jest dla Ciebie najlepsze?

Musisz dać się znaleźć, jeśli chcesz odnieść sukces w biznesie.

Niezależnie od tego, czy jesteś blogerem zajmującym się stylem życia i szukasz artykułów z treścią, czy też prowadzisz małą firmę próbującą przyciągnąć nowych klientów, badania i optymalizacja wyszukiwarek muszą być częścią Twojego regularnego przepływu pracy.

Ale którego narzędzia SEO powinieneś użyć?

Jaka jest różnica między Ahrefs a SEMrush?

A co z Ubersuggestem?

Chociaż z pewnością możesz spróbować żonglować za pomocą wielu narzędzi o nakładających się funkcjach, takich jak ta, prawdopodobnie nie jest to najmądrzejsze wykorzystanie twojego czasu i zasobów.

Gdybyś musiał wybrać tylko jeden spośród Ubersuggest, Ahrefs i SEMrush, który z nich króluje?

Przyjrzyjmy się bliżej.

Łatwość użycia

Jeśli sam zajmujesz się SEO, prawdopodobnie nie jesteś całkowitym ekspertem w tej dziedzinie.

Zwłaszcza jeśli jesteś początkującym, ale nawet jeśli uważasz się za użytkownika średniozaawansowanego lub zaawansowanego, potrzebujesz narzędzia SEO, które dostarczy Ci wszystkich potrzebnych danych w sposób łatwy w obsłudze i łatwy do zrozumienia.

Ubersugeruj

Począwszy od Ubersugerujwidać tutaj, że główny pulpit nawigacyjny jest dość przejrzysty i bardzo łatwy w obsłudze, nawet jeśli nie masz doświadczenia z SEO.

W przypadku większości narzędzi SEO jesteś zwykle bombardowany zbyt wieloma wykresami i opcjami jednocześnie.

Dzięki Ubersuggest zyskujesz przyjemny i prosty interfejs użytkownika, a wszystkie różne narzędzia i funkcje są uporządkowane i dostępne za pośrednictwem lewego paska nawigacyjnego.

Aby skorzystać z głównego narzędzia wyszukiwania słów kluczowych Ubersuggest, po prostu wpisz słowo kluczowe w oczywistym pasku wyszukiwania u góry.

Przegląd słów kluczowych ułatwia przeglądanie liczby wyszukiwań, trudności SEO w indeksowaniu stron internetowych dla tego słowa kluczowego, płatnych trudności i CPC, a wszystko to z punktami najechania, które pokazują więcej informacji.

Przewiń w dół, aby zobaczyć propozycje słów kluczowych i treści.

Prosto i logicznie.

Nawet nowicjusz może nauczyć się go używać w ciągu kilku sekund.

Ahrefy

W porównaniu, Ahrefy oferuje wiele danych jednocześnie.

Może to być przydatne dla bardziej doświadczonych weteranów, którzy mogą szybciej to przeanalizować, ale może to być przytłaczające dla przeciętnego użytkownika.

Masz trochę nawigacji na górze, trochę więcej nawigacji po lewej stronie, dodatkowe przyciski w prawym górnym rogu, wiele pól, kolumn i tabel z dodatkowymi danymi… to dużo.

Jest to zdecydowana krzywa uczenia się tutaj zarówno pod względem znajdowania funkcjonalności, do których chcesz uzyskać dostęp, jak i sposobu odczytywania i interpretowania danych, które zapewnia.

Kiedy jednak to zrobisz, bogactwo informacji jest naprawdę potężne i może pomóc w ukierunkowaniu działań SEO.

SEMrush

Dzięki SEMrush otrzymujesz podobne podejście jak Ahrefs, o ile są one skierowane do bardziej doświadczonego użytkownika.

Rekommenderad:  Jak wyłączyć Firefox View do zarządzania kartami

Interfejs to biznes z dużą ilością nawigacji u góry i z boku.

Jest bardzo dużo tekstu, zwłaszcza gdy przeglądasz pulpit nawigacyjny i przeprowadzasz na przykład audyt witryny.

Dane są dość skondensowane i zajmie ci trochę czasu, zanim nauczysz się, co robić i jak to robić.

Pomocne jest jednak dodatkowe kodowanie kolorami w wynikowych wykresach i tabelach.

Jednak tam, gdzie SEMRush wyróżnia się na tle konkurencji, koncentruje się na sygnałach z mediów społecznościowych i analizie konkurencji, podczas gdy innym brakuje tego kierunku.

Użytkownicy Premium mają dostęp do swojego zestawu narzędzi Social Media Toolkit, który umożliwia markom i właścicielom witryn zarządzanie i śledzenie wszystkich ich profili społecznościowych na jednej platformie.

Badanie słów kluczowych

Porównajmy wrażenia, jakie uzyskasz dzięki Ahrefs vs. SEMrush vs. Ubersuggest, jeśli chodzi o typową recenzję słów kluczowych.

Załóżmy, że szukasz potencjalnych pomysłów na tematy do zbadania na swoim blogu.

Ahrefy

W Ahrefs wprowadzasz początkowe słowo kluczowe do eksploratora słów kluczowych.

Od razu zobaczysz trudność słowa kluczowego (na 100), szacunkową miesięczną liczbę operacji wyszukiwania, liczbę miesięcznych kliknięć oraz szacowany CPC.

W stosownych przypadkach możesz również przejrzeć temat nadrzędny i najlepszy wynik dla tego tematu nadrzędnego.

Przewiń w dół, a znajdziesz tabelę z propozycjami słów kluczowych.

Jedna sekcja zawiera frazy kluczowe z tymi samymi terminami, inna z pytaniami, inna z odpowiednimi słowami kluczowymi do rankingu, a sekcja z nowo odkrytymi słowami kluczowymi.

Pierwsza sekcja jest zazwyczaj jedną z bardziej użytecznych. Gdy klikniesz „wyświetl wszystko” w tej kategorii, możesz przeglądać i filtrować na podstawie trudności i liczby słów kluczowych, aby jeszcze bardziej zawęzić potencjalne tematy.

Ubersugeruj

Ubersuggest wyświetla podobne informacje w górnej części ekranu po wstępnym wyszukiwaniu słów kluczowych, w tym liczbę wyszukiwań i trudność SEO.

Ponadto zyskujesz wgląd w to, ile osób faktycznie klika wyniki SEO (w postaci wykresu słupkowego) i przedział wiekowy.

Poniżej znajduje się lista propozycji słów kluczowych, zaczynając od sugestii.

Istnieją dodatkowe zakładki dla powiązanych słów kluczowych, pytań, przyimków i porównań.

Stół jest czystszy i łatwiejszy do odczytania, ponieważ jest mniej zagracony.

Poniżej znajduje się lista pomysłów na treść oparta na faktycznie opublikowanych treściach.

Możesz szybko zobaczyć tytuł i domenę, a także szacunkowe odwiedziny, linki zwrotne i udziały w mediach społecznościowych.

Daje to wgląd w realne możliwości i wyniki.

SEMrush

SEMrush oferuje coś, co nazywa magicznym narzędziem słów kluczowych.

Do badania słów kluczowych otrzymujesz te same dane, co pozostałe dwa narzędzia: ilość, trudność słowa kluczowego, CPC i tak dalej.

Możliwość dołączania/wykluczania słów kluczowych, sortowania według liczby słów/objętości i innych opcji filtrowania ułatwia krótkie przeglądanie danych, a jednocześnie pozwala na łatwy eksport.

Rekommenderad:  6 Doskonałe sposoby na przygotowanie finansów przed odejściem z pracy

Aby dokładniej przeanalizować możliwe powiązane słowa kluczowe, możesz wybrać niektóre powiązane podtematy lub powiązane tematy na lewym pasku bocznym.

Zawężają one listę i możesz filtrować się również na podstawie wielu zmiennych.

Wybierając dowolne słowo kluczowe lub frazę podczas korzystania z tego narzędzia, możesz kliknąć link „Najlepsi konkurenci” i zobaczyć najnowsze witryny, adresy URL artykułów i ranking tytułów w Google dla tego słowa kluczowego.

Jest to zdecydowanie przydatna funkcja, gdy próbujesz zdecydować, jakich słów kluczowych możesz użyć, mając jednocześnie wszystkie swoje dane na tym samym ekranie.

Analiza konkurencji

Badanie potencjalnych słów kluczowych do kierowania to jeden z aspektów SEO.

Kolejnym ważnym aspektem SEO jest spojrzenie na istniejącą konkurencję.

Chcesz zobaczyć, co im się sprawdza i jak możesz to zrobić lepiej.

SEMrush

Badanie konkurencji jest dużą częścią podręcznika SEMrush.

Gdy zapoznasz się z raportem konkurencji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, uzyskasz dobre rozeznanie, kim jest Twoja konkurencja, poziom ogólnej konkurencji, udostępniane słowa kluczowe oraz wizualizację tego, jak Twoja witryna wypada w porównaniu z ich witryną.

To naprawdę pomaga umieścić część konkurencji na radarze, a następnie zagłębić się w każdego pojedynczego konkurenta, aby uzyskać dalszy wgląd w jego linki zwrotne, organiczne słowa kluczowe, bezpłatny ruch w wynikach wyszukiwania i nie tylko.

Istnieje mnóstwo wykresów i wykresów do przejrzenia, co jest potężne, ale może być przytłaczające dla początkujących.

Ahrefy

W Ahrefs mniej chodzi o identyfikowanie konkurencji jako takiej, a bardziej o dogłębne zapoznanie się z tym, co robi konkurencja.

Korzystając z Eksploratora witryn, możesz wpisać dowolny adres URL i wygenerować pełny raport z takimi informacjami, jak ranking Ahrefs, liczba linków zwrotnych (i zmiana w czasie), domeny odsyłające, organiczne słowa kluczowe i tak dalej.

Identyfikując i przeglądając profil linków zwrotnych konkurencji, możesz być w stanie zidentyfikować duże możliwości.

Przeprowadzenie raportu dotyczącego luk w słowach kluczowych może również ujawnić możliwości.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, możesz ciągle klikać dowolny niebieski tekst, aby zagłębić się w analizy kryjące się za każdą statystyką lub witryną.

Ubersugeruj

Tak jak możesz wpisać dowolne słowo kluczowe w głównym pasku wyszukiwania w Ubersuggest, możesz również wpisać dowolną domenę.

Narzędzie automatycznie ustali, że szukasz przeglądu domeny, a nie raportu słów kluczowych.

Gdy to zrobisz, uzyskasz wgląd w tę domenę, w tym organiczne słowa kluczowe, miesięczny ruch organiczny, wynik domeny, linki zwrotne i inne.

Ujawnisz również najlepsze strony SEO, w tym szacowane wizyty, linki zwrotne i udostępnienia w mediach społecznościowych, a także najlepsze słowa kluczowe SEO, z danymi o liczbie, pozycji i szacowanych wizytach.

Co oni takiego robią, że mógłbyś ich pokonać?

Rekommenderad:  Smutne pomidory z opiekanymi tygrysami: uroczo animowana aplikacja do łamania języka dla dzieci -

Wartość dodana polega na tym, że możesz szybko przeskakiwać między analizą konkurencji a trudnością słowa kluczowego.

Pozwoli Ci to zdecydować, które słowa kluczowe i frazy wyszukiwania są warte zainteresowania, a które mogą być zbyt konkurencyjne.

W przypadku okazjonalnych raportów z podwójnym podzielonym ekranem jest to często znacznie łatwiejsze do śledzenia niż na innych platformach.

Ceny i wartość

Skoro już wiesz, jak porównują się Ahrefs, SEMrush i Ubersuggest, którego narzędzia SEO powinieneś użyć?

Cóż, w pokoju jest słoń, o którym jeszcze nie wspomnieliśmy: cena.

Aby uzyskać funkcje, o których mówiliśmy powyżej, zazwyczaj musisz założyć płatne konto.

W przypadku SEMrush nie możesz nic zrobić, dopóki przynajmniej nie zarejestrujesz się w 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Następnie najtańszy plan „Pro” kosztuje 99,95 USD miesięcznie.

Z Ahrefs też nie możesz nic zrobić, dopóki nie zarejestrujesz się na okres próbny, z wyjątkiem tego, że ich jest $7 Do 7 dni.

Następnie ceny zaczynają się również od 99 USD miesięcznie za plan „Lite”.

Nie inaczej jest w przypadku Ubersuggest.

Możesz zacząć z niego korzystać od razu, bez konieczności rejestracji.

Dopiero po przeprowadzeniu kilku wyszukiwań zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu konta Google.

Nadal jest to bezpłatne, a duża liczba funkcji w Ubersuggest nadal nic Cię nie kosztuje w ramach tego modelu „freemium”.

Możesz nadal korzystać z „darmowego” planu tak długo, jak chcesz.

Nawet jeśli w pewnym momencie zdecydujesz się na uaktualnienie, indywidualny plan zaczyna się już od 29 USD miesięcznie.

To znacznie taniej niż Ahrefs lub SEMrush.

Więc które narzędzie SEO jest najlepsze?

Ahrefs i SEMRush to dwie najpopularniejsze nazwy w przestrzeni SEO, ale to nie znaczy, że Ubersuggest powinien być przeceniony lub po. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie!

Jeśli weźmiesz pod uwagę, że funkcjonalność jest porównywalna, a łatwość użytkowania jest lepsza, Ubersuggest oferuje niezwykłą wartość dla wszystkich Twoich potrzeb SEO.

Patrząc na każdą z trzech platform wyróżnionych w tej recenzji, istnieje wyraźny zwycięzca, jeśli chodzi o to, jakie narzędzie SEO jest odpowiednie dla blogerów — i jest nim Ubersuggest.

Ponieważ zarządzanie pieniędzmi zawsze ma ogromne znaczenie dla prawie wszystkich decyzji dotyczących tworzenia treści, sukcesu blogowania i poprawy rankingu dzięki SEO, Ubersuggest wyróżnia się z tłumu nie tylko oferując prawie identyczne śledzenie słów kluczowych i analizę konkurencji, jak konkurencja , ale także za ułamek ceny.