AI ma klucz do przyspieszenia procesów recyklingu

W miarę postępu społeczeństwa staje się coraz bardziej świadomy wpływu swoich działań na środowisko. Dlatego coraz więcej inicjatyw stara się złagodzić negatywne konsekwencje naszych działań na planecie.

Jednak przez większość czasu są one izolowane lub określone ruchy, które nie mają szerokiego zasięgu. Przy innych okazjach zdarza się, że wiążą się one z zbyt wysokimi kosztami, których społeczeństwo nie jest w stanie zapłacić.

W każdym razie rzeczywistość jest taka, że ​​rozwój i wykorzystanie zrównoważonych technologii jest znacznie mniej rozwinięty niż powinien. Teraz firma AMP Robotics opracowała serię urządzeń, które mogą zacząć zmieniać.

AMP stawia na sztuczną inteligencję (AI)

AI ma klucz do przyspieszenia procesów recyklingu 1

Ta firma zajmująca się robotyką była w stanie zidentyfikować dominującą potrzebę rozpoczęcia opracowywania lepszych polityk przetwarzania odpadów. W tym czasie Stany Zjednoczone wejdą w trudny okres, ponieważ będą musiały znaleźć nowe sposoby przetwarzania swoich śmieci – biorąc pod uwagę, że Chiny oświadczyły, że nie będą już świadczyć tej usługi.

Dlatego AMP widział okazję, aby zacząć zmieniać rzeczy i zacząć opracowywać metody jeszcze lepiej niż te już istniejące. Su sistema Sztuczna inteligencja jest przetwarzana za pomocą procesów uczenia maszynowego, aby ich roboty były jak najbardziej wydajne.

AI ma klucz do przyspieszenia procesów recyklingu 2

Dzięki temu roboty mogą stopniowo nauczyć się rozpoznawać wszelkiego rodzaju tekstury, kolory, kształty, a nawet marki, dzięki którym opracowują proces szczegółowej klasyfikacji odpadów.

Dlaczego roboty, które poddają recyklingowi?

AI ma klucz do przyspieszenia procesów recyklingu 3

Według badań przeprowadzonych na ten temat, roboty stają się dwukrotnie wydajniejsze niż ich ludzcy odpowiednicy w tym samym okresie czasu. Podobnie, ich wysoka prędkość przetwarzania pozwala im na znacznie bardziej szczegółową i wydajną klasyfikację odpadów.

Mówiąc prosto, wdrożenie umiejętności robotów w tym obszarze może ostatecznie doprowadzić do radykalnej zmiany w sistema Światowa ekonomia W tej chwili inicjatywa ta odbywa się tylko w Stanach Zjednoczonych. Ale celem firmy jest rozpoczęcie rozszerzania usług, które może oferować na całym świecie.

Dzięki pojawieniu się takiego sprzętu może być w końcu możliwe osiągnięcie tzw. Gospodarki o obiegu zamkniętym. W nim firmy są w stanie osiągnąć większy zysk dzięki ponownemu wykorzystaniu materiałów, ponieważ spełniają one funkcję obniżania kosztów.

Gdzie zaczynają być stosowane te roboty?

AI ma klucz do przyspieszenia procesów recyklingu 4

Jak już wspomnieliśmy, na razie Stany Zjednoczone są polem uprawnym, w którym rozwijane są te nowe technologie. Jednak w tej chwili przestrzeń, na której znajduje się więcej robotów tego typu (14 kopii), znajduje się na Florydzie, w konglomeracie o nazwie: Recyklery pojedynczego strumienia.

Oczywiście nie jest to jedyne miejsce w Stanach Zjednoczonych, które rozpoczęło testowanie tej technologii. Do tej pory inne obszary, takie jak Kalifornia, Kolorado, Indiana, Minnesota, Nowy Jork, Pensylwania, Teksas, Wirginia i Wisconsin również zaczynają mieć te zespoły. Ponadto, dzięki niedawnemu wzrostowi o 16 milionów dolarów, który otrzymał AMP, jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce zobaczymy nowe obiekty w całym kraju.