AI, z którego gra Hanabi Facebook osiągnąć najnowocześniejsze wyniki

W ramach ogromnego postępu we wprowadzaniu sztucznej inteligencji (AI) do ludzkich zachowań, zespół badawczy z Facebook Zadanie polegało mu na nauczeniu AI, jak grać w Hanabi, grę karcianą, która pozwala nam lepiej zrozumieć, jak myślą ludzie.

Ta gra kooperacyjna stworzona przez francuskiego projektanta gier Antoine Bauza w 2010 roku ma na celu dawanie wskazówek innym graczom, aby umieścili interesującą nas kartę „X”.

Wskazówki, które można podać za pomocą numeru lub koloru karty. Gra kończy się, gdy gracze uzupełnią wszystkie baterie lub zbliżą się jak najbliżej 25 punktów (pięć punktów na stos / pięć baterii).

Facebook AI i teoria umysłu

W tym sensie źródło zauważa, że ​​zespół Facebook postanowił pouczyć go sistema sztucznej inteligencji z teorią umysłu, teorią, którą według Noama Browna badacza z Facebook AI ”„ pomaga zrozumieć przekonania i intencje innych agentów, innych graczy lub ludzi ”.

Od początku AI nauczanie tego było prawie niemożliwe lub przynajmniej bardzo żmudne sistema aby być całkowicie autonomicznym i jak najbardziej zbliżonym do człowieka, nawet pomimo wszystkich postępów, jakie nastąpiły od jego powstania do tej pory, AI nie jest w stanie „czuć się i / lub działać” naturalnie jak ludzie, chociaż są bardzo blisko

Bardziej spostrzegawcza sztuczna inteligencja

Facebook Planuje przenieść tę sztuczną inteligencję w przyszłości do możliwych autonomicznych aplikacji motoryzacyjnych, to znaczy do tych autonomicznych pojazdów, które są w stanie wywnioskować zachowanie innych pojazdów i podjąć działania w tym zakresie, takie jak spowolnienie lub zatrzymanie się, gdy osoba przechodzi przez ulicę.

Jednak w tym momencie zespół ma nadzieję na dalsze poszerzenie swoich badań w zakresie kooperacyjnych i konkurencyjnych gier mieszanych, takich jak Bridge. Bez wątpienia stanowi to bardzo produktywny postęp, który znacząco wpłynie na kolejne modele AI, które pojawią się w przyszłości.