AirPods Pro z Apple: Wszystko, co musisz wiedzieć

A Apple właśnie ogłosił najnowszą wersję swoich słuchawek bezprzewodowych, AirPods Pro. Może to być zaskakujące dla wielu osób, ponieważ w marcu tego roku uruchomiono AirPods. 2. Ale nawet przy tak krótkim czasie między wydaniami mają wiele różnic w swoich możliwościach.

AirPods Pro to wersja dla tych, którzy chcą funkcji premium i są gotowi zapłacić więcej. Pasują nawet do nowego iPhone'a 11. Teraz, aby dowiedzieć się, który telefon Apple Warto, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym opiszemy wszystko, do czego jest zdolny, i porównamy to nie tylko z jego poprzednikiem, ale także z Powerbeats Pro.

1. Design

Zacznijmy od rozmowy o projekcie nowego telefonu. W porównaniu do AirPods 2, są nieco mniejsze, szczególnie jeśli chodzi o plastikowe „kabiny”. I jest w nich więcej innowacji: teraz jest czujnik ciśnienia, który pozwala użytkownikowi kontrolować różne ustawienia, dokręcając je.

AirPods Pro jest wyposażony w gumy silikonowe i, jak Apple wiedzieć, że każdy jest inny pochodzi 3 różne rozmiary gumy, dzięki czemu dopasowanie jest idealne dla Ciebie. Po sparowaniu słuchawek z iPhonem nadal możesz używać narzędzia do wykrywania optymalnego rozmiaru gumy dla swojego ucha.

W porównaniu z poprzednimi wersjami AirPods jest to znacząca poprawa, ponieważ pojawiły się tylko w jednym rozmiarze, więc nie pasowały tak dobrze u wszystkich. Kiedy je wypuszczono, pojawiło się wiele raportów, że po prostu wypadają one z uszu użytkowników.

Zaprojektuj airpods pro

Powerbeats Pro ma również gumy silikonowe, ale są one dostarczane z 4 różne rozmiary w porównaniu do 3 twojego konkurenta. Mają też „haczyki”, które zapobiegają wypadnięciu z ucha.

Jeśli nie lubisz silikonowych słuchawek z powodu ciśnienia, które powodują, nie martw się: AirPods Pro ma sistema bardzo innowacyjny wlot i wylot powietrza, dzięki czemu poczucie ciśnienia należy już do przeszłości. Jest to wyjątkowa zaleta zestawu słuchawkowego. Apple, ponieważ te z Beats nie mają.

Jeśli posłuchałeś plotek, prawdopodobnie spodziewałeś się, że będą dostępne w większej liczbie kolorów niż biały. Niestety tak nie jest i są one dostępne tylko w kolorze białym. Powerbeats są dostępne w kilku kolorach: czarnym, kości słoniowej, zieleni mchu i granacie.

2. Dźwięk

Jakość dźwięku AirPods nigdy nie była jego najmocniejszą stroną, nawet jeśli brzmi już rozsądnie. Teraz, z adaptacyjnym wyrównaniem, Apple dąży do tego, aby AirPods Pro był znany ze swojej wierności i doskonałości dźwięku. Jest nawet porównywalny z Powerbeats, które do tej pory były najlepsze pod tym względem.

Adaptacyjne wyrównanie działa poprzez dostosowanie niskich i średnich częstotliwości utworów do unikalnego kształtu uszu każdego użytkownika. Ponadto ma nowy wzmacniacz z technologią wysokiego zakresu dynamiki, która zapewnia, że ​​jego jakość dźwięku nie jest pogorszona i może emitować niższe częstotliwości do 20 Hz.

Airpods Pro Sound

3. Wodoodporność

Zarówno AirPods Pro, jak i Powerbeats Pro mają wyraźną różnicę w porównaniu do Airpods. 2: Certyfikat IPX4.

Zasadniczo oznacza to, że ta wersja zestawu słuchawkowego jest odporna na zachlapanie. Oznacza to, że możesz bez problemu wychodzić na deszcz lub ścigać się z nimi, jedynym ograniczeniem jest to, że nie można ich zanurzyć.

4. Redukcja hałasu

Jedną rzeczą, której brakowało w poprzednich wersjach AirPods, było anulowanie zewnętrznego hałasu, który Apple ostatecznie wdrożony. Działa aktywnie, co oznacza, że ​​odbywa się to za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania i dwóch mikrofonów. Dzięki temu użytkownik ma szczególnie dobre wrażenia z tłumienia hałasu.

Jeden mikrofon jest skierowany na zewnątrz, a drugi do wewnątrz. Pierwszy odbiera wszystkie dźwięki zewnętrzne i, poprzez oprogramowanie, emituje odwrócone fale dźwiękowe, co zasadniczo powoduje usunięcie dźwięków otoczenia i ich nie słyszysz.

Aby zapewnić brak szumu, drugi mikrofon wykonuje ten sam proces i blokuje wszelkie pozostałe szumy. Wszystko to odbywa się setki razy na sekundę dzięki mocy układu H1 obecnego w AirPods Pro.

Z drugiej strony, powerbeats mają rozsądną izolację akustyczną ze względu na akustyczne „uszczelnienie”, które powoduje po umieszczeniu w uchu. Dobrze jest wyjaśnić, że słuchawki Apple są znacznie lepsze pod tym względem.

5. Tryb otoczenia

Jeśli wolisz słyszeć odgłosy z zewnątrz lub po prostu nie chcesz izolować się od otaczającego cię świata, Apple też o tobie myślałem. W trybie otoczenia redukcja szumów jest wyłączona, a dźwięki nie są już blokowane.

Ten tryb działa, pozostawiając mikrofon, który odbiera dźwięki, ale bez emitowania fali odwróconej. Ponadto istnieje sistema wlot i wylot powietrza, który umożliwia wprowadzanie dźwięków zewnętrznych.

Sterowanie Airpods Pro

6. Sterowanie

Jak wspomniano wcześniej, nowe słuchawki od Apple Ma czujnik ciśnienia, który umożliwia sterowanie mikrotelefonem za pomocą kliknięć: odtwarzanie, wstrzymywanie i odbieranie połączenia telefonicznego, szybkie kliknięcie; przejdź do następnej piosenki, dwa kliknięcia; przejdź do poprzedniego, trzy kliknięcia; Aby włączyć lub wyłączyć tryb środowiska, kliknij i przytrzymaj przez sekundę.

Ponadto możesz kontrolować swój Airpods Pro całkowicie z iPhone'a, a nawet z twojego Apple Watch.

Powerbeats Pro ma fizyczne przyciski, więc jest to mniej nowoczesny design, mimo że oferuje takie same elementy sterujące jak nowe słuchawki. Apple. W poprzednich Airpodach sterowanie odbywa się po prostu dotykając słuchawek.

7. Żywotność baterii

Jedna z najczęstszych obaw, jeśli chodzi o produkty Apple jak długo trwa bateria. I nie musisz się martwić, bo też o tym pomyśleli: AirPods Pro ostatni 4 i pół godziny z włączoną redukcją szumów; wyłączone, trwa 5 godziny.; W przypadku połączeń telefonicznych trwa 3 półtorej godziny.

Dla porównania bateria Airpods 2 ostatni 5 godziny odtwarzania dźwięku, ale tylko 3 godziny rozmów telefonicznych. Powerbeats Pro wystarcza 9 godzin z ładowaniem, całkiem niezła długość, jeśli chodzi o tak małe zestawy słuchawkowe Bluetooth.

Bateria Airpods Pro

Są one dostarczane z dołączonym etui do ładowania, które jest oczekiwane biorąc pod uwagę cenę. Obudowa oferuje ponad 24 godziny odtwarzania dźwięku lub ponad 18 godzin połączeń telefonicznych. Tylko z 5 Po kilku minutach słuchawki mogą odtwarzać muzykę przez około godzinę.

Etui ma standardowe wejście błyskawicy, więc aby go naładować, wystarczy podłączyć go do dołączonego kabla lub ładowarki w iPhonie. Zmienił się jego projekt: jest nieco szerszy, aby pomieścić gumki, ale jest mniejszy, więc rozmiar jest prawie taki sam jak w poprzednich wersjach, a rozmiar jego baterii się nie zmienił.

Tylko nowy telefon od Apple jest dostarczany z etui do ładowania bezprzewodowego w wersji podstawowej, tyle ile można kupić na Airpods 2. Beats nie oferuje ładowania bezprzewodowego.

Obudowy obu poprzednich słuchawek Apple, jeśli chodzi o słuchawki Beats, ma tę samą funkcjonalność co nowa. Jednak Powerbeats jest znacznie większy, więc bądź trochę przenośny.

8. „Więc Siri?”

Wszystkie trzy słuchawki z naszej listy mają pełne wsparcie dla funkcji „Hej Siri” bez dotykania czegokolwiek. Siri zawsze będzie czekać, aż z nią porozmawiasz, gotowa w każdej chwili żartować. Ale jeśli ci to przeszkadza i musisz to wyłączyć, to całkiem proste. Wystarczy spojrzeć na nasz artykuł na temat tymczasowego wyłączania kraba na iPhonie.

Dzięki tej funkcji możesz kontrolować głośność, wykonywać połączenia telefoniczne, czytać wiadomości i nie tylko. Działa to poprzez układ H1, który został również znaleziony w AirPods. 2, ale nie w pierwszej wersji.

Siri Airpods Pro

9. I wiele więcej

AirPods Pro ma narzędzie o nazwie Audio Sharing, które pozwala słuchać tej samej muzyki, której słucha twój przyjaciel, po prostu przybliżając do niego zestaw słuchawkowy iPhone'a.

Ponadto Siri może czytać wiadomości i e-maile od razu po ich otrzymaniu dzięki funkcji Listen Messages. Ale nie martw się, nie będzie przeszkadzać, jeśli jest w trakcie rozmowy telefonicznej lub z włączoną funkcją udostępniania audio.

10. Trwałość

Należy zwrócić uwagę na to, że wszystkie trzy słuchawki są w zasadzie niemożliwe do naprawienia. Więc jeśli kupisz jeden, upewnij się, że nie spowoduje on uszkodzenia.

Jedynym sposobem naprawy jest wysłanie na adres Apple, która pobiera dość wysokie ceny. Jeśli Twoje AirPods wymagają naprawy, każda kosztuje 479 USD. Zgadza się, daje prawie 1000 $ na naprawę pary. Jeśli je zgubisz lub będziesz musiał naprawić skrzynkę, będzie to ta sama cena.

Powerbeats Pro kosztuje 679 USD na naprawę każdego z nich. Oznacza to, że prawie 1400 USD na naprawę pary, a kolejne 679 USD na naprawę skrzynki.

11. Cena, dostępność i kompatybilność

Teraz przychodzą złe wieści: cena jest bardzo wysoka. AirPods Pro są wymienione na oficjalny sklep Apple za R $2.249,00 i mimo że nie są jeszcze dostępne do kupienia, do końca tygodnia będą.

Już w poprzedniej wersji AirPods 2, są wymienione na oficjalny sklep Apple za 1349,00 R $. Wreszcie, słuchawki Beats są dostępne od oficjalny sklep Apple za 2149,00 R $.

Wszystkie zestawy słuchawkowe mają dość długą listę zgodnych urządzeń: wszystkie trzy są kompatybilne z dowolnym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth. 4.0 lub wyższy, w tym smartphones Android, chociaż niektóre funkcje są ograniczone do produktów Apple.

Zarówno nowy Apple Powerbeats Pro jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami dla przedsiębiorstw z następującymi wersjami sistema: IOS 13.2watchOS 6.1, tvOS 13.2oraz macOS Catalina 10.15.1lub później.

Już AirPods 2 są kompatybilne z urządzeniami z następującymi wersjami: iOS 10, watchOS 3i macOS Sierra lub nowszy. Ponadto są kompatybilne z Apple Telewizory czwartej generacji.

Porównawcze Airpods Pro

12. Wniosek

Wszystkie trzy słuchawki mają swoje zalety. Wszystkie są dobre na swój sposób i mają różnych odbiorców. AirPods Pro są dla tych, którzy szukają najlepszych, niezależnie od ceny, ale przeoczają pewność, że słuchawki nie spadną i nie będą potrzebować długiego nieprzerwanego użytkowania.

Z drugiej strony Powerbeats Pro jest przeznaczony dla tych, którzy szukają doskonałej jakości dźwięku, potrzebują gwarancji, że słuchawki pozostaną tam, gdzie powinny: twoje uszy potrzebują dłuższej żywotności baterii lub dla tych, którzy lubią słuchać muzyki. podczas ćwiczeń. Nawiasem mówiąc, jeśli lubisz ćwiczyć, oto nasze 20 najlepszych aplikacji do ćwiczeń na Androida i iPhone'a.

Wreszcie Airpods 2 Są dla tych, którzy chcą świetnej pary słuchawek w bardziej przystępnej cenie. Nie są tak wygodne w użyciu, jak inne na liście, a ich dźwięk nie jest tak dobry, jak inne opcje, ale z powodu różnicy kosztów, prawie połowa wartości może to nadrobić.

Co sądzisz o naszej recenzji Airpods Pro i naszym porównaniu?

Czy podobały Ci się wiadomości o nowym zestawie słuchawkowym od jednej z największych firm technologicznych? Poinformuj nas w komentarzach, jeśli używałeś już któregoś z innych słuchawek lub pomożemy ci w dokonaniu wyboru.

Jeśli przeczytałeś do tej pory, pomocne mogą być informacje o najlepszych aplikacjach muzycznych. I pamiętaj, aby spojrzeć na nasze porównanie przewodowych i zestawów słuchawkowych Bluetooth oraz naszą listę najlepszych zestawów słuchawkowych iPhone, pamiętając, że nie ma dwóch ostatnich wydań, które omówiliśmy w tym artykule.