Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Akceptowanie postów gości: jak stworzyć łatwy system

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Akceptowanie postów gości: jak stworzyć łatwy system

Zależy mi na wykorzystaniu systemów w Twojej firmie. Jeśli nie wiesz, co to znaczy, system to po prostu ustalona metoda, w jaki sposób zawsze coś robisz. Utrzymują porządek w Twojej firmie, zapewniają każdemu spójny kontakt z Twoją marką i działają jak magia, gdy robi się szalenie tłoczno. Zawsze wiesz, jaki jest następny krok!

Konfigurowanie systemów w firmie może pomóc w skuteczniejszym wykonywaniu wielu czynności. Jednym z moich ulubionych systemów, które stworzyłem we własnej firmie, jest obsługa wpisów gości i ich zgłoszeń.

Gdy już trochę blogujesz, to normalne, że otrzymujesz sporo zgłoszeń od osób, które chcą być polecane na Twoim blogu.

Jeśli nie zacząłeś używać systemów w swojej firmie, powiem Ci, że zmienią one Twoje życie.

Konfigurowanie strony współpracy na swoim blogu

Musisz mieć naprawdę jasną metodę publikowania gości na swoim blogu. Najlepszym sposobem na to jest posiadanie strony na swoim blogu poświęconej współpracy. Mam swoje w menu nawigacyjnym, więc zawsze jest na górze każdej strony.

Widziałem też, że inni blogerzy mają specjalny obszar na swojej stronie kontaktowej, który jest przeznaczony specjalnie dla osób zainteresowanych blogowaniem gościnnym.

Twoja strona współpracy powinna zawierać: wytyczne dotyczące publikowania gości oraz formularz kontaktowy.

Musisz opracować wytyczne dotyczące publikowania gości, aby Twoje oczekiwania dotyczące przyjmowania postów gości były naprawdę jasne. Posiadanie wytycznych pomoże wyeliminować blogerów, którzy chcą przesyłać posty, które nie są na temat lub nie mają odpowiedniej długości.

Powiązany: 3 Błędy w witrynie, które mogą zaszkodzić Twojemu rankingowi SEO

Dobrymi rzeczami, które warto uwzględnić w wytycznych dotyczących postów gościnnych, mogą być:

  • Jak długi ma być post
  • Jakie typy tematów preferujesz
  • Z jakim wyprzedzeniem aktualnie dokonujesz rezerwacji
  • Co blogerzy powinni zawrzeć w swoim poście (np. headshot, biogram itp.)
Rekommenderad:  Jak zwiększyć produktywność za pomocą hybrydowego modelu roboczego?

Po szczegółowym wyjaśnieniu swoich oczekiwań dodaj formularz kontaktowy, aby potencjalni gościnni blogerzy mogli od razu się z Tobą skontaktować! Potencjalni gościnni blogerzy używają formularza kontaktowego do przesyłania 3-5 pomysłów na tematy, które następnie mogę przeglądać i wybierać spośród nich.

Przyjmowanie postów gości i odpowiadanie na zapytania

Gdy ktoś zgłosi się do wyróżnienia w Twojej witrynie, w tym miejscu Twój system robi magię! Każdy plakat gościa potrzebuje tych samych informacji o tym, jak będzie przebiegać współpraca z Twoją firmą.

Możesz wysłać A odpowiedź w puszkach na zapytanie o wpis gościa po wybraniu, czy je akceptujesz.

Oto jak wygląda mój:

Cześć [NAME]!

Bardzo dziękujemy za przesłanie pomysłów na temat wpisu gościnnego! Chciałbym zamieścić Twój post na: [POST TOPIC].

Zapisałem datę [DATE] za twój post.

Uzupełniony post proszę przesłać do godz [TWO WEEKS BEFORE DATE]! Przypominamy, że możesz zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi publikowania gości tutaj: https://www.mirandanahmias.com/collaborate

Gdy podam im termin, mogą ponownie zapoznać się z moimi wytycznymi dotyczącymi postów gościnnych, aby znaleźć instrukcje, jak dokładnie przesłać ukończony post.

Kiedy odpowiadam na post gościnny, korzystam z mojego kalendarza redakcyjnego, aby dowiedzieć się, kiedy powinienem umieścić post. A potem pójdę dalej i podłączę nowy wpis gościnny w odpowiednim miejscu, aby móc śledzić, kiedy każdy z moich postów gościnnych zostanie opublikowany.

Pomaga mi to również pamiętać, kiedy pojawi się wpis gościnny, dzięki czemu w razie potrzeby mogę wysłać e-mailem przypomnienie do autora.

Powiązane: Jak stworzyć super efektywny kalendarz redakcyjny

Promocja Postu Gościnnego

Na około tydzień przed opublikowaniem posta gościnnego nadszedł czas, aby przygotować się do jego publikacji i promocji.

Przejdź przez swój regularny proces publikowania na blogu: sformatuj post, pracuj nad SEO i zaplanuj go. Stworzę również grafikę do mediów społecznościowych i zanotuję krótki link do posta.

Rekommenderad:  Jak skonfigurować Eksplorator plików w systemie Windows 10?

Następnie omawiam harmonogram promocji z moim menedżerem ds. mediów społecznościowych. Zwykle stosujemy dokładnie ten sam proces promowania postów gościnnych, co w przypadku jednego z moich własnych postów. Przez długi czas myślałem, że to zupełnie normalne, ale najwyraźniej jest wielu blogerów, którzy nie wkładają zbyt wiele wysiłku w promocję, jeśli chodzi o publikowanie postów gościnnych.

W rzeczywistości jeden z moich ostatnich autorów wpisów gościnnych powiedział nawet: „Miranda jest niesamowita! Napisałem post gościnny na jej blogu kilka miesięcy temu, po tym jak skontaktowała się ze mną… NIGDY nikt nie promował postu gościnnego tak jak ona! Ona idzie bardzo ponad wszystko”. — Alison Boyer

Wychodzenie „ponad i poza” to coś, do czego zawsze dążę. Ważne jest dla mnie, aby każdy publikujący gość czuł się ważny i jakbym robił wszystko, co w mojej mocy, aby wysłać im kilka wyświetleń strony. Społeczność ponad konkurencją, prawda?

Ostatnim krokiem, który robię, jest wysłanie kolejnego e-maila do gościa publikującego ze wszystkimi szczegółami jego nadchodzącego postu, w tym krótkim linkiem i grafiką w mediach społecznościowych. Naprawdę doceniam to, gdy publikuję wpisy gościnne dla innych osób, ponieważ pozwala mi to zsynchronizować planowanie w mediach społecznościowych, dzięki czemu mogę promować post zaraz po jego opublikowaniu.

Table of Contents