Świat biznesu ciągle się zmienia i jest nieprzewidywalny. Aby odnieść sukces, przedsiębiorstwa muszą być elastyczne i elastyczne. Przedsiębiorstwa muszą z kolei mieć jasno określony i możliwy do osiągnięcia cel.
Chociaż przedsiębiorcy często mówią o sukcesie biznesowym w kontekście związanych z nim stawek finansowych, powinni również wziąć pod uwagę aksjomaty niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie na poziomie osobistym. Kluczem do sukcesu w biznesie nie jest samo osiągnięcie celu przy wystarczających zasobach; chodzi o zabezpieczenie celów, które można osiągnąć.
Co ważniejsze, aby osiągnąć sukces, potrzebny jest poziom świadomości biznesowej i wiedzy rynkowej. Firma powinna poszukiwać, rozwijać i utrzymywać silną reputację biznesową. Możesz się z nimi zapoznać, zapisując się na Uniwersytet w Suffolk podstawowe informacje o biznesie internetowym. Pomoże Ci to rozwinąć umiejętności i wiedzę, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Dowiesz się, jak wykorzystać te umiejętności w praktyce, rozwijając swój biznes.
Aksjomaty, które mogą być korzystne dla Twojego biznesu
Przedsiębiorca powinien najpierw opracować jasny cel i odpowiedzieć sobie na kilka pytania biznesowe. Jaki jest ogólny cel działalności? Czy chodzi o większy zysk? Poprawić wydajność? Cele biznesowe muszą być jasno określone, zwięzłe i mierzalne w ustalonych ramach czasowych. Posiadanie jasnego celu pomoże określić, jakie działania są niezbędne do osiągnięcia sukcesu i ile czasu potrzeba na jego osiągnięcie.
Aksjomaty niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie zostały zdefiniowane w oparciu o idee i przekonania prezentowane przez różne szkoły myślenia. W biznesie istnieje wiele niepisanych zasad lub „aksjomatów”, które mogą pomóc w podejmowaniu decyzji. Aksjomaty te opierają się na zbiorowej mądrości doświadczonych przedsiębiorców i mogą być niezwykle pomocne w różnych sytuacjach.
Oczywiście nic nie zastąpi doświadczenia i zdrowego rozsądku. Jednakże tych 11 aksjomatów może być świetnym punktem wyjścia do zastanowienia się, jak podejść do konkretnego problemu biznesowego:
1. Bądź szczery wobec swoich pracowników, nawet jeśli jest to bolesne
Pracownicy są kluczem do sukcesu każdej firmy. Zatajanie informacji o słabych punktach Twojej firmy lub produktu może być kuszące, ale pracownicy będą bardziej zaangażowani i produktywni, jeśli znają prawdę. W rzeczywistości powinieneś pomóc im rozwijać swoje umiejętności poprzez dostosowany do ich potrzeb e-learning. Pomoże to usprawnić szkolenia i dotrzymać kroku stale zmieniającemu się krajobrazowi biznesowemu.
Kiedy pracownicy zobaczą, że poświęcasz własne interesy, aby firma mogła się wyróżniać, dołożą wszelkich starań. Wyjaśnij im, że uczciwość jest jednym z Twoich najważniejszych priorytetów. Pomoże to zbudować silną więź między Tobą a Twoimi pracownikami.
2. Konsekwencja buduje wiarygodność i zaufanie
Spójność to jeden z najskuteczniejszych sposobów budowania zaufania i wiarygodności wśród klientów. Jeśli obiecujesz, dotrzymaj go. Jeśli dajesz gwarancję, dotrzymaj jej. Jeśli mówisz, że coś zrobisz, rób to wtedy, gdy mówisz, że to zrobisz. Spójność może stworzyć niemal hipnotyczny poziom lojalności i zaufania klientów; gdy ludzie dowiedzą się, że mogą liczyć na to, że Twoja firma dostarczy to, czego oczekują, staną się Twoimi największymi zwolennikami.
Spójne procedury operacyjne świadczą o Twoim zaangażowaniu w dobrą obsługę klienta. Jednak budowanie wiarygodności i zaufania wymaga również bycia uczciwym, gdy popełnisz błąd.
3. Zysk jest nagrodą za ryzyko – wykorzystaj go
Każdy biznes wiąże się z pewnymi działaniami poziom ryzyka. Im wyższe ryzyko, tym wyższa potencjalna nagroda – ale tylko wtedy, gdy Twoje przedsięwzięcie zakończy się sukcesem. Jeśli podejmiesz ryzyko, Twoje zyski prawdopodobnie wzrosną. Wykorzystaj to, ustalając ceny na podstawie tego, ile klienci będą skłonni zapłacić za ulepszony produkt lub usługę. Jeśli klienci są skłonni zapłacić za tę wartość dodaną, skorzystaj z tego, zwiększając marże zysku i poprawiając zyski.
Ten punkt jest bardzo potężny. Kiedy już pomyślnie uruchomisz swój nowy biznes, łatwo zapomnisz o tych chwilach, kiedy byłeś zdenerwowany i niepewny co do jego powodzenia. Jednak zysk nie przychodzi bez ryzyka. Musisz pamiętać, że jeśli pieniądze z Twojej firmy pójdą na marne, to przede wszystkim nie są Twoje.
4. Bądź ostrożny, gdy masz monopol
Monopol oznacza posiadanie wyłącznego prawa do sprzedaży produktu lub usługi na określonym rynku. W najlepszym przypadku oznacza to, że możesz pobierać ceny odzwierciedlające popyt i gotowość klienta do zapłaty za Twój produkt.
Masz udany biznes – co teraz? Wiele firm rozwija się tak szybko, że zdobywają dominujący udział w rynku w swojej branży, bez realnej konkurencji. W tego typu sytuacji istnieje tendencja do podejmowania niesprawdzonych i niesprawdzonych przedsięwzięć biznesowych.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Twoje nowe przedsięwzięcia będą bardzo opłacalne. Niestety wiele z tych bardziej ryzykownych przedsięwzięć kończy się niepowodzeniem, ponieważ firma stała się zbyt duża, aby upaść, a także jest źle zarządzana. W tej sytuacji monopol może być bardzo niebezpieczny. Może to prowadzić do samozadowolenia, braku innowacji i utraty koncentracji na kluczowych mocnych stronach, które w pierwszej kolejności zapewniły Ci sukces.
5. Bezpieczeństwo tkwi w liczbach
Jest prawie nieuniknione, że niektórzy z Twoich klientów będą mieli problemy lub skargi dotyczące Twojej firmy. Są niezadowoleni, ponieważ odkryli wadę w Twoim produkcie lub usłudze. Możesz albo naprawić usterkę, albo uszczęśliwić ich ponownie, oferując lepszą propozycję wartości.
Jednak najlepszym sposobem rozpatrywania skarg klientów jest przede wszystkim zapobieganie im. Bezpieczeństwo wynika z liczb, zwłaszcza jeśli chodzi o skargi klientów. Jeśli masz dużą bazę klientów i wielu z nich jest bardzo zadowolonych z Twojego produktu lub usługi, to posiadanie jednego niezadowolonego klienta nie zaszkodzi Twojej firmie. W rzeczywistości pomoże Ci, pokazując, jak działa Twoja firma, gdy jej produkty i usługi są wadliwe.
6. Wiedza to potęga – korzystaj z niej mądrze
O sukcesie biznesu decyduje ogromna wiedza o klientach oraz umiejętność zrozumienia, czego chcą i jak zaspokoić ich potrzeby. Musisz znać potrzeby swoich klientów w zakresie produktu lub usługi – ta wiedza pozwala zapewnić lepszą obsługę klienta, co skutkuje większymi zyskami.
Posiadanie dobrej wiedzy biznesowej jest wielkim atutem. Wiele firm ogranicza ilość czasu, jaki ich pracownicy spędzają na czynnościach związanych z pracą, takich jak czytanie i badania, aby mogli skupić się na codziennej pracy.
Należy jednak pamiętać, że posiadanie dobrej wiedzy to tylko część rozwiązania. Duża wiedza o Twojej firmie nie musi oznaczać, że odniesiesz w niej sukces. Trzeba także wykorzystywać swoją wiedzę, aby podejmować mądre decyzje i wykorzystywać szanse.
7. Bądź szybki, ale nie spiesz się
Pośpiech czyni szkodę. Im bardziej się spieszysz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że popełnisz błąd lub zapomnisz zrobić coś, co jest ważne dla powodzenia Twojej firmy.
Pośpiech nie gwarantuje dobrej reputacji Twojej firmy. Klienci rozpoznają, kiedy masz za dużo na głowie, i rzadziej kupują od firmy, która sprawia wrażenie rozproszonej i przytłoczonej pracą.
8. Zachowaj prostotę
Chociaż tak naprawdę nie możesz kontrolować, czy Twoi klienci mają złożone potrzeby, możesz kontrolować, jak dobrze Twoja firma zaspokaja te potrzeby. O wiele ważniejsze jest zapewnienie świetnego produktu lub usługi, która spełnia potrzeby klientów, niż zatrzymanie każdego możliwego klienta – zwłaszcza jeśli oznacza to spisanie potencjalnego klienta na straty.
Jeśli klient nie będzie zadowolony, odejdzie. Utrzymanie tego jest po prostu zbyt kosztowne dla firmy. Po co wydawać pieniądze na utrzymanie klienta, jeśli ten nie chce Twojego produktu lub usługi? Są o wiele lepsze sposoby na wydawanie pieniędzy, w tym na nowych klientów i nowe produkty.
9. Chwal głośno i delikatnie obwiniaj
Wewnętrzna kultura firmy może zadecydować o jej sukcesie lub przerwać go. Chociaż negatywne opinie są prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na sposób, w jaki firma radzi sobie z problemami, duma również odgrywa rolę. Nierzadko zdarza się, że pracownicy milczą, gdy robią coś złego, ponieważ czują się zawstydzeni lub wstydzą się swoich błędów.
Choć szczere opinie i krytyka są ważne, równie ważne jest chwalenie pracowników za dobrą pracę – nawet jeśli nie jest doskonała. Pochwała łagodzi cios krytyki i pozwala pracownikom wiedzieć, że jesteś po ich stronie. Może to być bardzo motywujące dla pracowników, którzy starają się poprawić swoje wyniki.
10. Znajdź swoją niszę i bądź w niej najlepszy
„Wszystko, mistrz niczego” to historyczne przysłowie, które ma zastosowanie we współczesnych przedsiębiorstwach – zwłaszcza na konkurencyjnym rynku. Kiedy firmy starają się zrobić wszystko dla wszystkich, w rezultacie nie robią nic naprawdę dobrze dla nikogo. Podążanie za zbyt wieloma segmentami rynku oznacza, że Twoja firma nie będzie miała segmentu rynku, który mogłaby nazwać własnym.
Kluczem do odniesienia sukcesu w biznesie jest znalezienie jednej rzeczy, którą Twoja firma robi naprawdę dobrze, a następnie skoncentrowanie na tej jednej rzeczy wszystkich swoich zasobów, takich jak marketing, sprzedaż i rozwój produktu. Twój biznes stanie się liderem w swojej niszy i dzięki temu będzie silniejszy.
11. Liczy się nie to, ile płacisz mężczyźnie, ale to, ile on cię kosztuje
Parafrazując ten fakt: liczy się nie to, ile płacisz swoim pracownikom, ale to, ile wnoszą do zysków Twojej firmy. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy wiele firm nie ma luksusu płacenia swoim pracownikom płacy minimalnej. Muszą mieć pewność, że ich pracownicy otrzymują wystarczające wynagrodzenie odzwierciedlające wartość każdej przepracowanej godziny.
Pracownicy to rozumieją i docenią wszelkie możliwości, jakie daje im kierownictwo, aby zmaksymalizować czas spędzony w pracy. To buduje lojalność i powstrzymuje dobrych pracowników od szukania lepszych możliwości gdzie indziej.
Łatwo jest być hojnym, jeśli chodzi o płacenie pracownikom. Zawsze możesz znaleźć dodatkowe pieniądze na podwyżkę lub premię. Jeśli jednak zapłacisz pracownikowi za dużo, możesz stracić na tym pieniądze.
Zwykle można rozpoznać, kiedy pracownik w Twojej firmie otrzymuje zawyżone wynagrodzenie, ponieważ staje się on apatyczny w stosunku do swojej pracy i obowiązków służbowych. Ma to bezpośredni wpływ na Twój biznes, ponieważ pracownik nie zapewni wymaganego poziomu jakości pracy, a sama firma sprawia wrażenie amatorskiej i nieprofesjonalnej.
W jaki sposób zaawansowany dyplom biznesowy może pomóc?
Znaczenie dobrej edukacji biznesowej jest nie do przecenienia w nowoczesnej, globalnej gospodarce. Chociaż dyplom biznesowy nie jest wymagany do osiągnięcia sukcesu w biznesie, może być pomocny. Niezależnie od rodzaju firmy, którą chcesz rozpocząć, dyplom biznesowy może dać ci lepsze pojęcie o tym, jak najlepiej rozwijać i rozwijać swoją firmę.
Dyplom biznesowy to świetny sposób, aby zobaczyć, co działa, dlaczego to działa i jak możesz zastosować tę wiedzę we własnej firmie. Może również pomóc Ci zrozumieć wewnętrzne funkcjonowanie innych branż i zapewnić szereg umiejętności i doświadczenia, które możesz wykorzystać we własnym biznesie.
Ponadto dyplom biznesowy może pomóc Ci w awansie w wybranej dziedzinie, niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć nową karierę, czy awansować w istniejącej. Wiele firm wymaga, aby ich pracownicy posiadali określone kwalifikacje zawodowe na określone stanowiska, więc posiadanie zaawansowanego stopnia biznesowego sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjny na rynku i wartościowy jako pracownik.
Konkluzja
Istnieje wiele sposobów na pomyślne prowadzenie firmy. Chociaż zawsze będą rzeczy, nad którymi nie będziesz mieć kontroli, jest jeszcze jedna część prowadzenia firmy, która zależy wyłącznie od Ciebie. Chodzi o podjęcie niezbędnych kroków, aby zarządzać klientami i klientami i upewnić się, że są zadowoleni z tego, co kupują.
Dobry biznesplan to dopiero punkt wyjścia na drodze przedsiębiorcy do sukcesu. Jest to struktura określająca cele biznesowe i pomagająca właścicielowi firmy w podejmowaniu świadomych decyzji. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że jakiekolwiek planowanie to tylko jeden krok do sukcesu. Biznesplany można wdrożyć, ale nie mogą zagwarantować sukcesu, jeśli przedsiębiorcy nie będą kontynuować działań.