Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Aktualizacja Google dotycząca spamu w linkach nie została jeszcze ukończona

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Aktualizacja Google dotycząca spamu w linkach nie została jeszcze ukończona

Firma Google oficjalnie ogłosiła, że ​​wydała nową aktualizację spamu linkowego, o której pisaliśmy tutaj.

Wyjaśnili również, że pełne wdrożenie zajmie około dwóch tygodni, ale wygląda na to, że nie jest to jeszcze całkowicie zakończone.

Google’a oryginalne ogłoszenie zawiera przypomnienie o linkach, które kwalifikują się do umieszczenia w Google, oraz najnowszą aktualizację dotyczącą spamu w linkach:

Ogólnie rzecz biorąc, skuteczność spamu linkowego została znacznie zmniejszona w ciągu ostatnich dwudziestu lat dzięki ciągłemu ulepszaniu naszych systemów rankingowych i systemów wykrywania spamu. Podziękowania należą się także zdecydowanej większości witryn, które postępują zgodnie z naszymi wytycznymi, koncentrując się na budowaniu witryn zapewniających doskonałe doświadczenia użytkownika i dostarczających wysokiej jakości treści. Mimo to zawsze jest miejsce na ulepszenia, zwłaszcza gdy obserwujemy, że witryny celowo tworzą spamerskie linki z zamiarem manipulowania rankingiem, często w zwodniczy sposób.

W ramach naszych nieustannych wysiłków na rzecz poprawy jakości wyników wyszukiwania wprowadzamy dzisiaj nową zmianę dotyczącą zwalczania spamu linkami, którą nazywamy „aktualizacją spamu linkami”. Ta aktualizacja algorytmu, która zostanie wdrożona w ciągu najbliższych dwóch tygodni, jest jeszcze skuteczniejsza w identyfikowaniu i eliminowaniu spamu związanego z linkami w szerszym zakresie, w wielu językach. Witryny biorące udział w spamie linkowym zobaczą zmiany w wyszukiwarce, gdy linki zostaną ponownie ocenione przez nasze algorytmy.

Jak zawsze, właściciele witryn powinni upewnić się, że przestrzegają zasad najlepsze praktyki dotyczące linków, zarówno przychodzących, jak i wychodzących. Koncentrowanie się na tworzeniu wysokiej jakości treści i poprawie doświadczenia użytkownika zawsze wygrywa w porównaniu z manipulowaniem linkami. Promuj świadomość swojej witryny za pomocą odpowiednio otagowanych linków i zarabiaj na niej dzięki odpowiednio otagowanym linkom partnerskim.

NA Twitter, Barry Schwartz zapytał, czy aktualizacja została już ukończona, a Danny Sullivan potwierdził, że tak się nie stało. Zobacz ich wymiany poniżej:

Zobacz także tę rozmowę:

Z odpowiedzi Google wynika, że ​​wdrożenie zajmie co najmniej dwa razy więcej czasu, niż początkowo przewidywano, jeśli nie więcej.

Chociaż mniej więcej w zeszłym tygodniu miała miejsce niepotwierdzona aktualizacja algorytmu, trudno jest ustalić, czy aktualizacja ta jest w jakikolwiek sposób powiązana z aktualizacją spamu linkami.

Jest również całkiem możliwe, że nawet gdy przygotowywana będzie kolejna aktualizacja, zobaczymy koniec aktualizacji zawierającej spam z linkami.

Jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek prognozy i prawdopodobnie przed nami jeszcze tydzień.

Jak zawsze będziemy Was informować na bieżąco.

Table of Contents