Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Aktualizacja jądra systemu Linux do wersji 5.19.12 może uszkodzić wyświetlacz laptopa

Według wielu raportów problem z jedną z aktualizacji jądra systemu Linux może uszkodzić wyświetlacz laptopów.

Nowe jądro Linuksa o numerze wersji 5.19.12 może uszkodzić wyświetlacz laptopów. Osoby korzystające z laptopów wyposażonych w zintegrowaną grafikę Intel są zagrożone i odradza się instalowanie jądra Linuksa 5.19.12.

Problem z optymalizacją jądra Linuksa jest związany z błędem sterownika graficznego, który powoduje niepożądane opóźnienie w sekwencji zasilania wyświetlacza i może uszkodzić panele LCD tych systemów. Według raportów użytkowników luka ta powoduje powstawanie białych strzałek na ekranie urządzenia.

Jest to jeden z niewielu problemów, w przypadku którego aktualizacja oprogramowania niezwiązana z podkręcaniem może spowodować fizyczne uszkodzenie podzespołów komputera. Problem ten dotyczy wszystkich laptopów wyposażonych w grafikę Intel, których wyświetlacz jest bezpośrednio połączony z reprezentacjami wewnętrznymi.

Według TomsHardwarewszystkie laptopy wyposażone w grafikę Nvidia Optimus oraz niektóre laptopy korzystające z procesorów Intel i grafiki Radeon są również zagrożone, ponieważ w tych urządzeniach, nawet gdy osobna karta graficzna jest aktywna, za zarządzanie wyświetlaczem odpowiedzialna jest zintegrowana grafika.

Właściciele tych laptopów nie będą zagrożeni, jeśli całkowicie wyłączą grafikę Nvidia Optimus lub jeśli ich wyświetlacz nie będzie podłączony do zintegrowanej grafiki Intel. Oczywiście wydaje się, że niewiele urządzeń ma tę funkcję, a ich liczba jest minimalna.

Na szczęście dotyczy to tylko systemów wyposażonych w grafikę Intela, więc laptopy z grafiką AMD nie stanowią problemu.

Na szczęście społeczność Linuksa wydała nowe jądro, które całkowicie rozwiązuje wszystkie problemy ze sterownikami graficznymi. To nowe jądro w wersji 5.19.13 jest dostępne dla użytkowników już od jakiegoś czasu.

Jednak większość użytkowników prawdopodobnie będzie musiała poczekać trochę dłużej, aż ich dystrybucje Linuksa zostaną zaktualizowane o nowe jądro.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie mobilnePobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania