Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Aktualizacje Google Core są bardziej powiązane z trafnością witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Aktualizacje Google Core są bardziej powiązane z trafnością witryny

Jeden ze specjalistów SEO był zaniepokojony wzrostem ruchu, jaki nastąpił po podstawowej aktualizacji Google w wyniku wyparcia się pliku/spamowych linków zwrotnych.

Nie są pewni, czy jest to spowodowane spamerskimi linkami zwrotnymi, czy czymś innym.

Pracowali nad rozwiązaniem problemów, ale nadal nie są pewni, czy wzrost ruchu nastąpił z powodu spamerskich linków zwrotnych.

John wyjaśnił, że choć trudno mu podać więcej szczegółów bez szczegółowych informacji o witrynie, to jeśli chodzi o ogólniki, podstawowe aktualizacje dotyczą raczej ogólnej przydatności witryny, a nie linków zawierających spam.

Nie spodziewał się, że wyniki aktualizacji podstawowej zostaną uruchomione z powodu spamerskich linków.

Ponieważ nie wierzy, że cokolwiek, czego doświadczyli, byłoby wynikiem spamerskich linków zwrotnych, użycie pliku wyparcia nie zmieniłoby zbyt wiele.

Powtórzył, że chodzi raczej o ogólne zrozumienie znaczenia samej witryny.

Co więcej, ponieważ istnieją trzy witryny, które są w większości podobne, prawdopodobnie nie jest tak, że któraś z nich jest bardzo zła.

Powiedział, że mogą również zadać sobie pytanie: „Co możemy zrobić, aby witryna była jeszcze bardziej trafna w wynikach wyszukiwania?”

John zasugerował, że mogą również skorzystać z badań użytkowników, aby określić, jakie są między nimi różnice.

Dzieje się to mniej więcej w 00:44 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 0:44
Mamy więc trzy apteki internetowe w Szwajcarii [inaudible] i sklep Sonic, być może o nich słyszałeś. A w przypadku Avity latem otrzymaliśmy wiele spamerskich linków zwrotnych. I o tym też z tobą rozmawiałem. I z tego co już wiem, zazwyczaj Google potrafi zarządzać tego typu linkami zwrotnymi. Jednak po tym, jak Google zaktualizowało podstawową aktualizację w lipcu, bardzo ucierpiała nasza widoczność Amavity, szczególnie w przypadku tego sklepu, do którego dostaliśmy spamerskie linki zwrotne. Bardzo się starałem, żeby się ich wyprzeć za pomocą linków Google. Ale w tym samym czasie ruch i widoczność w sklepach Avita i Sonic wzrosły dwukrotnie. Ale naprawdę nie jestem pewien, czy było to spowodowane spamerskimi linkami zwrotnymi. Zakładam, że. Dlatego też chciałbym poznać Twoją rekomendację w tej kwestii. Co powinienem zrobić? Co możemy zrobić? Próbujemy coś zrozumieć, staramy się rozwiązać problemy techniczne, które mamy, ale jak dotąd nadal uważam, że stało się to z powodu spamerskich linków zwrotnych, ale nie jestem pewien.

Jan 2:08
Dobra. Trudno mi powiedzieć bez zagłębienia się w szczegóły, ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli widzisz zmiany w podstawowych aktualizacjach, jest to zwykle bardziej związane z próbą ustalenia, jakie jest ogólne znaczenie witryny, a mniej związane z takimi rzeczami jak linki spamujące. Nie spodziewałbym się zatem żadnej reakcji w przypadku podstawowej aktualizacji opartej na losowych, spamerskich linkach prowadzących do Twojej witryny.

A także w przypadku podstawowych aktualizacji, jeśli możesz wprowadzać stopniowe zmiany, aby z czasem ulepszyć swoją witrynę pod względem ogólnej jakości, a to będzie tam stopniowo pomocne. Ale jeśli była to naprawdę silna korekta w wyniku aktualizacji podstawowej, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać do następnej aktualizacji podstawowej, aby zobaczyć te zmiany.

A ponieważ nie sądzę, żeby miało to związek ze spamerskimi linkami zwrotnymi, nie sądzę, żeby wyparcie się tych linków cokolwiek zmieniło. Tak naprawdę zależy nam na ustaleniu, jakie jest ogólne znaczenie witryny. A to prawie zależy od ogólnej jakości witryny. Myślę, że jest to trudne, jeśli masz wiele sklepów, które są dość podobne.

W tym przypadku prawdopodobnie nie jest tak, że jeden z nich jest naprawdę zły, a drugi naprawdę dobry. Ale nadal może to być coś, w czym można wykorzystać badania użytkowników, aby dowiedzieć się, jakie są różnice? Co możesz zrobić, aby było jasne, że ta witryna jest szczególnie istotna?

Myślę, że szczególnie w odniesieniu do witryn internetowych, takich jak apteki, nasze algorytmy prawdopodobnie starają się być nieco bardziej krytyczne, tylko dlatego, że wymaga to znacznie więcej. To nie jest przypadkowa strona internetowa z historią i zabawnym zdjęciem. To tak, jakby w grę wchodziło zdrowie ludzi.

Profesjonalista SEO 1 4:16
Dziękuję. Bardzo dziękuję. Dlatego wydaje się, że musimy więcej popracować nad jakością treści, ponieważ we wszystkich sklepach mamy tę samą treść, a ze względu na ograniczenia nie zawsze możemy to zmienić. A także rozwiązujemy i już rozwiązaliśmy kolejne cztery lub cztery strony w mapie witryny, ale dziękuję bardzo. Tak. Więc tak,

Jan 4:39
Tak, szczególnie w odniesieniu do stron 404 i problemów technicznych, które nie są związane z podstawowymi aktualizacjami. Dlatego podstawowe aktualizacje tak naprawdę bardziej dotyczą zrozumienia ogólnej jakości witryny i jej trafności, a mniej problemów technicznych, a mniej spamu.

Profesjonalista SEO 1 5:00
Ok, dziękuję Ci bardzo.

Jan 5:02
Jasne. Powodzenia.