Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Aktualne informacje Randa Fishkina na temat kontrowersji związanych z zerowym kliknięciem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Aktualne informacje Randa Fishkina na temat kontrowersji związanych z zerowym kliknięciem

Dość burzliwa kontrowersja rozpoczęła się w zeszłym tygodniu Twitterkiedy Rand Fishkin udostępnił dane wskazujące, że liczba wyszukiwań Google bez kliknięć osiągnęła próg 65%.

Więcej informacji na temat tej historii można znaleźć w naszej relacji w tym poście.

Aktualizacje Rand na platformie przedstawiają następujące informacje wraz z dodatkowymi danymi dostarczonymi przez Likeweb:

Rand powiedział: „W czwartym kwartale 2020 r. 68.3% wyszukiwań w USA zakończyło się bez kliknięcia. Płatny CTR był nieco wyższy, a organiczny CTR o ponad 10% niższy.”

Ma to sens, ponieważ amerykańska wersja Google często zawiera więcej natychmiastowych odpowiedzi, fragmentów polecanych, skrzynek wiedzy itp. niż w innych regionach. Stany Zjednoczone mają także więcej reklamodawców Google i wydatków na reklamę niż większość innych krajów oraz o około 15% więcej kliknięć w płatnych wynikach wyszukiwania niż w pozostałej części świata, przy czym prawie 6% wszystkich kliknięć.

Aby uzyskać ostateczny efekt wizualny, przyjrzałem się danym wyszukiwania na przestrzeni czasu, od stycznia 2018 r. (najwcześniejsze dane dotyczące tego projektu z serwisu LikeWeb) do grudnia 2020 r.

Dodatkowe informacje na temat danych dotyczących zerowego kliknięcia

Dodatkowe dane ujawniają następujące spostrzeżenia:

  • Rośnie ogólna liczba wyszukiwań. Pandemia prawdopodobnie spowoduje odwrócenie tego spadku danych pod koniec 2019 roku.
  • W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosła liczba reklamodawców, którzy korzystali z płatnego wyszukiwania, aby zyskać widoczność w Google. Dzieje się tak zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i mobilnych.
  • Liczba kliknięć organicznych wzrosła w 2020 r. po długim okresie stabilizacji i niewielkim spadku. Wydaje się, że jest to spowodowane większym wykorzystaniem komputerów stacjonarnych w 2020 r. po tym, jak blokady Covid-19 spowodowały, że więcej z nas w domu szuka na naszych komputerach. Ruch ten może zostać przeniesiony na urządzenia mobilne, gdy szczepienia staną się coraz bardziej powszechne, a Amerykanie będą wracać do wyszukiwania Google, będąc w podróży.
  • Pod koniec 2020 r. liczba wyszukiwań bez kliknięć osiągnęła rekordowy poziom. Możliwe, że eksperymenty Google z fragmentami z odpowiedzią w pierwszym kwartale mogą korelować z pewnymi interesującymi zmianami danych. Poproszę LikeWeb o sprawdzenie tego.

Końcowe wnioski z najnowszych danych Rand

Rand ujawnił także wnioski, jakie wyciągnął z nowych danych.

On wierzy:

Dobra wiadomość: obecnie w Google jest więcej wyszukiwań niż kiedykolwiek wcześniej, a także dostępnych jest więcej kliknięć.

Zła wiadomość: w ciągu ostatnich trzech lat Google był przytłaczającym beneficjentem wzrostu liczby wyszukiwań na całym świecie, a ponieważ pandemia odrywa coraz więcej osób od laptopów i komputerów stacjonarnych i ponownie korzysta z urządzeń mobilnych, prawdopodobnie wystąpi problem wyszukiwania bez kliknięcia podnieść się jeszcze bardziej.

Tweety Randa Fishkina wymagające zerowego kliknięcia

Oto tweety, w których Rand przekazał swoje zaktualizowane dane i spostrzeżenia:

Co dalej w sporze?

Uważamy, że jest oczywiste, że Google będzie musiał zareagować na najnowsze analizy danych Rand. Ponownie okaże się, jaka będzie ich reakcja.

Będziemy kontynuować relację na temat kontrowersji związanych z brakiem kliknięć tutaj, na iloveseo.

Nie będziesz chciał przegapić ani minuty!

Table of Contents