Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Alarm dla rynku kryptowalut; W tym roku hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości ponad 3 miliardów dolarów

Statystyki pokazują, że tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni skradziono 718 milionów dolarów kryptowalut. Jeśli ten trend się utrzyma, rok 2022 pobije rekordy pod względem skradzionych kryptowalut.

Wartość kryptowalut znacząco spadła w ciągu ostatniego roku. Jednak hakerzy nadal chętnie kradną kryptowaluty, a także tzw Bloomberga pisze, cytując Chainalytic Institute, spekulanci byli w stanie zgarnąć mnóstwo pieniędzy, kradnąc te zasoby cyfrowe.

Statystyki pokazują, że tylko w tym miesiącu (dwa tygodnie temu) skradziono kryptowalutę o wartości co najmniej 718 milionów dolarów, więc w 2022 roku liczba brutto przekroczy 3 miliardy dolarów. Jeśli sytuacja będzie się tak utrzymywać, rok 2022 pobije rekord tej kwoty kryptowalut skradzionych przez hakerów.

Aktualny rekord był dostępny w 2021 r. Jak twierdzą eksperci, przedmiotowe trzy miliardy dolarów zostały skradzione w wyniku 125 włamań.

Statystyki hackowania kryptowalut od 2015 do 2022 roku

Jak widać, hakerom udało się w 2022 r. zgarnąć więcej pieniędzy niż w 2021 r., przy mniejszej liczbie ataków hakerskich.

Większość celów wydaje się być protokołami DeFi (DeFi lub zdecentralizowane finanse). Protokoły te implementują algorytmy oparte na oprogramowaniu w systemie, dzięki czemu inwestorzy kryptowalut mogą handlować, pożyczać lub pożyczać kryptowalutę za pośrednictwem ksiąg cyfrowych bez polegania na centralnym pośredniku.

Eksperci ds. bezpieczeństwa twierdzą, że hakerzy stali się biegli w wykorzystywaniu słabych punktów w systemie bezpieczeństwa, kodzie i strukturze zdecentralizowanych rynków finansowych. Większość dostawców usług finansowych polega na systemach DeFi, co sprawia, że ​​ich obowiązkiem jest znalezienie rozwiązania zapobiegającego włamaniom.

Instytut Chainalytic twierdzi, że w żadnym innym miesiącu 2022 roku kryptowaluta nie została skradziona tak często, jak w październiku. Instytut tak twierdzi mosty pomiędzy łańcuchami bloków są bardzo podatne na ataki i wielu hakerów kradnie za ich pośrednictwem kryptowaluty.

Największe hacki na kryptowaluty w 2022 roku według Bloomberga

Bloomberg twierdzi, że w wyniku dziesięciu największych włamań w tym roku skradziono ponad 1,7 miliarda dolarów w kryptowalutach.

W ostatnich dniach branża kryptowalut została poważnie dotknięta dwoma incydentami. W pierwszym przypadku haker ukradł 100 milionów dolarów, manipulując ceną tokena usługi Mango DeFi.

Ponadto w zeszłym tygodniu haker ukradł dwa miliony Binance Coins (równowartość około 570 milionów dolarów). Około 100 milionów dolarów nie zostało zwróconych, ale giełda Binance zamroziła resztę pieniędzy.

Platformy oparte na DeFi stały się atrakcyjnym celem dla rządowych grup hakerskich. Według Chainalytic na początku tego roku hakerom powiązanym z rządem Korei Północnej udało się ukraść kryptowalutę o wartości ponad 1 miliarda dolarów z protokołów DeFi.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie micromaxBezpłatne pobieranie motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo