Albion Online, wieloplatformowa gra MMORPG, która próbuje wywrócić gatunek do góry nogami

Albion to bezpłatna, wieloplatformowa gra MMORPG, która jest obecnie w fazie alfa. Jest to gra wideo online, która stara się wnieść powiew świeżości do gatunku MMORPG, który, szczególnie na Androida i iOS, nie ma jeszcze prawdziwego „przodka”.

„Otwarty świat z elementami piaskownicy i ekonomią gry napędzaną przez tych samych graczy”, tak zdefiniowali twórcy gry, i to dzięki tym funkcjom gra próbuje zadziwić, brak bardzo szczegółowej grafiki, brak darmowej gry z inwazyjnymi zakupami w aplikacji, tylko rozgrywka będąca w stanie zadziwić i bawić.

Pierwszą dużą cechą, która odróżnia ją od gry MMORPG, jest ta w grze nie ma wcześniej zdefiniowanych klas, wszystko opiera się na sprzęcie, który masz na sobie w tej chwili. Żeby było jasne, możesz zmienić klasę i umiejętności, po prostu zmieniając broń i zbroję. Rzemiosło jest zatem istotnym elementem, ponieważ pozwoli ci tworzyć przedmioty, broń i zbroję, które pozwolą ci na większą efektywność w walce.

Albion OnlineAlbion Online

Jeśli kojarzysz „MMORPG” z faktem, że musisz spędzać wiele godzin na zabijaniu tych samych stworzeń, które zawsze robią te same i bezużyteczne zwrotki, z przyjemnością dowiesz się, że w Albion Online to zupełnie inna historia! Możesz wykonywać słynne zadania, ale także szukać materiałów, farmy, rzadkiego sprzętu, działać jako „kurier”, a nawet być profesjonalistą aukcyjnym. Jak już wspomniano, ekonomia gry opiera się na działaniach graczy.

Zasadniczo w Albion Online możesz zrobić wszystko, co wpadnie Ci do głowy! Możesz zbudować swój dom gdzie każdy przedmiot dekoracyjny zagwarantuje bonus postaci, a jeśli to ci nie wystarczy, możesz też stworzyć prawdziwą cytadelę, możliwości są (prawie) nieograniczone. Po krótkim samouczku zostaniesz wrzucony do wspaniałego świata gry i od ciebie zależy, jaki będzie twój następny przystanek, nie ma ograniczeń poziomów, musisz tylko upewnić się, że jesteś dobrze przygotowany do długich podróży i zmierzenia się z różnymi wrogami pojawią się z przodu, wśród nich mogą być także inni gracze tacy jak ty. PvP stanowi kolejną ważną część gry, ale nie martw się, będą obszary, w których nie będzie możliwości ataku i ataku innych graczy.

Region mapy gry Albion Online Region mapy gry Albion Online

Albion Online to prawdziwa platforma dla wielu platform! Będzie taki sam świat gry zarówno na platformie PC, jak i mobilnej, nawet interfejs użytkownika i sterowanie pozostaną takie same. Programiści nie zastosowali żadnych ograniczeń w stosunku do wersji mobilnej, po prostu wzięli wersję na PC i zamienili ją w plik .APK z dotykowymi elementami sterującymi. Twoja postać będzie taka sama zarówno na PC, jak i na Androidzie i iOS.

Albion Online wciąż znajduje się w fazie alfa i nie ma ostatecznej daty premiery, jednak możesz już spróbować, finansując projekt na oficjalnej stronie internetowej.