Alexa będzie na wszystkich urządzeniach IoT Amazon – nie ma znaczenia, ile kosztują –

Amazon ogłosił swoją technologię AVS, w zasadzie usługę, która pozwala zintegrować wszystkie urządzenia IoT marki z wirtualnym asystentem Alexa, niezależnie od wymagań sprzętowych lub programowych, ponieważ firma stara się uczynić wirtualnego asystenta bardziej przystępnym cenowo.

Jak ogłoszono kilka miesięcy temu, Amazon oficjalnie ogłosił, że Alexa będzie wszędzie dzięki integracji Alexa Voice Service (AVS), usługi, która pozwoli wirtualnemu asystentowi połączyć się z urządzeniami AWS IoT Core.

AVS na AWS IoT Core

Przez jego oficjalny blog, Amazon AVS przedstawia technologię, która pozwoli Alexa Voice na integrację z urządzeniami IoT, które mają co najmniej 1 MB pamięci RAM i takimi podstawowymi procesorami, jak inteligentny toster, by wymienić tylko kilka.

Wynika to z faktu, że firma przechowuje procesy Alexa w chmurze, aby w ten sposób zmniejszyć koszty na poziomie magazynu i wymagania sprzętowe Amazon wypełnić lukę między inteligentnymi urządzeniami, które mogłyby zaimplementować wirtualnego asystenta.

Dirk Didascalou, wiceprezes AWS IoT, powiedział źródłu, że możliwość pobrania informacji przez Alexę w chmurze jest zaletą dla mniejszych i „nieznaczących” urządzeń marki:

„Teraz pobieramy zdecydowaną większość tego wszystkiego do chmury” –

„W takim razie urządzenie może być bardzo głupie. Jedyne, co urządzenie powinno zrobić, to aktywować wykrywanie słów. To musi jeszcze zostać zakryte na urządzeniu. ”

„Po prostu otwiera to, co nazywamy prawdziwą inteligencją środowiskową i środowiskiem obliczeniowym środowiska. Ponieważ teraz nie musisz określać, gdzie jest moje centrum, po prostu porozmawiaj ze swoim środowiskiem, a twoje środowisko może z Tobą współdziałać. Myślę, że to duży krok w kierunku inteligencji środowiskowej za pośrednictwem Alexy. ”

Podczas konferencji sprzętowej, która odbyła się we wrześniu, Amazon prezentowane urządzenia, takie jak inteligentne głośniki, piekarniki z łącznością w chmurze, słuchawki i inne urządzenia IoT, które wcześniej nie mogły być zintegrowane z Alexą, ponieważ wymagana była pamięć 50 MB i układ o większej pojemności.

Alexa będzie na wszystkich urządzeniach IoT Amazon - nie ma znaczenia, ile kosztują - 1Zdjęcie: Fortune

Amazon Flex, słuchawki Echo Buds, inteligentny pierścień Echo Loop, a także inteligentne okulary Echo Frame, są częścią urządzeń, które można bezpłatnie podłączyć do Alexy, wyjaśnia gigant sprzedaży online.