Alexa przypomni ci, kiedy wziąć leki

W ramach postępów w twoim programie opieki zdrowotnej, teraz Amazon Przedstawi nam nową wersję swojego wirtualnego asystenta, Alexa, który będzie teraz przypominał użytkownikom, kiedy powinni wziąć leki.

Amazon Jest to jedna z wielu firm, która koncentruje się na zapewnieniu użytkownikom jak największego komfortu na poziomie zdrowia. Widzieliśmy już, jak firma Jeff Bezos łączy trend Google z DeepMind i Verily, Apple z wprowadzeniem EKG poprzez Apple Watch, IBM z impulsem Watson i innych dużych firm, które zaczynają wprowadzać innowacje w dziedzinie medycyny.

Alexa i jej zastosowanie w medycynie

Zgodnie z źródło, teraz Alexa połączy się z niektórymi wybranymi aptekami i ustanowi przypomnienie o lekach na podstawie receptur pacjentów, działanie, które pozwoli wirtualnemu asystentowi przypomnieć użytkownikom za pomocą polecenia: „Alexa, jakie leki powinienem wziąć? teraz? ”lub„ Alexa, wypełnij moją receptę ”, jakie leki są przyjmowane.

Ponadto wiadomo było, że dzięki tej nowej funkcjonalności Alexa będzie mogła zamawiać więcej leków, gdy istniejące zostaną wyczerpane przez przepis. Źródło zauważa, że ​​po skonfigurowaniu tej nowej funkcji użytkownicy mogą przeglądać swoje przepisy i administrować przypomnieniami przed wskazaniem jakiegokolwiek polecenia.

Jak to działa

Amazon Zwraca uwagę, że klientami, którzy zaczną cieszyć się tą nową wersją Alexy, będą klienci Giant Eagle Pharmacy, detalista farmaceutyczny z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, który ma ponad 200 oddziałów.

Aby zacząć korzystać z tej nowej usługi Alexa, użytkownicy muszą dodać aptekę do swojego konta Amazon dzięki profilowi ​​głosowemu Alexa i chociaż do tej pory jedynym dostawcą była tylko Giant Eagle Pharmacy, firma spodziewa się w przyszłości dodać więcej aptek.

Wreszcie, jako metoda prywatności i bezpieczeństwa, firma zauważa, że ​​aby zacząć korzystać z tej funkcji w bezpieczny sposób, klienci muszą korzystać z uwierzytelniania głosowego i weryfikacji kodu dostępu.