Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Alibaba vs Amazon – Co lepsze dla biznesu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Alibaba vs Amazon – Co lepsze dla biznesu

Alibaba i Amazon to znani na całym świecie sprzedawcy detaliczni z niesamowitymi przychodami, licznymi użytkownikami na całym świecie i dobrą reputacją. Jaki model biznesowy za nimi stoi i która platforma jest bardziej obiecująca dla rozpoczęcia działalności detalicznej?

Krótko mówiąc, oba rynki są obiecujące. Trzeba jednak poznać ich specyfikę przed dokonaniem ostatecznego wyboru, więc porównajmy Amazon i Alibaba i dowiedz się, która platforma najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Co to jest Alibaba?

Alibaba to największy chiński rynek uruchomiony przez Jacka Ma. Alibaba Group składa się z AliExpress, Taobao i Alibaba.com. Podczas gdy Taobao jest rynkiem B2C, AliExpress i Alibaba koncentrują się na sprzedaży B2B. Największy wybór produktów z wielu kategorii, możliwość zakupu w najlepszych cenach, a nawet bezpośrednio u producenta sprawiają, że obie te platformy są atrakcyjne dla detalistów z całego świata.

Czy Alibaba jest większy niż Amazon? Jeśli weźmiemy pod uwagę udział w rynku detalicznym każdego rynku w ich krajach macierzystych, to tak, Alibaba jest większy. Na przykład podczas AmazonUdział detaliczny firmy w rynku amerykańskim wynosi blisko 50%, udział Alibaby sięga 80%.

Co jest Amazon?

Amazonto z kolei największy amerykański marketplace stworzony przez Jeffa Bezosa. Amazonekosystem jest również szeroki. Oprócz rynku ma rozwiązania do przechowywania w chmurze (Amazon Web Services lub AWS), jest właścicielem firmy medialnej Metro-Goldwyn-Mayer. Wreszcie ma fizyczną obecność (Whole Foods).

Amazon Z kolei marketplace umożliwia kupowanie i sprzedawanie produktów w 36 różnych kategoriach. Tam są 2,5 milionów aktywnych sprzedawców i prawie 200 milionów kupujących, w tym Amazon Pierwsi członkowie.

AmazonModel biznesowy firmy jest prosty. Platforma zapewnia sprzedającym i kupującym miejsce, w którym mogą się spotkać. Następnie, Amazon prowadzi sprzedaż swoich towarów, koncentrując się przede wszystkim na segmencie B2C.

Rekommenderad:  Apple uruchomienie w lutym nowego wyzwania Aktywności dla pracowników

Alibaba i Amazon podobieństwa

Czy Alibaba jest podobna Amazon? Oba mają pewne podobieństwa. Oba marketplace’y to giganci technologiczni, którzy sprzedają produkty jak największej liczbie klientów. Są wiodącymi targowiskami w swoich powiatach, a istota ich modelu biznesowego, łączącego sprzedających i kupujących, jest również podobna.

Alibaba i Amazon Różnice

Jaka jest więc główna różnica między Alibaba a Amazon?

Rynek docelowy

Amazon jest znana w USA, podczas gdy Alibaba dominuje na rynku chińskim. Jest dostępny w ponad dziesięciu krajach, w tym w Chinach. Mimo to generuje przychody głównie ze sprzedaży, która pochodzi z USA. Amazon ma zlokalizowane wersje rynkowe dla każdego obsługiwanego kraju, podczas gdy Alibaba nie zapewnia takiej możliwości. Mimo to Alibaba przyciąga właścicieli firm z całego świata.

Docelowi użytkownicy

Następna różnica między Amazon kontra Alibaba to użytkownicy, do których celują. Amazon koncentruje się na obsłudze segmentu B2C. Ona i jej sprzedawcy sprzedają towar bezpośrednio klientowi końcowemu. Alibaba z kolei oferuje możliwości dla biznesu handlowego. Z pomocą platformy detaliści mogą kupować od Alibaba i sprzedawać dalej Amazon po wyższych cenach.

Modele biznesowe

Modele biznesowe Alibaba vs. Amazon też są różne. Alibaba oferuje dwa rodzaje subskrypcji, które są znacznie wyższe niż Amazon. Amazon, z kolei pozwala sprzedawcom na większą elastyczność w zakresie subskrypcji i związanych z nimi opłat. Na przykład na Amazonsprzedawca może zacząć od pakietu indywidualnego, który jest dość przystępny cenowo, a następnie przejść na sprzedawcę profesjonalnego. Amazon oferuje również cały zestaw dodatkowych produktów i programów, z których można skorzystać. Amazon FBA jest najpopularniejszym. jest Amazon Brand Referral Program, możliwość stworzenia markowej witryny sklepowej od samego początku Amazon, i wiele więcej. Alibaba, w porównaniu do Amazonoferuje mniej możliwości promocyjnych.

Sprzedaż Alibaba na Amazon – Inteligentna i prosta strategia

Biorąc pod uwagę różnice w Alibaba vs. Amazon modeli generujących przychody i specyfiki ich docelowych klientów, najbardziej logicznym pytaniem jest, jak kupować od Alibaby i sprzedawać dalej Amazon. Na szczęście nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oto jak wykorzystać Alibaba do sprzedaży Amazon.

Rekommenderad:  Poruszanie się po świecie mediów społecznościowych: zalety i wady dodawania dziewczyny na Snapchacie

Zacznij od badań produktów

Pierwszą rzeczą do podjęcia jest decyzja, jakie produkty zamierzasz odsprzedawać z Alibaba Amazon. Aby podjąć decyzję, zbadaj oba rynki, zwróć uwagę na trendy w Google i mediach społecznościowych lub samodzielnie przeprowadź burzę mózgów na temat pomysłów na produkty, a następnie zweryfikuj je.

Kontynuuj wybór dostawcy na Alibaba

Na Alibaba jest wiele firm, ale nie wszystkie są równie niezawodne. Co więcej, nie wszyscy produkują i dostarczają towary wysokiej, a przynajmniej rozsądnej jakości, dlatego na tym etapie zadaniem jest znalezienie idealnej równowagi między reputacją przyszłego dostawcy, jego asortymentem, ceną i warunkami wysyłki . Zwróć uwagę na tych dostawców w swojej niszy, których ocena jest wyższa niż 4.

Złóż zamówienie próbne

Po wybraniu dostawcy złóż pierwsze zamówienie, aby przetestować proces wysyłki i jakość produktu. Następnie, jak wysłać z Alibaba do Amazon? Początkujący sprzedawcy zamawiają przesyłkę z Alibaba do swoich domów lub biur, a następnie wysyłają produkty do Amazon klientów we własnym zakresie. Ale jeśli planujesz używać Amazon FBA, proces wysyłki staje się prostszy.

Stworzyć Amazon wymienianie kolejno

Zapraszamy do promowania produktów wysłanych z Alibaba na Amazon na tym etapie. Aby to zrobić, utwórz listę produktów i uzupełnij opis produktu, używając odpowiednich słów kluczowych. Następnie dodaj wysokiej jakości zdjęcia lub filmy (lepiej zrobić je samodzielnie, aby zwiększyć wiarygodność, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym sprzedawcą) i zacznij go promować. Ponadto, Amazon pozwala promować swoje produkty za pomocą reklam PPC, uruchamiać kampanie promocyjne i zbierać opinie użytkowników, co jest kolejnym potężnym wyzwalaczem zakupu.

Jeśli chodzi o ostatnią okazję, jest to bezpłatna i skuteczna opcja, aby zachęcić potencjalnych klientów do kupowania od Ciebie od większości Amazon użytkownicy badają i odkrywają opinie poprzednich kupujących przed zakupem przedmiotu. Co więcej, dostępna jest dedykowana aplikacja, która ułatwia proces zbierania opinii od kupujących. Z pomocą SageMailer możesz wysyłać im spersonalizowane e-maile z uprzejmą prośbą o podzielenie się opinią, a także otrzymywać natychmiastowe powiadomienia za każdym razem, gdy użytkownicy zostawią nową krytyczną, pozytywną lub negatywną recenzję.

Rekommenderad:  12 najlepszych edytorów kodu dla komputerów Mac i Windows edytować pliki ...

Wniosek

Zarówno Alibaba, jak i Amazon są obiecujące do prowadzenia sprzedaży detalicznej online. Najbardziej innowacyjną strategią, jaką możesz zastosować, jest kupowanie produktów na Alibaba, a następnie ich odsprzedaż Amazon. Szczerze mówiąc, większość Amazon sprzedawcy wykonują swoją działalność właśnie w ten sposób, z wyjątkiem tych, którzy samodzielnie wytwarzają swoje produkty. Rozważ więc rozpoczęcie jak najszybciej – zarówno Alibaba, jak i Amazon są dość konkurencyjne. I nie lekceważ potęgi społecznego dowodu słuszności i używaj SageMailer do Amazon zarządzanie opiniami!

Zarejestruj się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny już teraz!

Table of Contents