Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Allparts oszczędza tysiące i zwiększa liczbę wyświetleń stron dzięki 3dcart

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Allparts oszczędza tysiące i zwiększa liczbę wyświetleń stron dzięki 3dcart

STUDIUM PRZYPADKU SPRZEDAWCY: ALLPARTS.COM

KUPIEC:

Allparts Music Corporation dostarcza części do gitar i basów producentom, hurtownikom, muzykom, lutnikom, sklepy detaliczne i naprawy gitar na całym świecie od 1982 roku. Z ponad 5000 produktów w swoim magazynie w Houston w Teksasie, firma jest największym na świecie dystrybutorem części do gitar, basów i wzmacniaczy, prowadzącym dystrybucję na sześciu kontynentach. Przez lata firma Allparts opracowała unikalną strukturę biznesową, dzieląc sprzedaż między odbiorców biznesowych i konsumenckich.

WYNIKI 3DCART:
Firma Allparts wystartowała z 3dcart w październiku 2012 r. Nowa platforma oprogramowania przyniosła natychmiastowe rezultaty, w tym:

• 25% skrócenie czasu reakcji serwisu
• 20% wzrost liczby odsłon
• Około 33% wzrost liczby wyświetleń strony na jedną wizytę
• 3% spadek współczynnika odrzuceń
• Dodatkowe 600 odwiedzających dziennie
• 2 milionów odsłon miesięcznie
• 150 000 unikalnych użytkowników miesięcznie

Po stronie finansowej Allparts oszczędza dziesiątki tysięcy dolarów, używając 3dcart zamiast Volusion. Według Deana wyniki od czasu zmiany były ogromne — a to dopiero początek.
„W naszej branży firma Allparts jest uznawana za markę wyznaczającą standardy jakości, ceny i obsługi klienta” — dodaje Dean. „Jeśli chcemy utrzymać ten status, potrzebujemy niezawodnego, doskonałego partnera programistycznego. 3dcart spełnia tę potrzebę.

HISTORIA:
W 2009 roku Dean Peckenpaugh, dyrektor IT w firmie Allparts, dostrzegł potrzebę stworzenia nowej platformy oprogramowania. Kilka lat wcześniej pracował z Volusion i miał duże doświadczenie. Ale po przemianie Dean zaczął zauważać, że coś jest nie tak.

„Volusion przeszedł ogromną migrację, przenosząc całą swoją zawartość z Rackspace na wewnętrzne serwery. Wkrótce potem firma zaczęła mieć problemy z dostępnością swoich sklepów. Problem ten trwa do dziś.”

Rekommenderad:  Jesteś następny Apple Ołówek mógł wybierać kolory z rzeczywistych obiektów

Co gorsza, współpraca z Volusion zagroziła unikalnemu modelowi biznesowemu Allparts. Segmentacja klientów za pomocą Volusion wymagała ogromnej ilości niestandardowego kodu, który Dean musiał stale oceniać i aktualizować.

„Za każdym razem, gdy Volusion coś zmieniał, martwiliśmy się, jak może to wpłynąć na witrynę” — mówi Dean. „Właściwie były chwile, kiedy coś nagle się zepsuło. To sprawiło, że jako firma poczuliśmy się bezbronni”.

Dean spędzał czas na zadawaniu pytań na niezależnych forach e-commerce, na których często udziela się CTO 3dcart, Jimmy Rodriguez. Zaprosił Deana do demonstracji 3dcart i szybko narodził się nowy związek. Firma Allparts zdecydowała się na zmianę.

„Nie tylko płacimy niższe opłaty za korzystanie z 3dcart — jest to również cieńsza platforma, która zużywa mniej przepustowości niż Volusion do wykonywania tych samych czynności” — wyjaśnia Dean. „Dzięki 3dcart uzyskujemy większą przepustowość i zużywamy mniej. Nawet gdybyśmy omówili nasz podstawowy pakiet, co rzadko robimy, nie kosztowałoby nas to nawet o połowę mniej Plany Volusion”.

Cena była tylko częścią równania. Deanowi pomogły trzy inne mocne strony 3dcart:
Łatwość użycia: 3dcart nie wymaga niestandardowego kodu ani projektu. Dean jest w stanie skonfigurować prezentację frontendu i ustawienia backendu bez żadnych problemów.
Segmentacja klientów: Segmentacja firm i osób prywatnych to prosty proces. Specyfikacje wysyłki i płatności dostosowują się automatycznie na podstawie różnych kryteriów logowania lub realizacji transakcji.
Prosta personalizacja: Dostęp do stron produktów i kategorii był dla Deana ogromną premią. Cytuje również ponad 50 szablonów e-maili 3dcart jako niezwykle pomocne funkcje.