Alternatywna przeglądarka tekstowa umożliwia przeglądanie kilku języków programowania

Jeśli chcesz w łatwy sposób przeglądać tekst, HTML i XML, to domyślne narzędzie tekstowe, które jest w zestawie Windows 10 nie jest idealne. To samo dotyczy podkreślenia składni dla wszystkich popularnych języków programowania, takich jak C ++, Pascal, PHP, Perl itp. Aby lepiej przeglądać formaty i języki, które wymieniliśmy powyżej, potrzebne jest odpowiednie narzędzie do pracę i wiemy dokładnie, którą z nich lubisz. Narzędzie to jest Alternatywna przeglądarka tekstowa, a od naszych dni użytkowania możemy z całą pewnością stwierdzić, że to działa.

Ma mnóstwo fajnych funkcji, które spodziewamy się, że fani docenią, a wszystkie sprawiają, że to narzędzie jest bardziej opłacalne niż co Windows 10 ma domyślnie, a to wiele mówi, ponieważ narzędzie Tekst jest idealne.

Zobacz języki programowania z alternatywną przeglądarką tekstową

Alternatywna przeglądarka tekstowa pomaga wyświetlać i edytować tekst, HTML i XML, C ++, Pascal, PHP, Perl i kilka języków programowania. Dzięki temu narzędziu programiści powinni znacznie łatwiej przeglądać wszystkie typy tekstów.

    Otwórz plik Co zrobić po otwarciu? Narzędzia okna wyróżnienia

Spójrzmy na to z bardziej szczegółowego punktu widzenia.

1) Otworzyć plik

Alternatywna przeglądarka tekstowa

Aby dowiedzieć się, co potrafi ten program, zalecamy najpierw otwarcie jednego z plików. Aby to zrobić, kliknij ikonę z napisem Otwórz, a następnie wyszukaj preferowany plik i dodaj go do programu.

Wszystko z tego pliku powinno być teraz widoczne, co pozostawia użytkownikowi od samego początku sporo decyzji.

2) Co zrobić po otwarciu?

Po otwarciu pliku ludzie mogą wycinać, kopiować i wiele więcej. Istnieje nawet opcja przeglądania zawartości w formacie binarnym. Po prostu kliknij przycisk Widok binarny, a nowa karta otworzy się z poziomu narzędzia, pokazując zawartość w całej okazałości binarnej.

Jeśli wcześniej załadowano wiele plików, istnieje możliwość przewijania między nimi. U góry widzimy Poprzedni i Następny plik. Kliknij te przyciski, aby szybko przełączać się między starymi i nowymi.

3) Zakreślacz

Alternatywna przeglądarka tekstowa umożliwia przeglądanie kilku języków programowania 1

Wspominaliśmy o wyróżniaczu na początku tej recenzji, więc porozmawiajmy o tym trochę więcej, prawda? OK, więc działa tylko dla języków programowania, w tym XML, HTML, C-Sharp, SQL, PHP, Java i więcej.

Podświetlanie zasadniczo zmienia widok kodu, więc nie oczekuj, że zrobi cokolwiek poza tym, dobrze? Ok dobrze.

4) Okno

Alternatywna przeglądarka tekstowa umożliwia przeglądanie kilku języków programowania 2

Pod względem Windows sekcja, w której użytkownik może ustawić okno pionowe, poziome lub kaskadowe. Sekcja pozwala również na tworzenie wielu windows, albo nie.

5) Narzędzia

Alternatywna przeglądarka tekstowa umożliwia przeglądanie kilku języków programowania 3

OK, podoba nam się ta sekcja, ponieważ zawiera przydatne narzędzie. Możesz uzyskać dostęp do kalkulatora, porównać tekst, widok binarny, kody ASCII i notatkę. Są to tylko podstawowe narzędzia, ale z naszego punktu widzenia zawsze warto je mieć.

Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że program Alternate Text Browser jest koniecznością, jeśli jesteś typem osoby, która regularnie pisze kod. Pobierz alternatywną przeglądarkę tekstową z FreewareFiles.