Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazfit GTS 2 mini recenzja: Czy rozmiar jest czynnikiem determinującym?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazfit GTS 2 mini recenzja: Czy rozmiar jest czynnikiem determinującym?

Amazfit niedawno zaktualizował swoją ofertę smartwatchów w Indiach, wprowadzając na rynek następców dwóch popularnych smartwatchów: Amazfit GTS i GTR. Amazfit GTS i GTR były dość podobne pod względem funkcjonalności, a czynnikiem różnicującym między nimi był dział projektowy. GT 2 i GTR 2 które niedawno zostały wprowadzone na rynek, podążają tym samym trendem, przy czym oba zegarki są bardzo podobne pod względem funkcjonalności, a główna różnica polega na tym, że GTS 2 ma prostokątną tarczę, natomiast GTR 2 posiada okrągłą tarczę.

Chociaż jesteśmy w trakcie przeglądu obu GTS 2 i GTR 2 od Amazfit, tym, co przykuło naszą uwagę nad tymi dwoma smartwatchami, jest nowy GTS 2 mini. Zachowuje jednak większość podstawowych funkcji i elementów konstrukcyjnych swojego starszego brata, GTS 2elementy wewnętrzne są umieszczone w mniejszej, ładniejszej obudowie. Oznacza to, że GTS 2 mini nie rezygnuje z ważnych funkcji fitness, a jednocześnie nadaje się do mniejszych nadgarstków, a także do płytszych kieszeni, ponieważ jest wyceniony na Rs. 60,999, czyli stosunkowo mniej niż GTS 2 i GTR 2.

Podobnie jak co Apple zrobił z iPhonem 12 mini, czy Amazfit właśnie zmniejszył rozmiar, aby był mniejszy i tańszy, czy też są jakieś większe kompromisy? Użyliśmy Amazfit GTS 2 mini przez ostatni tydzień, aby śledzić zarówno wskaźniki kondycji, jak i przychodzące powiadomienia. Szczerze mówiąc, to właśnie do tego ostatniego używam głównie urządzenia do noszenia, a odczyt z wagi z pewnością może to potwierdzić.

Stylowy wygląd

Amazfita GTS 2 mini nie ma żadnego wyrazistego wyglądu i wygląda jak każdy inny typowy smartwatch. Nie byłoby błędem stwierdzenie, że większość smartwatchy z prostokątną tarczą czerpie inspirację z Apple Watch przynajmniej w pewnym stopniu i to samo można powiedzieć o GTS 2 mini też. Z pewnością przemawia to jednak na korzyść GTS 2 mini, ponieważ konstrukcja tarczy wygląda elegancko i stylowo. Zaokrąglone rogi, metalowa ramka ze ściętymi krawędziami, pojedynczy przycisk imitujący koronę i zakrzywiony wyświetlacz, który pięknie odbija światło.

Chociaż rozmiar tarczy jest nieco mniejszy jak na mój nadgarstek, nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ jest ona przeznaczona dla mniejszych nadgarstków, jak sugeruje „mini” w nazwie. Najlepiej GTS 2 mini najlepiej pasowałoby na kobiece nadgarstki, podobnie jak wariant 40 mm Apple Watch. Nie twierdzę, że nie będzie dobrze wyglądać na mężczyznach, po prostu upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rozmiar, ponieważ będziesz nosić zegarek regularnie i potrzebujesz czegoś, co będzie pasować do Twojego stylu.

Rekommenderad:  Pożyczki biznesowe: 5 Powody, dla których warto je rozważyć w 2023 roku

Kolorystyka Pink Flamingo, którą otrzymaliśmy do recenzji, jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że GTS 2 mini został zaprojektowany z myślą o populacji kobiet. Odcień różu jest jednak bardzo subtelny i na paskach przypomina kolor kremowy/nude, podczas gdy plastikowa część samego zegarka jest nieco głębsza. Metalowe wykończenie wokół tarczy dodaje zegarkowi ekskluzywnego wyglądu.

GT 2 mini jest niezwykle lekki i wygodny w noszeniu nawet przez dłuższy czas lub nawet podczas snu, aby monitorować sen. Paski wykonane są z silikonu i są elastyczne. To naturalne, że pot gromadzi się wokół pasków zegarka podczas ćwiczeń, a nawet GTS 2 mini nie powodował podrażnień nadgarstka. Dolna część tarczy pokryta jest błyszczącym plastikiem, który wygląda na nieco tani, ale bądźmy szczerzy, jak często zaglądałbyś pod zegarek?

Wspaniały wyświetlacz

Większość zegarków Amazfit wyróżnia się w dziale wyświetlaczy, podobnie jak GTS 2 mini. GT 2 mini posiada wyświetlacz OLED płynnie zintegrowany z otaczającymi go czarnymi ramkami, które nawiasem mówiąc są jednolite ze wszystkich czterech stron. Wyświetlacz jest zakrzywiony na krawędziach i zaokrąglony, co sprawia, że ​​wygląda naprawdę premium. Będąc wyświetlaczem OLED, zawartość i komplikacje na tarczy zegarka GTS 2 mini wyglądają kolorowo i wyraźnie, a interakcja z menu to przyjemność.

Ostatecznie jest to oczywiście tylko smartwatch, którego będziesz używać do śledzenia kondycji, więc żywe kolory tak naprawdę nie dodają dużej wartości, a jedynie zwiększają ogólne wrażenia z korzystania z produktu. Istnieją dwie inne zalety posiadania wyświetlacza OLED niż GTS 2 mini dobrze wykorzystuje – Zawsze włączony wyświetlacz, który naszym zdaniem jest obowiązkowym elementem każdego zegarka jako takiego, oraz dobrą widoczność na zewnątrz, którą GTS 2 mini również się tym chwali. Jest to wyświetlacz dotykowy, więc przesuwanie palcem po wyświetlaczu działa dobrze, ale oczywiście, ponieważ jest to mniejszy panel, często podczas interakcji z nim zakryjesz całą zawartość wyświetlacza.

Funkcjonalność

Zanim przejdziemy do podstawowej funkcjonalności GTS 2 mini, zajmijmy się oprogramowaniem/interfejsem samego zegarka. GT 2 mini obsługuje niestandardowy interfejs użytkownika Amazfit, a nie WearOS ani żaden standardowy system operacyjny smartwatcha. Oznacza to, że nie otrzymasz wsparcia dla aplikacji innych firm, odpowiedzi na powiadomienia, strumieniowego przesyłania muzyki itp. To był nasz główny problem w przypadku „inteligentnych” zegarków w ogóle, które w zasadzie są urządzeniami do monitorowania kondycji zamkniętymi w korpusie zegarka. Interfejs użytkownika Amazfit jest jednak responsywny i jedyne zacięcia, jakie napotkaliśmy, wynikały z niskiej częstotliwości odświeżania wyświetlacza. Przejdźmy teraz do aspektów fitness i zdrowotnych.

Rekommenderad:  Recenzja iRazoo | Warto było?

GT 2 mini może śledzić Twoje kroki, przebyty dystans, spalone kalorie, sen głęboki i REM oraz wszystkie inne przydatne informacje, które można znaleźć na większości trackerów fitness i smartwatchów. Dzięki wodoodporności masz także wiele trybów sportowych lub treningowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, a także automatyczne monitorowanie tętna. GT 2 mini ma również możliwość pomiaru poziomu tlenu we krwi dzięki dedykowanemu czujnikowi SpO2, co jest pożądaną funkcją w czasie pandemii.

Algorytmy śledzenia kondycji Amazfit zawsze były wyrafinowane i GTS 2 mini zapewnia dokładne i spójne wyniki. Porównaliśmy to do Apple Watch co jest uważane za złoty standard, jeśli chodzi o urządzenia do noszenia, a wyniki mieściły się w granicach błędu, jakiego można oczekiwać od urządzenia do noszenia, które kosztuje prawie sześć razy mniej. GT 2 mini ma także kilka dodatkowych funkcji, takich jak kompas, minutnik, stoper, sterowanie muzyką, migawka aparatu oraz możliwość przeglądania powiadomień i połączeń przychodzących z telefonu.

GT 2 i GTR 2 które są starszym i droższym rodzeństwem, mają dodatkową możliwość odbierania połączeń przychodzących, których nie ma w GTS 2 mini ze względu na brak głośnika. GT 2 mini może jednak wysyłać zaprogramowane odpowiedzi podczas odrzucania połączenia przychodzącego, a odpowiedzi te można ustawić w aplikacji Zepp. Nie możesz jednak odpowiadać na wiadomości ani powiadomienia.

Mówiąc o aplikacji Zepp, większość GTS 2 Sterowanie mini można skonfigurować za pomocą aplikacji Zepp, włączając w to powiadomienia, przypomnienia o siedzącym trybie życia, zmianę wielu tarcz zegarka, aktualizację oprogramowania sprzętowego i oczywiście synchronizację całej aktywności fitness. Aplikacja jest dobrze zaprojektowana i łatwa w obsłudze. Kobiety mogą również skorzystać z możliwości śledzenia cyklu menstruacyjnego dostępnej w GTS 2 mini. Aplikacja Zepp jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS, co oznacza, że ​​możesz korzystać z GTS 2 mini, niezależnie od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz.

Żywotność baterii

Amazfit twierdzi, że GTS 2 mini może wytrzymać do 14 dni na jednym ładowaniu i chociaż nie korzystaliśmy ze smartwatcha przez tak długi czas, po wyjęciu z pudełka nasz zegarek był naładowany w około 70%, a po około 20 sekundach 5 dni użytkowania z monitorowaniem tętna co pół godziny i włączonym zawsze włączonym wyświetlaczem. Twój przebieg może się różnić w zależności od sposobu użytkowania i liczby otrzymywanych powiadomień lub częstotliwości monitorowania tętna. Dołączoną do zestawu ładowarkę można podłączyć do zasilacza o mocy 10W i zajmuje ona ok 1.5 godzin, aby w pełni naładować zegarek.

Rekommenderad:  WooCommerce kontra Shopify: co jest lepsze dla Twojej firmy?

Czy powinieneś kupić Amazfit GTS 2 mini za 1000 zł 6,999?

GT 2 mini wygląda ładnie, ma świetny wyświetlacz, oferuje dobre funkcje fitness, dodaje stylu, ma ważny czujnik SpO2 i może wytrzymać znaczną ilość czasu, zanim dotrze do gniazdka elektrycznego. Wszystko to razem może uzasadnić cenę. Jeśli jednak z powyższych wskaźników usuniemy wygląd i czujnik SpO2, wszystko inne będzie teraz dostępne w monitorach fitness, które kosztują mniej niż połowę GTS 2 mini. Czy cena nadal wydaje się uzasadniona?

W rzeczywistości Amazfit Bip S firmy Huami oferuje wiele takich samych funkcjonalności w formie zegarka, który ma równie dobry, jeśli nie lepszy w niektórych sytuacjach wyświetlacz transfleksyjny za ułamek ceny. Jeśli w przeszłości czytałeś którąkolwiek z naszych recenzji smartwatchów, prawdopodobnie zauważyłbyś pewną prawidłowość w werdykcie. Zwykle polecamy trackery fitness zamiast smartwatchy, które nie oferują żadnej dodatkowej „inteligentnej” funkcjonalności po prostu dlatego, że naszym zdaniem zwrot uzyskany za dodatkowe wydane pieniądze nie jest tego wart. Tak pozostanie, chyba że Amafit zdecyduje się w przyszłości dodać rozszerzoną funkcjonalność za pośrednictwem aktualizacji OTA lub zmodernizować swój interfejs użytkownika, tak aby obejmował odpowiadanie na powiadomienia i podobną funkcjonalność.

Jeśli należysz do osób, które nie przejmują się rozszerzoną funkcjonalnością, o której mówiliśmy, a smartwatch to dla Ciebie po prostu kolejny zegarek z możliwością śledzenia porannych biegów, to Amazfit GTS 2 mini to wszechstronny pakiet, który może być punktem wyjścia do świata inteligentnych zegarków. Jeśli chodzi o rozmiar, czy jest to jeden z czynników decydujących o zakupie smartwatcha? Jeśli tak nie jest, przeczytaj naszą recenzję GTS 2 i GTR 2 który powinien wkrótce się ukazać.

Kup Amazfit GTS 2 mini

Plusy

  • Stylowy wygląd
  • Wygodne dopasowanie
  • Świetny wyświetlacz

Cons

  • Ograniczona funkcjonalność
  • Cena jest wyraźnie wyższa