Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Automatyczne ustalanie cen: korzyści dla sprzedawców

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Automatyczne ustalanie cen: korzyści dla sprzedawców

Do czego służy narzędzie do automatycznej wyceny Amazon sprzedawców? Jest to sposób na automatyczne korygowanie cen na Amazon Seller Central dla poszczególnych Jednostek Magazynowych w oparciu o predefiniowane ustawienia i parametry reguł przeszacowania. Innymi słowy, możesz ustalić koszt produktu, np. 5 centów niższa niż cena Buy Box.

Jaka jest zaleta? Gdy inny sprzedawca zmieni cenę produktu, aby wygrać Buy Box, narzędzie do zmiany ceny automatycznie dostosuje cenę Twojego produktu.

Teraz zastanówmy się, jak to działa i jakie są zalety i wady mechanizmu.

Jaki jest mechanizm AmazonAutomatyczne ustalanie cen?

Zacznijmy od znalezienia tzw Amazon Narzędzie do automatycznej wyceny. W tym celu należy nacisnąć „Ceny” i wybrać tę opcję z menu.

Kolejnym krokiem jest utworzenie reguły, która będzie działać na zmianę ceny produktu. W tym celu kliknij przycisk „Rozpocznij”.

Następnie w sekcji „Wybierz regułę” podajemy krótki opis automatycznych reguł cenowych programu. Mamy nadzieję, że te informacje ułatwią Państwu podjęcie decyzji.

Konkurencyjne pole zakupu

Ta reguła ponownej wyceny ustawia automatyczną zmianę kosztu towaru w stosunku do ceny Buy Box. Decydujesz więc:

  • cena będzie niższa od wartości Buy Boxa o określoną kwotę;
  • cena będzie taka sama jak Buy Box;
  • cena będzie wyższa od Buy Box o określoną kwotę.

Konkurencyjna najniższa cena

System reguł jest taki sam jak w przypadku okienka zakupu. Jednak różnica polega na tym, że cena jest resetowana do najniższej w dniu Amazon.

Konkurencyjna cena zewnętrzna

Tutaj, Amazon bierze pod uwagę ceny Twojego produktu z innych rynków internetowych. Jeśli więc chcesz, aby koszt Twojego produktu nie przekraczał kosztów konkurencji, wybierasz „Cena maksymalna w konkurencji zewnętrznej”. W przeciwnym razie, jeśli lubisz korygować ceny według cen konkurencji, wybierasz opcję „Dopasuj zewnętrznego konkurenta”.

Rekommenderad:  Najlepsze alternatywy Robinhood za twoje pieniądze

Na podstawie jednostek sprzedaży

Ta reguła cenowa obejmuje dostosowanie cen zgodnie ze sposobem działania jednostki SKU. Dlatego opcjonalnie możesz obniżyć cenę, jeśli sprzedaż spadnie poniżej określonej liczby sztuk.

Wybrałeś regułę? Pójść dalej. Teraz Ty decydujesz, które produkty obejmuje dany parametr. Ponadto tutaj ustalasz cenę minimalną i maksymalną (opcjonalnie), poza którą koszt nie przekracza.

Plusy i minusy automatycznego narzędzia do wyceny dla Amazon Sprzedawców

Zalety

Masz więcej czasu i energii na ważne zadania!

Oznacza to, że nie będziesz już musiał zajmować się czasochłonnym procesem zmiany cen. Rzeczywiście masz ważniejsze rzeczy do zrobienia, aby rozwijać swój biznes. Ponadto nie wątp, że program gwarantuje zgodność z Twoimi wymaganiami w skonfigurowanych parametrach.

Zautomatyzowana zmiana wyceny nie ma szkodliwego czynnika ludzkiego.

Bez względu na to, jak bardzo człowiek stara się doskonale radzić sobie z zadaniami, czynnik ludzki daje o sobie znać. Amazonautomatyczne dostosowywanie cen nigdy nie jest męczące i można to zrobić bez pośpiechu. Dzięki temu proces przebiega sprawnie i sprawnie.

Skuteczność ponad wszelką wątpliwość.

Ręczna przecena ustalasz cenę produktu i nie wiesz ile czasu zajmie konkurencji obniżenie kosztów. Nie możesz monitorować innych sprzedawców 24/7 i zmień ceny. Ale Amazon zautomatyzowane narzędzie wyceny może.

Cons

Mogą wystąpić problemy z innymi opcjami cenowymi.

Sprzedaż pójdzie szybko, jeśli ustawisz najniższą cenę. Jednak w ten sposób nie zobaczysz możliwości sprzedaży po wyższych cenach.

Program nie ma pobierania zbiorczego.

Po utworzeniu pliku Amazon reguła automatycznej korekty ceny, wybierasz każdy SKU z osobna i określasz ceny min i max. Jeśli masz do czynienia z dużą ilością towarów, będziesz musiał znaleźć dużo czasu na tę procedurę.

Jak korzystać z AMZ Automate Pricing?

Ideą automatycznego mechanizmu wyceny AMZ jest to, aby robił wszystko za Ciebie, prawda? No nie zawsze i nie do końca. Prawdą jest, że możesz go ustawić tak, aby wykonywał twoje polecenia, gdy zostaną spełnione określone warunki. Jednak powinieneś również wkroczyć i zmodyfikować ustawienia, jeśli twoje jelita dają ci to uczucie.

Rekommenderad:  Jakie są korzyści z bycia członkiem Amazon Prime?

Najbardziej standardowym pomysłem ręcznej zmiany cen jest zmiana przez sprzedawców kosztu każdego produktu, ale nadal mogą to zrobić za pomocą zautomatyzowanych narzędzi do zmiany cen. Zalecamy stosowanie ręcznej zmiany wyceny na specjalne okazje i pozostawienie wszystkiego w gestii narzędzia. W ten sposób nie będziesz musiał zajmować się zbyt dużym obciążeniem pracą ani ryzykować popełnienia błędów.

Reguły zmiany cen można umieścić w centrum sprzedawcy za pomocą funkcji AMZ Automate Pricing, która jest dostępna dla handlowców z profilem sprzedaży profesjonalnej. Zautomatyzowana wycena platformy jest prosta: wybierz regułę cenową, która służy Twoim celom biznesowym i ustaw numery ASIN, które chcesz zarejestrować w automatycznej zmianie wyceny.

Automatyczna zmiana wyceny AMZ zasadniczo polega na obniżeniu kosztów w porównaniu z innymi sprzedawcami. To jest dobre dla klientów, ale nie dla twojego wyniku finansowego. Ten mechanizm doskonale radzi sobie z obniżaniem cen, ale nie pomoże Ci zwiększyć zysków. Jest również mniej dopracowany niż oprogramowanie do algorytmicznej zmiany cen.

Co więcej, dobre narzędzie do zmiany cen przyjrzy się wybranym handlowcom, abyś mógł konkurować najbardziej agresywnie. Chcesz konkurować o podobnych sprzedawców w jak największym stopniu, a sporządzenie wzorców tego, kim jest twój konkurent, jest celem przyzwoitego sprzedawcy.

Na przykład prawdopodobnie nie chcesz konkurować z lokalnymi sprzedawcami, jeśli sprzedajesz towary na całym świecie lub odwrotnie. Poza tym koszty wysyłki będą miały wpływ na to, ile zapłacisz za produkt i mogą zaszkodzić Twojemu sukcesowi i konkurencyjności.

Amazon Wskazówki dotyczące narzędzi do automatycznej wyceny: ostatnie przemyślenia

Wyścig na sam dół prawdopodobnie nie jest czymś, co chciałbyś wygrać. Jednak, aby wyprzedzić konkurencję, nie zapomnij skorzystać z dodatkowych narzędzi. Na przykład SageMailer.

W jaki sposób możesz skorzystać z tego oprogramowania? To narzędzie do monitorowania opinii automatycznie prosi konsumentów o recenzje. W rezultacie zapewni przydatny wgląd w Twoje produkty i sprzedaż oraz zwiększy liczbę konwersji.

Nie trać czasu i zarejestruj się na bezpłatny 30-dniowy okres próbny!

Table of Contents

Rekommenderad:  20 pomysłów na wydarzenia w biurze dla Twojej małej firmy