Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Brokerzy biznesowi FBA — przewodnik dla sprzedawców

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Brokerzy biznesowi FBA — przewodnik dla sprzedawców

Nigdy nie było lepszego momentu, aby zostać Amazon sprzedawca. I nigdy nie było lepszego momentu, aby sprzedać swój biznes na rynku!

Handel cyfrowy jest teraz HOT, o czym świadczą rekordowe wyniki sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch lat. Chociaż znaczna część wzrostu sprzedaży była spowodowana pandemią COVID-19, szacuje się, że branża ta będzie się rozwijać w przyszłych latach. Dlatego nie brakuje osób zainteresowanych kupnem dążenia Amazon biznes.

Niemniej jednak sprzedaż firmy to skomplikowana procedura, która składa się z wielu etapów. Jeśli nie masz doświadczenia w tej niszy, będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty, aby ułatwić ten proces. Właśnie tam wkraczają brokerzy FBA.

Co może Amazon Brokerzy biznesowi robią?

Możesz pomyśleć o Amazon broker będzie po prostu pośrednikiem i dostanie prowizję od Twoich zarobków, jeśli sprzedasz lub ewentualne oszczędności, jeśli kupisz. Jeśli jednak nie masz żadnego doświadczenia w sprzedaży lub kupnie i chcesz zmaksymalizować swoje zyski z transakcji, lub jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wszystko, aby dokończyć transakcję, potrzebujesz kogoś, kto uprości proces Ty.

Poniżej znajduje się kilka rzeczy, które broker FBA może dla Ciebie zrobić:

Oceń swoje Amazon biznes

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży Amazon firma ile jest warta. W tym stanie legalni brokerzy FBA zwykle dostarczają bezpłatną, niezobowiązującą ocenę Twojej firmy online. Niemniej jednak, jak być może wiesz, brokerzy mogą pobierać opłatę za sukces.

Ponieważ mogą jedynie oszacować lub podać zakres oceny Twojej firmy, informacje te mogą być jednym z decydujących aspektów dotyczących kupna lub sprzedaży firmy.

Ponadto, Amazon brokerzy mogą powiedzieć, czy jest to właściwy czas na sprzedaż lub zakup. Jeśli uznają, że nie jest to jeszcze najlepszy moment, mogą współpracować z Tobą w celu opracowania strategii, jeśli zamierzasz wkrótce sprzedać lub kupić firmę e-commerce. Dokładna ocena będzie kosztem, jaki jesteś skłonny zapłacić, jeśli kupujesz, lub ceną, którą jesteś gotowy sprzedać swoją firmę.

Rekommenderad:  Obracanie filmów Snapchata: jak rozwiązać problem i upewnić się, że Twoje filmy są zawsze nagrywane w pożądanej orientacji

Wskazówka: jeśli zaczynasz Amazon biznesie, ważne jest również oszacowanie zysków. W tym celu możesz użyć wygodnego Kalkulator AMZ FBA który w kilka kliknięć pokazuje opłaty FBA i przychody ze sprzedaży konkretnego ASIN.

Sprzedawaj i promuj swoją firmę

Podobnie jak w przypadku każdego innego działania sprzedażowego, promocja lub marketing to niezbędny krok. Większość firm brokerskich posiada powołany zespół marketingowy, który prowadzi intensywną reklamę Twojej marki wśród klientów już znajdujących się w bazie danych oraz promuje nawet na innych platformach dla większej liczby potencjalnych nabywców.

Ten zespół marketingowy jest bardzo zaangażowany na tym etapie w kontaktach z klientami, odpowiadając na ich prośby, wysyłając oferty i propozycje do negocjacji. Zabierają te zadania z twoich rąk, dzięki czemu możesz mieć więcej wolnego czasu na zadania biznesowe.

Negocjuj sprzedaż

Po określeniu potencjalnego klienta z najgłębszą ofertą brokerzy przystępują do stołu negocjacyjnego. Prowadzą wszystkie negocjacje w Twoim imieniu. Czasami może być konieczne usiąść i porozmawiać z klientem. Brokerzy rekomendują najlepszą strategię lub pakiet ofert w zależności od wyników.

Przeprowadź należytą staranność

Kompleksowe badanie lub ocena jest dla klienta kluczowa przed podjęciem decyzji o sprzedaży. Jednak inni, którzy próbują to zrobić samodzielnie, często myślą, że jest to trudne zadanie. Dlatego często mogą pominąć ten krok i pozostawić wszystko instynktowi.

Z kolei, Amazon brokerzy posiadają niezbędną wiedzę fachową do analizowania i przeprowadzania due diligence. A ponieważ istnieje umowa i harmonogram, których powinni przestrzegać, masz pewność, że w dużym stopniu dostarczą.

Dokonywana jest analiza wielu aspektów biznesu online, takich jak kwestie techniczne, operacyjne i finansowe, zasadność własności i struktury biznesowej, kwestie prawne i ruch na stronie. Wszystko jest sondowane, aby potwierdzić zasadność twierdzeń i dyskusji podjętych w trakcie negocjacji. Daje to również klientowi wyższy poziom komfortu w negocjowanym kupnie biznesie.

Rekommenderad:  Netflix nie wyświetla się w Google TV dla wielu użytkowników

Przypieczętować umowę

Po podjęciu decyzji o kupcu i spełnieniu wszystkich innych stosownych czynności, przychodzi czas na sporządzenie umowy lub kontraktu. Agenci mają również dedykowany zespół projektujący dla Ciebie dokumenty prawne w zależności od tego, co zostało uzgodnione podczas negocjacji. Mimo to, nawet jeśli mają doświadczenie w dokumentach prawnych, najlepiej jest, jeśli nadal przeglądasz umowę, którą będziesz podpisywać ze swoim prawnikiem.

Administrowanie wsparciem posprzedażowym

Transakcja prawdopodobnie nie zakończy się obrotem aktywów biznesowych. Podobnie jak w przypadku innych transakcji, po wymianie istnieją procesy, w których sprzedawca i kupujący muszą współpracować, aż wszystko zostanie uregulowane. Rolą brokerów jest tutaj zapewnienie płynnego przejścia do nowego właściciela. Dzięki temu firma może działać pod nowym właścicielem.

Na co zwrócić uwagę u brokera biznesowego e-commerce?

Wiedza o tym, czego szukać, ma kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego brokera biznesowego. Poniżej przedstawiliśmy trzy aspekty, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Sprawdź ich referencje, recenzje klientów i osiągnięcia.

Będziesz musiał przestudiować ich historię, pytając, ile marek sprzedali w ciągu ostatnich kilku lat. Zalecamy również zapytać, iloma wizytówkami aktualnie zarządzają, aby upewnić się, że będą mieli wystarczająco dużo czasu do stracenia dla Twojej firmy.

Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest stosunek ofert do sprzedaży. Innymi słowy, liczba ofert, które biorą, zostaje pomyślnie sprzedana i trafia do potencjalnego nabywcy. Niektórzy brokerzy wymienią prawie każdą firmę po cenie żądanej przez sprzedawcę, nawet jeśli nie jest ona zbliżona do tego, o co prosi rynek. To, czego sobie życzysz, to broker FBA, który zamyka prawie wszystkie swoje aukcje, ponieważ oznacza to, że prawidłowo je wycenia, dobrze kwalifikując takie aukcje. Jeśli niektórzy brokerzy nie mogą sprzedawać większości swoich ofert, nie chcesz zabierać do nich swojej firmy!

Rekommenderad:  Jak włączyć powiadomienia Gmaila w Google Chrome

Następnie nie zapomnij sprawdzić opinii klientów brokera. Co mówią ich poprzedni klienci? Czy są zadowoleni z otrzymanej usługi? Weź to pod uwagę podczas przeprowadzania badań.

Poszukaj brokera, który zwraca uwagę na Twoje zainteresowania i nadaje priorytet Twoim potrzebom.

Podczas rozmowy z brokerami AMZ zwróć szczególną uwagę na to, jak komfortowo się z nimi komunikujesz. Jest to niezbędne, ponieważ będziesz omawiać swoje cele i potrzeby z tą osobą. Wykazanie zaufania jest również niezbędne, biorąc pod uwagę, że Twój broker FBA będzie działał w Twoim imieniu.

Właściwy broker rozpocznie od ogólnego przeglądu Twojej firmy (zarówno mocnych, jak i słabych stron) i określi powody i cele sprzedaży. Następnie opracowują strategię promocji korespondującą z Twoimi celami. Pamiętaj, że sprzedaż Twojego biznesu AMZ może przynieść wiele emocji, więc Twój broker powinien pomóc Ci przejść przez tę procedurę, zachowując obiektywizm.

Poszukaj FBA z silną polityką poufności i strategią sprzedaży.

Nie bój się zapytać brokerów o to, jak będą promować i sprzedawać Twój biznes AMZ. Właściwy broker będzie gotowy przedstawić Ci swój budżet reklamowy i strategię sprzedaży. Jeśli poufność jest dla Ciebie niezbędna, zapytaj o środki, jakie podjęli w celu ochrony Twojej prywatności.

Brokerzy FBA: myśli końcowe

Płacenie brokerowi FBA 10-15% ostatecznej ceny sprzedaży może wydawać się trudne do przełknięcia. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że mogą uzyskać znacznie wyższą cenę, niż wynegocjowałbyś samodzielnie. Dodatkowo będziesz mieć pewność, że wszystko zostało wykonane należycie, a taki spokój jest naprawdę bezcenny.

Table of Contents