Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Dodaje dopłatę paliwową i inflacyjną, zwiększając opłaty FBA

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Dodaje dopłatę paliwową i inflacyjną, zwiększając opłaty FBA

Zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu ostatniej podwyżki opłat FBA, Amazon ogłosił, że doda 5% opłaty paliwowej i inflacyjnej oprócz aktualnych stawek jednostkowych za realizację FBA. Ta zmiana wejdzie w życie 28 kwietnia, co daje sprzedawcom tylko dwa tygodnie na pracę nad swoim planem gry.

Dlaczego jest Amazon Ponowne podwyższenie opłat FBA?

W swoim ogłoszeniu Amazon wymienił następujące przyczyny nadchodzących zmian:

  • Pochłonął znaczny wzrost kosztów w ciągu ostatnich kilku lat.
  • Ceny paliw i inflacja utrudniają im to.

Amazon próbował złagodzić cios, przypominając sprzedawcom o tym, co firma zrobiła podczas pandemii, aby pomóc swoim partnerom handlowym:

  • Podwojenie możliwości realizacji
  • Dodanie ponad 750 000 pełnoetatowych i niepełnoetatowych ról (zwracając uwagę, że zwiększyło to również stawkę godzinową do 18 USD z 15 USD)

Na podstawie słownictwa wydaje się, że Amazon nadal ponosić dodatkowe koszty w nadziei i oczekiwaniu, że w 2022 r. wszystko wróci do normy. Jednak ze względu na inflację i wzrost cen paliw muszą przerzucić te koszty na sprzedawców zewnętrznych. Szczerze mówiąc, inflacja w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od 1981 roku, a wojna na Ukrainie wcale nie poprawia sytuacji.

Ta dopłata jest pierwszą dla Amazona firma zapewniła sprzedawców, że „zwiększyła wskaźniki realizacji w mniejszym stopniu niż inni przewoźnicy i nadal kosztuje znacznie mniej niż alternatywy”.

Jednak biorąc pod uwagę wszystkie wyzwania, przed którymi stoją dziś sprzedawcy, nie jest niespodzianką, że ogłoszenie nie przypadło im do gustu.

Co sprzedawcy mogą zrobić w związku ze wzrostem opłat FBA?

Dopłata za paliwo i inflację stanowi kolejny problem dla sprzedawców, którzy muszą działać szybko, aby mieć pewność, że ich produkty są nadal opłacalne. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zaradzić:

Rekommenderad:  Amazon: niesamowite oferty tylko dziś z zerowanymi cenami i kodami rabatowymi

Podnieś ceny. Zacznijmy od oczywistości. Aby zrekompensować wyższe opłaty, sprzedawcy mogą podnieść swoje oferty cenowe. Może to jednak mieć poważne konsekwencje, zwłaszcza że Buy Box jest częściej przyznawany sprzedawcom, którzy wyceniają swoje produkty niżej, biorąc pod uwagę, że wszystkie inne czynniki są podobne. W związku z tym możesz ustawić oprogramowanie do zmiany cen, aby Twoja oferta była konkurencyjna bez utraty pieniędzy w tym procesie.

Wysyłka przez FBM. Dopłata wpłynie tylko na opłaty FBA, więc warto zajrzeć do FBM.

Rozważ inne rynki. Ze względu na oczekujące podwyżki i inne wyzwania Amazon sprzedawcy mają obecnie do czynienia, niektórzy planują wyskoczyć ze statku. Chwila Amazon nadal jest nr. 1 rynku e-commerce, możesz rozważyć inne opcje, takie jak Walmart, który ma również Walmart Fulfillment Services (WFS), program podobny do FBA.

Przyciągnij zewnętrzny ruch do swojej wizytówki. Możesz obniżyć koszty, jeśli jesteś w stanie obniżyć wydatki na PPC. Staraj się kierować strategią treści na pierwszym miejscu i postaraj się przyciągnąć więcej osób do swojej listy produktów bez zbytniego polegania na płatnych reklamach.

Zmiany opłat FBA na przestrzeni lat

W ciągu ostatnich lat monitorowaliśmy wzrost opłat FBA. Poniższe tabele podsumowują zmiany w artykułach ponadwymiarowych i standardowych od 2014 roku.

Zmiany w opłatach FBA za przesyłki ponadgabarytowe od 2014 do 2022 roku

Zmiany w opłatach FBA za przesyłki standardowe od 2014 do 2022 roku

Aby uzyskać więcej informacji na temat wzrostu opłat FBA w ostatnich latach, kliknij poniższe linki:

Końcowe przemyślenia

Wszyscy odczuwamy skutki inflacji, niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, czy tylko kupującym — i tak, nawet jeśli Amazon. Dopłata może być zrozumiała (lub przynajmniej możemy zrozumieć, co ją powoduje), ale nie możemy też winić sprzedawców za zdenerwowanie dodatkowymi kosztami. Trudno już za tym nadążyć Amazonstandardy, jeśli chodzi o ceny w obecnej postaci. I z zaledwie dwutygodniowym wypowiedzeniem, Amazon tak naprawdę nie daje swoim partnerom zbyt wiele czasu na dostosowanie się.

Czy jesteś sprzedawcą FBA? Co sądzisz o dopłacie?