Amazon Echo vs Echo Dot vs Echo Show 5

Inteligentne głośniki z asystentami głosowymi to stosunkowo nowa technologia, a pierwszy z nich został wprowadzony pod koniec 2014 r., Amazon Echo Niedługo potem inni giganci technologiczni stworzyli własne urządzenia, z Google Home w 2016 r. I Apple HomePod na początku 2018 r.

Jeśli chcesz nowego inteligentnego głośnika i jesteś szczególnie zainteresowany Amazon Echo z asystentem Alexa, przeczytaj ten artykuł, w którym porównamy trzy wersje dostępne w naszym kraju.

1. Projektowanie i konstrukcja

Rozpocznijmy naszą recenzję od trzeciej wersji pierwszego z inteligentnych głośników, nowego i ulepszonego Amazon Echo 3. generacji. Ten produkt świetnie wygląda z materiałami najwyższej jakości. Jest pokryty tkaniną dostępną w czterech kolorach: białym, czarnym, niebieskim i szarym, o wysokości 15 cm i średnicy 10 cm.

Echo

Jednak w żadnym momencie nie można zmienić koloru urządzenia, tak jak w 2. generacji. Co kupić jest stałe. Na górze znajdują się cztery przyciski: aktywacja Alexy, regulacja głośności i wyciszenie mikrofonu; poza tym ma 6 Małe otwory na mikrofon.

Wszystko to znajduje się w pierścieniu, który emituje różne światła, aby zidentyfikować to, co robisz: niebieski, gdy Alexa jest aktywna, pomarańczowy, gdy czeka na ustawienie, i czerwony, gdy mikrofon jest wyciszony.

Z tyłu znajdują się dwa wejścia: jedno ładowarka (niestety nie ma szybkiego ładowania lub ładowania bezprzewodowego) i dobre stare gniazdo słuchawkowe, które zostało pobrane ze wszystkich najnowszych urządzeń elektronicznych, wave rozpoczęty przez iPhone'a 7.

Porozmawiajmy teraz o twoim młodszym bracie, Amazon Echo Dot 3. generacji, bardzo sprawne urządzenie, ale znacznie mniejsze i tańsze. Jest dostępny w trzech kolorach, w przeciwieństwie do czterech Echo: biały, szary i czarny. Jest również podszyty tą samą wysokiej jakości tkaniną.

Amazon  Echo Dot 3. generacji

Ta nowa wersja jest krótsza i grubsza niż poprzednia generacja 4,3 cm wysokości i 10 cm średnicy. Poza tymi różnicami reszta projektu jest dokładnie taka sama jak jego starszy brat, z tymi samymi przyciskami, pierścieniem i wejściami.

Wreszcie dochodzimy do Amazon Echo show 5, ekranowana wersja inteligentnych głośników w linii. Jest wzorowany na doskonałych materiałach i pokryty tkaniną, dostępny tylko w dwóch kolorach: czarny z ciemnoszarym materiałem lub biały z jasnoszarym materiałem.

Amazon  Echo show 5

Z przodu ma ekran dotykowy 5.5 Rozdzielczość 960 x 480 pikseli oraz kamera o niskiej rozdzielczości z zaledwie 1 MP, ale rejestrująca wideo w rozdzielczości do 720p.

Jego głośniki znajdują się z tyłu, gdzie znajdują się te same wejścia co inne wersje, a także micro USB, jeśli chcesz podłączyć przewodowy internet, a na górze mają przyciski regulacji głośności, przycisk do włączania lub wyłączania aparatu oraz mikrofon razem i osłonę kamery, którą użytkownik może przeciągnąć.

Jego ekran domyślnie pokazuje zegar oraz pogodę i klimat, a także przełącza się między prognozami, wiadomościami i wskazówkami poleceń, których można używać z kreatorem. Przeciągnięcie w dół z góry ekranu pokazuje ikony, aby przejść do ekranu głównego, otworzyć menu, kontrolę jasności i tryb cichy.

Przeciąganie od lewej do prawej strony ekranu pokazuje bardzo przydatny panel pokazujący łatwo dostępne przyciski narzędzi, takich jak alarmy, muzyka, komunikacja, procedury, inteligentny dom i wideo. Kliknięcie na nich otworzy uproszczone menu, umożliwiając dostęp do różnych narzędzi bez konieczności rozmowy z Alexą.

Menu Amazon Echo show

Narzędzie Alarmy ma dość oczywistą funkcję ustawiania alarmów. Z kolei procedury pozwalają użytkownikowi włączać różne automatyczne funkcje w Amazon Echo Show i na podłączonych urządzeniach inteligentnych; Możesz także tworzyć własne procedury za pomocą aplikacji Alexa.

Komunikacja umożliwia użytkownikowi nawiązywanie połączeń wideo Wpadnijale nie przez Skype, oprócz wykonywania połączeń telefonicznych. Film pokazuje Amazon Wideo i wszystkie usługi, które łączysz za pośrednictwem aplikacji Alexa, pozwalając również wybrać to, co chcesz oglądać, bez konieczności mówienia.

Niestety, muzyka jest dość niedocenianą funkcją i pokazuje tylko najnowsze utwory Amazon Echo show. Smart Home pokazuje najczęściej używane urządzenia inteligentne, a także umożliwia sterowanie wieloma urządzeniami jednocześnie.

2. Jakość dźwięku

Zacznijmy od rozmowy o Amazon Echo Oferuje imponującą jakość dźwięku, podobnie jak Echo Plus, wersja na razie nie sprzedawana w Brazylii. Ma ładny bas, biorąc pod uwagę wielkość urządzenia, ale z pewnością nie wibruje ścian (ale może z małymi przedmiotami).

Ma niewielkie zniekształcenie basów przy bardzo wysokich poziomach głośności, ale ogólnie jest doskonały. Mówiąc o dźwięku wyższych częstotliwości, takich jak gitary itp., Nie można znaleźć żadnych wad w żadnej głośności, ale głosy nie są tak wyraźne, jak reszta dźwięków.

Ma dwa głośniki wewnętrznie, subwoofer 76 mm i głośnik wysokotonowy 20 mm, zarówno większe, jak i mocniejsze niż poprzednia generacja, która wynosiła 63,5 odpowiednio mm i 16 mm.

Dźwięk Amazon Echo

The Amazon Echo Dot 3. generacja podąża za wzorem, że jest znacznie lepsza niż poprzednia generacja w swoim dźwięku, jednak pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do Amazon Echo Ma niski, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, a wyższe częstotliwości są znacznie wyraźniejsze.

Ostatecznie dźwięk brzmi bardzo skompresowany, a głosy wyróżniają się znacznie bardziej niż powinny z instrumentów. Jednak prawdopodobnie jest wystarczający dla większości użytkowników. Jeśli nie, wystarczy podłączyć lepszy głośnik przez wejście z tyłu.

Ma tylko jeden głośnik 40 mm, który odpowiada za wszystkie częstotliwości, co powoduje gorszą, ale akceptowalną jakość dźwięku i na pewno lepszą niż Google Home Mini, ale znacznie gorszą niż Apple HomePod.

Wreszcie dochodzimy do Amazon Echo show 5, jedyna wersja inteligentnych głośników z ekranem Amazon który jest sprzedawany w Brazylii, która jest również najmniejsza. Jego brzmienie jest najgorsze ze wszystkich na tej liście, prawie całkowicie bez basu.

Piosenki, które nie wymagają niższych częstotliwości, nie brzmią tak źle, jednak często żadna częstotliwość nie jest doskonale reprezentowana. Jeśli chcesz używać inteligentnego głośnika do słuchania muzyki, ta opcja jest najgorsza, nawet jeśli masz głośnik o średnicy 40 mm.

Patrz Amazon Echo show

Ponieważ tylko ten ma wideo, omówimy to w tej sekcji. Twój ekran wyświetla 5.5 cale, przy stosunkowo niskiej rozdzielczości wynoszącej zaledwie 480p, ale jest wystarczająco kolorowy, aby oglądać najbardziej podstawowe rzeczy. Jeśli jednak chcesz obejrzeć film z dobrymi zdjęciami, twoje wrażenia będą dość złe.

3. Alexa

Jest to główny punkt wspólny dla wszystkich inteligentnych głośników z tej listy: z jakiego asystenta głosowego korzystają, mając dostęp do wszystkich oferowanych przez niego narzędzi.

Urządzenia liniowe Amazon Echo umożliwia wykonywanie o wiele bardziej podstawowych funkcji, takich jak ustawianie alarmów, zadawanie ogólnych pytań i sterowanie każdym urządzeniem inteligentnym, które masz w domu. Aby to zrobić, po prostu powiedz Alexa (lub dowolne inne słowo, aby je nazwać, które może zmienić aplikacja) i wydać polecenie.

Alexa Skills

Użytkownik może zadać dowolne pytanie urządzeniu, na które jego sztuczna inteligencja będzie próbowała odpowiednio odpowiedzieć; Przykładami pytań są pogoda, wynik w grze, konwersja jednostek, a nawet bardziej szczegółowe ciekawostki, takie jak wysokość sławnych.

Niestety, choć ten asystent jest dobry, ma jeden duży problem, którym jest trudność w zrozumieniu różnych akcentów; W wielu testach Alexa była konsekwentnie najgorsza pod tym względem.

Jeśli chcesz słuchać muzyki, asystent linii Amazon Echo ma dostęp do różnych platform, takich jak Apple Muzyka, Spotify i Deezer; Chociaż nie obsługuje wielu popularnych, możesz zmienić inteligentny głośnik w głośnik bezprzewodowy, podłączając telefon przez Bluetooth. Jeśli nie wiesz, która aplikacja muzyczna jest najlepsza, mamy porównania Spotify vs Apple Muzyka i Spotify vs Deezer.

Ponadto użytkownik może kontrolować tysiące inteligentnych urządzeń, takich jak lampy, gniazda, zamki, termostaty i wiele innych. Możesz zaplanować złożone zadania lub sterować wieloma z nich za pomocą jednego polecenia, na przykład gdy chcesz wyłączyć wszystkie światła i zamknąć wszystkie drzwi, mówiąc dobranoc Alexie.

Amazon  Echo Smart Home Control

Poważnym problemem związanym z tym asystentem jest to, że trudno go zrozumieć, ponieważ wymaga od użytkownika mówienia w znacznie bardziej szczegółowy sposób niż konkurencja z Google i Google. Apple. Miej także problemy i śledź temat, gdy zadawane jest kilka pytań.

Bardzo miłą i przydatną rzeczą jest zdolność Alexy do wykonywania połączeń z dowolnym numerem, tylko za pomocą poleceń głosowych, bez konieczności wpisywania czegokolwiek.

Oprócz wszystkich tych funkcji, użytkownik, który ma Amazon Echo show 5 Możesz także nawiązywać połączenia wideo za pomocą natywnego narzędzia o nazwie Wpadnij, dostępne tylko w aplikacji Alexa na innym Echo lub przez Skype połącz go z aplikacją Alexa.

Pokaż połączenie 5

Możesz także wyświetlić kalendarz i pocztę e-mail, a także konto G Suite (z jakiegoś powodu Google Assistant nie mogę); poproś Alexę o otwarcie przeglądarki, aby użytkownik mógł korzystać z Internetu; zobacz wszystkie kamery zainstalowane w domu.

A jeśli chcesz oglądać filmy, możesz to zrobić Amazon Wideo lub bluetooth przez telefon. Niestety aplikacje YouTube i Netflix, między innymi, nie są dostępne na tej platformie.

Wniosek

Wszystkie trzy inteligentne głośniki w linii Amazon Echo są bardzo silnymi konkurentami, z kilkoma zaletami i wadami, szczególnie biorąc pod uwagę ich odpowiednie przedziały cenowe. Tutaj wymienimy główne mocne i słabe strony każdego z nich.

The Amazon Echo 3. generacji ma największą zaletę w jakości dźwięku w porównaniu do pozostałych dwóch. Ich mikrofony są doskonałe i rejestrują dźwięk w bardzo dużych pokojach. Jego wadami jest głównie brak jakiegokolwiek ekranu lub zegara i to, że Alexa nie jest aż tak dobra.

The Amazon Echo Dot 3. generacja ma doskonałe głośniki, biorąc pod uwagę, że kosztuje połowę ceny poprzedniej. Jest niezwykle piękny i ma bardzo dobre mikrofony. Jego głównymi wadami są znowu brak wyświetlaczy, problemy Alexy, a ponadto antena WiFi nie jest tak dobra.

Wreszcie Amazon Echo show 5 Jego jedyną prawdziwą przewagą nad pozostałymi dwoma jest obecność ekranu dotykowego o różnych konfiguracjach i możliwość zablokowania aparatu, jeśli chcesz. Jeśli jednak w zamian stracisz dużo jakości dźwięku, może nie być tego warte.

Co sądzisz o naszym porównaniu urządzeń liniowych? Amazon Echo?

Powiedz nam, co myślisz w komentarzach, a jeśli pomożemy Ci lepiej wybrać, który wybrać. Pamiętaj, że dostępnych jest kilka innych inteligentnych głośników, więc wybór nie ogranicza się do nich. Jeśli chcesz doskonałego asystenta, pamiętaj, że Google jest bez wątpienia najlepszy w tej chwili.