Amazon Fire TV Stick: twardy reset do ustawień fabrycznych

Amazon Fire TV Stick: twardy reset do ustawień fabrycznych 1

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju technologii, może nadejść dzień twój Amazon Fire TV Stick po prostu nie działa tak, jak chcesz. Może działać wolno, zamrażać lub nawet nie uruchamiać aplikacji tak, jak powinno. Kij nie jest wyposażony w wiele własnych pamięci wewnętrznych, a jeśli nie używasz zewnętrznej karty SD do ładowania aplikacji (niedostępne w modelach 1. generacji), zapełni się bardzo szybko. Za każdym razem, gdy występują tego rodzaju problemy, możesz rozważyć przywrócenie ustawień fabrycznych na Fire TV Stick.


Pamiętaj, że tchnienie nowego życia w urządzenie Fire TV wiąże się z pewnymi kosztami: będziesz musiał przejść przez wszystko i zresetować wszystko tak samo, jak wtedy, gdy urządzenie było nowe. Obejmuje to połączenie z Wi-Fi, dodanie twojego Amazon poświadczenia, ładowanie aplikacji i ponowne wykonanie wszelkich wcześniej wprowadzonych dostosowań. Chociaż wiem, że może to być całkowity ból w watoosie, czasami jest to po prostu konieczne.

Jeśli jesteś podobny do mnie, nigdy nie będziesz pamiętać każdej aplikacji załadowanej na urządzenie. Za każdym razem, gdy muszę zresetować telefon, tablet, komputer lub kartę Fire TV Stick, fizycznie sporządzam listę każdej zainstalowanej aplikacji wraz z notatkami dotyczącymi wszystkiego, czego mogę potrzebować, aby przywrócić mi dokładnie to, co miałem poprzednio. Na szczęście nie trzeba się upewnić, że utworzono kopię zapasową takich rzeczy, jak zdjęcia i dokumenty, tak jak w przypadku telefonu komórkowego.

Jest to w rzeczywistości dość bezbolesny i szybki proces resetowania Amazon Fire TV Trzymaj się oryginalnych ustawień fabrycznych. Można to zrobić na dwa sposoby: za pomocą menu System lub za pomocą pilota. Oba wam wyjaśnię.

Jak zresetować Amazon Fire TV Trzymaj za pomocą menu systemowego

    Przejdź do menu po lewej stronie do „Ustawienia” opcja. Przewiń w prawo i wybierz "System." Przewiń menu podręczne, aż dojdziesz do „Zresetuj do ustawień fabrycznych” i wybierz to. Jeśli masz ustawiony kod PIN urządzenia, musisz go wprowadzić teraz, gdy pojawi się monit. Wybierać "Nastawić" i pozwól systemowi zrestartować się. Zostaniesz teraz całkowicie skonfigurowany tak, jakby urządzenie było podłączone po raz pierwszy.

Amazon Fire TV Stick: twardy reset do ustawień fabrycznych 2


Jak zresetować Amazon Fire TV Trzymaj za pomocą pilota

Używając pilota dostarczonego z Fire Stick, przytrzymaj oba przyciski "Z powrotem" przycisk i "Dobrze" przycisk razem przez około dziesięć sekund. The "Nastawić" pojawi się ekran, a następnie będziesz kontynuować wykonywanie kroków opisanych powyżej.


Ważny Note Odnośnie resetowania przy użyciu kodu PIN bez połączenia Wi-Fi

Jeśli resetujesz urządzenie Fire TV, ponieważ z jakiegoś powodu nie będzie ono już łączyć się z Wi-Fi i masz skonfigurowany kod PIN (kontrola rodzicielska), NIE być w stanie wykonać reset. Jest tak, ponieważ nie ma połączenia z Internetem, aby sprawdzić, czy wprowadzany kod PIN jest prawidłowy. Dlatego, aby zresetować Fire TV Stick, musisz zabrać go gdzieś, aby podłączyć go do innej sieci lub użyć wtyczki kabla sieciowego, aby podłączyć go bezpośrednio do routera.

Po zakończeniu konfiguracji Fire TV Stick możesz ponownie załadować wszystkie ulubione aplikacje i wrócić do korzystania z wielu jego zalet.