Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Indie Wprowadzają użytkowników w błąd, sprzedając odnowione iPhone’y po wysokich cenach? [Updated]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Indie Wprowadzają użytkowników w błąd, sprzedając odnowione iPhone’y po wysokich cenach? [Updated]

Widziałem świetną ofertę na iPhone’a Amazon? Cóż, spójrz jeszcze raz.

Zanim będziesz się cieszyć, podekscytuj się i złóż zamówienie, przeglądając niesamowitą ofertę na swojego ulubionego iPhone’a w jednej z najpopularniejszych indyjskich witryn e-commerce. Pamiętaj, aby przewinąć wszystkie obrazy w talii zdjęć, ponieważ może to być odnowiony telefon lub „odnowiony” jako Amazon stawia to.

Apple lobbował u rządu Indii, aby pozwolił mu importować do kraju odnowione iPhone’y, ale jak dotąd bezskutecznie. Jednak prawo krajowe zezwala każdemu autoryzowanemu sprzedawcy na sprzedaż odnowionego telefonu, o ile był on pierwotnie sprzedawany w Indiach. Zatem sprzedaż odnowionego iPhone’a nie jest przestępstwem, ale Amazon Wydaje się, że Indie (lub ich sprzedawcy) robią to ukradkiem.

Spójrz na powyższy zrzut ekranu z listą. To jest pierwszy wpis, jaki otrzymasz podczas wyszukiwania iPhone’a SE Amazon.W. Przy oficjalnej cenie sprzedaży wynoszącej około 26 000 rupii każdy, kto rozważa iPhone’a SE, może być podekscytowany ceną 20 000 rupii za ten sam model. Przewiń w dół, a zobaczysz, że opis produktu jest dokładny; następnie pojawiają się oficjalne dane od producenta, a następnie specyfikacje i szczegóły gwarancji. Tak, wspomina 1-roczna gwarancja producenta. Wszystko jest dobrze aż do teraz.

Ale poczekaj.

Przewiń wstecz i poszukaj talii obrazów. Ostatnie zdjęcie informuje, że produkt jest częścią Amazonprogramu „Odnowiony”, który został przetestowany i certyfikowany pod kątem działania i wyglądu „jak nowy”. I pochodzi z 6-miesięczna ograniczona gwarancja. Nie ma łatwego sposobu sprawdzenia, kto udziela tej ograniczonej gwarancji. Apple? Lub Amazon? lub Sprzedający? Tak czy inaczej, problem nie w tym. Podstawowym problemem jest to, że BARDZO łatwo potencjalnemu kupującemu przeoczyć ten obraz podczas zakupu. Jak Twitter użytkownik Sounava Ghosh, pierwszy zauważył, Amazon wyrządza krzywdę swoim klientom, NIE oznaczając wyraźnie ofert jako Odnowione.

Rekommenderad:  Nieszczęście połączeń Zoom będzie przerywane reklamami dla bezpłatnych użytkowników

Sekcja „Specyfikacje i gwarancja” ponownie wprowadza w błąd, mówiąc 1-roczna gwarancja producenta. I nie, nie jest to odosobniona, myląca lista dotycząca tylko iPhone’a SE 32 GB w kolorze różowego złota. Dzieje się tak również w przypadku innych modeli iPhone’a SE dla najnowszego iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus modele również.

Wyobraź sobie, że płacisz 70 000 rupii za najnowszy iPhone i dostajesz odnowiony egzemplarz od zewnętrznego sprzedawcy. To jest rażąco wprowadzające w błąd. Cena też jest zbliżona do tej, którą oferują inni sprzedawcy. Na przykład Flipkart sprzedaje ten sam iPhone 8 Model Plus za 70 499 rupii. Dlaczego ktoś miałby kupować używanego i odnowionego iPhone’a za jedyne 800 rupii mniej? jeśli cena jest drastycznie niższa, można oczekiwać, że ludzie sprawdzą, czy kupują odnowiony egzemplarz, czy nie. Ale nie w tym przypadku.

Powtarzam, nie mam żadnych problemów Amazon sprzedaż odnowionych iPhone’ów. I nie obchodzi mnie, czy sprzedają je po cenach bardzo zbliżonych do tych, które kosztują nowiutkie iPhone’y. Ale proszę, wyjaśnij to użytkownikom, zanim dokonają zakupu. Jak trudno jest to od razu wyjaśnić? Spójrz tylko na drogę Amazon Znaki amerykańskie certyfikowane odnowione iPhone’y.

Nie jesteśmy nawet pewni, czy użytkownicy otrzymają odnowione czy nowe urządzenie, kupując iPhone’a za pomocą powyższych linków, ponieważ nie ma oddzielnych ofert dla nowych i odnowionych (lub odnowionych) urządzeń. To bardzo możliwe Amazon napotkał „usterkę techniczną”, w wyniku której do wszystkich tych ofert dodano „odnowiony” obraz. Będziemy się kontaktować Amazon o wyjaśnienie i zaktualizujemy post, gdy otrzymamy odpowiedź. Bądź na bieżąco.

Aktualizacja: Właśnie otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie od Amazon Indie: