Amazon, Microsoft, Google i IBM zbudują potężny komputer kwantowy

Dzisiaj podczas AWS re: Invent 2019 firma Jeffa Bezosa zrobiła ważny krok adi polega na tym, że teraz formalnie dołączy do rosnącego rynku obliczeń kwantowych lub w języku hiszpańskim obliczeń kwantowych.

Może to nie pierwszy raz Amazon i obliczenia kwantowe w tym samym kontekście, ponieważ w przeszłości Amazon wydał podobne ogłoszenie prima aprilis na swoim blogu wspominał o istnieniu nowego produktu o nazwie Quantum Compute Cloud lub w skrócie QC2.

Amazon Braket, Amazon Laboratorium rozwiązań kwantowych i nie tylko

Jednak teraz firma jest jeszcze bardziej futurystyczna i ogłasza, że ​​dołącza do takich firm jak Microsoft, Google i IBM w rozwoju tego ważnego obszaru obliczeń kwantowych.

To ogłoszenie jest nie tylko świetną wiadomością, ale także niesie ze sobą prezentację kilku wiadomości wokół niego. Pierwszy wskazuje na obecność Amazon Braket, w pełni zarządzana usługa, która zaoferuje naukowcom, badaczom i programistom opcję eksperymentowania z komputerami wielu dostawców sprzętu kwantowego.

Nazwa tej usługi wywodzi się z zapisu Bra-ket, terminu powszechnie używanego do oznaczenia stanów mechaniki kwantowej, a ponadto: Amazon Przedstawił także nowe centrum AWS do obliczeń kwantowych, które będzie centrum badawczym sąsiadującym z California Institute of Technology (Caltech).

Niezbyt odległa przyszłość

Źródło wskazuje, że w tym centrum zgromadzi czołowych światowych badaczy i inżynierów obliczeń kwantowych, przestrzeń, która posłuży między innymi do przyspieszenia rozwoju zarówno sprzętu, jak i oprogramowania do obliczeń kwantowych.

Wreszcie Amazon przedstawił także nowy program o nazwie Amazon Laboratorium rozwiązań kwantowych, które pozwoli klientom się połączyć Amazon Usługi sieciowe (AWS) z ekspertami w dziedzinie obliczeń kwantowych Amazon, wraz z „wybranym” zespołem partnerów konsultacyjnych, który połączy swoją wiedzę w zakresie rozwoju tej technologii.

Jeśli nadal jest tak dobrze, jak dotychczas, obliczenia kwantowe nie będą już częścią nieco skomplikowanego terminu, ale podobnie jak sztuczna inteligencja i Internet przedmiotów (IOT), będą stanowić część obiecującej przyszłości dla wszystko