Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Oficjalnie zabija rabaty – co to znaczy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Oficjalnie zabija rabaty – co to znaczy?

Amazon późny wtorek oficjalnie ogłosił, żeAmazon zniżki i rabaty są oficjalnie przeciwne Amazon TOS. Innymi słowy, Amazon właśnie zabił usługi rabatowe, najpopularniejsze RebateKey.

Amazon opublikowała ogłoszenie na swoich Forach dla sprzedawców i dość odświeżająco przedstawiła swoje zasady w najbardziej przejrzystym i jednoznacznym języku, jaki można zastosować przy aktualizacji zasad tego rodzaju.

zgodnie z Amazon, „Cieszymy się i zachęcamy do korzystania z kuponów, rabatów, ofert i innych narzędzi służących do obniżania cen dla klientów i zwiększania sprzedaży — ale tylko wtedy, gdy te zachęty są częścią oferty produktów oferowanej w naszym sklepie. ” Innymi słowy, możesz korzystać ze zniżek i okazji, ale tylko wtedy, gdy się zdarzają Amazon.

Amazonoficjalne ogłoszenie polityki dotyczące off-Amazon rabaty.

Amazon wyjaśnił również swoje stanowisko w sprawie manipulacyjnych adresów URL, a nawet odniósł się do niektórych adresów URL według nazwy, w szczególności „poszukiwania skarbów” i „szukaj-znajdź-kup”. Korzystanie z tych adresów URL było jednak mniej szarej strefy, a większość sprzedawców była świadoma, że ​​będą one postrzegane jako naruszenie Amazonistniejącą politykę manipulowania wynikami wyszukiwania.

Co to oznacza dla RebateKey i innych usług?

Amazon skutecznie zabił RebateKey i inne podobne usługi. Oferowanie rabatu na zakup produktu w dniu Amazon nie stanowi naruszenia żadnego prawa (przynajmniej z tego, co mi wiadomo!). To znaczy, że nic nie ma Amazon może zrobić, aby zamknąć RebateKey poza cofnięciem dostępu do API, a dostęp do API i tak nie jest konieczny do korzystania z RebateKey. Jednak obecnie jest to bardzo wyraźne naruszenie Amazonjest TOS. Naruszenie TOS oznacza, że ​​tylko najbardziej tolerancyjni na ryzyko sprzedawcy skorzystaliby z usługi rabatowej, takiej jak RebateKey.

Niewykluczone, że RebateKey może zostać ponownie uruchomiony jako usługa oferująca zniżki Amazon zamiast wyłączenia z Amazon. Jednak większość ludzi uważa, że ​​przedmioty ze zniżką mają znacznie mniejszą wagę niż zakupy w pełnej cenie, więc liczba sprzedawców, którzy chcą to zrobić, byłaby prawdopodobnie dość niewielka.

Jeśli korzystałeś z rabatów w przeszłości, jest Twój Amazon Konto w niebezpieczeństwie?

W przypadku sprzedawców, którzy w przeszłości korzystali z rabatów, naturalnym pytaniem jest pytanie, czy ich konto w Seller Central jest teraz zagrożone.

Czy Amazon działać (wkrótce przejdziemy do tego, czy działają) sprowadza się do tego, czy Amazon mógł wiarygodnie określić, którzy sprzedawcy korzystali z rabatów w przeszłości. Amazon wysyłał e-maile z wyjaśnieniem zasad do sprzedawców, którzy udzielili dostępu do interfejsu API RebateKey, więc wyraźnie mają rejestr sprzedawców, którzy włączyli dostęp do interfejsu API na swoich kontach.

Nie oznacza to jednak, że każdy sprzedawca, który dał dostęp do API, również udzielał rabatów. Nie oznacza to również, że każdy sprzedawca, który udzielał rabatów, dawał dostęp do API. Więc czy Amazon mógłby niezbicie udowodnić, że sprzedawcy stosowali rabaty, jest dyskusyjna.

Nawet jeśli sobie to wyobrażamy Amazon określić, którzy sprzedawcy korzystali z rabatów w przeszłości, nie oznacza to, że będą działać na tych sprzedawców. Amazon mogłaby prawdopodobnie zrobić jedną z kilku rzeczy, gdyby chciała oddziaływać na byłych użytkowników rabatów.

  • Wyślij wiadomość e-mail z wyjaśnieniem zasad (tak jak mają) i nic więcej
  • Wystosuj ostrzeżenie dla sprzedawców, które jest poważnym ostrzeżeniem, ale nie skutkuje zawieszeniem konta
  • Tymczasowo zawieszaj sprzedawców, dopóki nie przedstawią jasnego planu działania dotyczącego problemu
  • Zawieszanie sprzedawców na stałe, tak jak miało to miejsce w przypadku wielu chińskich sprzedawców na początku roku z powodu manipulacji recenzjami

Twoje przypuszczenia są równie dobre jak moje, ale czwarta nuklearna opcja trwałego zawieszenia sprzedawców może wpłynąć na dużą grupę sprzedawców i mieć istotne konsekwencje dla dostępności produktów na Amazon biorąc pod uwagę liczbę sprzedawców, którzy przypuszczalnie korzystali z rabatów w przeszłości.

Co to oznacza dla przyszłych premier produktów?

Jest jedna rzecz, która całkowicie się zmieni w przyszłości w wyniku zakazu rabatów — premiery produktów.

Podczas wprowadzania na rynek nowego produktu organizowanie prezentów produktowych jest od lat kamieniem węgielnym strategii wprowadzania na rynek sprzedawcy. Wiele narzędzi do badania produktów, takich jak Helium 10, podaje nawet szacunkową liczbę produktów, które trzeba rozdać, aby uzyskać korzystny ranking wyszukiwania dla określonego słowa kluczowego (od tego czasu Helium 10 usunął te szacunki, prawdopodobnie ze względu na aktualizację zasad). Niektórzy sprzedawcy rozdają te produkty z kodem rabatowym Amazon co jest nadal dozwolone. Jednak dobrze wiadomo, że rabat, który występuje poza Amazon jest jeszcze potężniejszy.

Narzędzia do badania produktów, takie jak Helium10, sugerowały wcześniej, ile produktów należy rozdać, aby uzyskać korzystny ranking wyszukiwania. Ta funkcja została już usunięta z Helium10.

Biorąc pod uwagę, że większość sprzedawców nie będzie teraz robić off-Amazon upominków, wydaje się, że implikacje będą takie, że trudniej będzie wprowadzić nowy produkt do konkurencyjnej kategorii, co oznacza również, że istniejące produkty będą lepiej chronione przed przyszłą konkurencją (przynajmniej do czasu pojawienia się kolejnej skutecznej strategii czarnego kapelusza). Oznacza to również, że korzystanie z płatnych reklam będzie prawdopodobnie nawet ważne w przyszłości przy wprowadzaniu produktów na rynek.

A co z adresami URL „Wyszukaj-Znajdź-Kup” i innymi adresami URL?

Amazon powtórzył również swoje stanowisko w sprawie manipulacyjnych adresów URL, takich jak dwuetapowe adresy URL (które i tak w większości były nieskuteczne) oraz kampanie typu „szukaj, znajdź, kup” (tzw.

Amazon bardzo jasno określiła swoje stanowisko w sprawie niektórych typów adresów URL.

Ta polityka zawsze była dość jasna, więc Amazon wyjaśnienie jego stanowiska tutaj nie było konieczne. Jednak bardziej zaskakujące było to Amazon wywoływał niektóre adresy URL po imieniu i używał fantazyjnego żargonu sprzedawcy, takiego jak dwuetapowe adresy URL i poszukiwanie skarbów. Co ciekawe, Amazon nie wymienił popularnego nowego manipulacyjnego adresu URL w bloku.

Korzystanie z tych adresów URL często pozostawia dość duży ślad, więc wydaje się, że sprzedawcy nie powinni nadal z nich korzystać – chociaż prawdopodobnie wielu to nie powstrzyma.

Końcowe przemyślenia

Amazonakcja na off-Amazon giveaways była jedną z bardziej zaskakujących aktualizacji polityki w ostatnim czasie. Jest to jedna z najważniejszych aktualizacji zasad, odkąd w 2016 r. zakazano recenzji motywowanych.

Możemy dyskutować, dlaczego Amazon zdecydował się wreszcie działać, czy np Amazon miał na uwadze własne interesy i próbował wcisnąć więcej dolarów sprzedawcy w reklamy lub z powodu presji FTC. Bez względu na przyczynę jego działania wniosek jest jednoznaczny Amazon zniżki są zakazane.

Table of Contents