Amazon określa, że ​​Twoi klienci kupują nieistotne produkty

Amazon przeprowadził badanie oparte na sztucznej inteligencji, aby przeanalizować preferencje użytkowników na podstawie ich wyszukiwań w Alexa, badanie posłużyło do zidentyfikowania większości produktów zgodnie z potrzebami klientów.

Według post, badacze zastosowali metody statystyczne, aby ustalić, jakie produkty kupili klienci, i ku ich zaskoczeniu, większość wybiera produkty „nieistotne”, zespół zauważa, że ​​algorytmy sztucznej inteligencji zastosowane w wyszukiwaniu w Alexa zidentyfikowały wyniki według „czegokolwiek” który spełnia potrzeby użytkowników ”. Wyjaśnia to starszy kierownik badań stosowanych w grupie Alexa Shopping Laine Lewin-Eytan:

Algorytmy wyszukiwania produktów, takie jak te, które pomagają klientom składać zamówienia za pośrednictwem naszego asystenta Alexa, mają na celu zwracanie produktów, które są najbardziej odpowiednie dla zapytań użytkowników, a trafność jest ogólnie interpretowana jako: Wszystko, co spełnia potrzeby użytkowników.

Powszechnym sposobem oszacowania zadowolenia klienta jest poleganie na osądach ludzkich strzelców. (Odnotowujemy bardzo małą część 1% interakcji).

Wyniki pokazują, że klienci wykonujący krótkie lub niezwykle długie zapytania „elastyczny w podejmowaniu decyzji zakupowych ”, Podczas gdy te, które trwają dłużej z konsultacjami, są zwykle bardziej wymagające, powiązały również odpowiednie i nieistotne produkty zgodnie z opisem, historią zakupów i według specjalistów: „Były one skorelowane z większym prawdopodobieństwem zakupu lub uczestnictwa z pozornie nieistotnymi wynikami”.

Amazon określa, że ​​Twoi klienci kupują nieistotne produkty 1

Znaczenie dla „kupuj hamburgery”
Ludzcy strzelcy zgodzili się, że hamburgery Angus są odpowiednie do żądania głosowego „kup hamburgery”, podczas gdy nadziewana prasa do hamburgerów nie.

Analitycy zwracają uwagę, że wyniki te pomogą ulepszyć algorytmy asystentów głosowych, takich jak Alexa, w celu uzyskania oczekiwanych przez klientów wyników.