Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Opłaty od sprzedaży i opłaty FBA: Kalkulator na 2023 rok

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Opłaty od sprzedaży i opłaty FBA: Kalkulator na 2023 rok

Po ile są Amazon Opłaty za sprzedaż i opłaty FBA

Opracowaliśmy kompleksowy i przejrzysty arkusz kalkulacyjny do obliczania rzeczywistych kosztów dalszej sprzedaży Amazon. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wpływać na rzeczywisty koszt sprzedaży Amazon. Ten kalkulator da Ci całkowicie przejrzyste zestawienie sposobu obliczania tych opłat, abyś mógł odpowiednio zaplanować i maksymalnie zredukować koszty.

Jak korzystać z tego arkusza kalkulacyjnego

To jest osadzony arkusz kalkulacyjny programu Excel. Wypełnij kolumny kolorem niebieskim. Arkusz kalkulacyjny automatycznie obliczy ważne wyniki na żółto. Arkusz kalkulacyjny ma cztery kategorie opłat: Amazon opłaty FBA, Amazon Opłaty za polecenie, Amazon Opłaty za przechowywanie i koszty towarów.

Możesz pobrać ten arkusz kalkulacyjny, klikając przycisk na dole arkusza. Hasło do celów edycyjnych to

Jak zaoszczędzić na Amazon Opłaty za sprzedaż

Istnieje kilka prostych strategii, które możesz zastosować, aby zmniejszyć Amazon jak najwięcej opłat za sprzedaż. Oto kilka praktycznych rad dotyczących redukcji Amazon opłaty FBA, Amazon opłaty za polecenie, Amazon Opłaty za przechowywanie i inne opłaty przychodzące.

Amazon Opłaty za polecenie

Amazon opłaty za polecenie są dość proste. Większość kategorii na Amazon naliczyć mieszkanie 15%. Jednak niektóre kategorie są nieco wyższe i niższe. Na przykład branża motoryzacyjna ma tylko 12% opłaty za polecenie, podczas gdy biżuteria ma 20% opłaty za polecenie. Możesz być kreatywny i celowo błędnie kategoryzować swoje przedmioty, aby obniżyć opłaty za rekomendacje. Uważaj jednak, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na SEO, ponieważ kategoria przedmiotu jest bardzo ważnym czynnikiem rankingowym Amazon.

Miej świadomość, że Amazon ma również minimalną $1 opłata za polecenie dla prawie wszystkich kategorii. Nie powinno to jednak mieć na Ciebie wpływu, chyba że sprzedajesz przedmioty o bardzo niskiej wartości.

Rekommenderad:  Jak założyć firmę zajmującą się przerzucaniem butów z domu

Amazon Opłaty za realizację FBA

Amazon Opłaty za realizację FBA to miejsce, w którym sprzedawcy często mogą nie doceniać kosztów. Istnieje kilka sposobów, w jakie sprzedawcy nie doceniają kosztów:

  • Błędne obliczenie poziomu rozmiaru przedmiotu i/lub Amazon błędny pomiar przedmiotu
  • Zastosowanie wagi wymiarowej do nieporęcznego przedmiotu („nieważony”)
  • Nieuwzględnienie tego Amazon dodaje wagę opakowania 00,25-1 funtów w zależności od kategorii wielkości

Jak wielu z nas wie, Amazon ma kilka różnych kategorii rozmiarów dla przedmiotów, a stawki wysyłki są odpowiednio obliczane. Zanim zaczniesz sprzedawać przedmiot, musisz określić, do jakiej kategorii rozmiarów należy. Po wysłaniu przedmiotów do Amazonpotwierdź, że pozycja ma takie wymiary Amazon miary zgadzają się z tym, co zmierzyłeś. Amazon popełnia częste błędy. Jeśli są jakieś rozbieżności, pytaj Amazon aby ponownie zmierzyć swoje przedmioty. Musisz także zawsze być świadomy . Waga wymiarowa jest obliczana jako waga x długość x wysokość /139. Amazon użyje tego, co jest większe między rzeczywistą wagą a wagą gabarytową jako wagą przesyłki (UPS, FedEx i większość głównych przewoźników stosuje podobne formuły). Bycie może zwiększyć twoje Amazon Opłaty za wysyłkę FBA znacznie.

Wreszcie, wielu sprzedawców nie zdaje sobie z tego sprawy Amazon dodaje wagę opakowania Amazon dodaje 00,25 funta dla przedmiotów o standardowym rozmiarze i 1 lbs dla przedmiotów ponadgabarytowych. Tam, gdzie może to naprawdę wpłynąć na ciebie, może spowodować, że zostaniesz przeniesiony na inne poziomy rozmiaru. Ważenie przedmiotu 00,99 funtów będzie miał 00,25 funta dodane jako waga opakowania, a następnie wypchnięte od spodu 1 Standardowa kategoria rozmiarów lbs do ponad 1 lbs, prawie podwajając opłaty FBA za przedmiot w procesie.

Standardowy rozmiar vs przedmioty ponadwymiarowe

Każdy doświadczony sprzedawca wie, że istnieje znaczna różnica w opłatach między przedmiotami ponadgabarytowymi i standardowymi. Amazon definiuje element o standardowym rozmiarze jako taki, który:

  • Waży 20 funtów lub mniej
  • Długość (lub najdłuższy bok) jest mniejsza lub równa 18 cali
  • Szerokość (lub środkowy bok) jest mniejsza lub równa 14 cali
  • Wysokość (lub najkrótszy bok) jest mniejsza lub równa 8 cale
Rekommenderad:  Vancity Void Cheque: Skonfiguruj bezpośrednie wpłaty i wstępnie autoryzowane płatności

Amazon będzie Twoje produkty, gdy po raz pierwszy dotrą do centrów realizacji, a następnie okresowo. Pamiętaj, że cubiscan zmierzy wypukłości w opakowaniu (tzn. wypukłe opakowanie) przy rozważaniu wymiarów. Z tego powodu kubiskańskie wymiary będą dość regularnie nieco większe niż twoje wymiary, więc dodaj trochę wypełnienia do swoich wymiarów, jeśli zbliżasz się do osiągnięcia maksimum jednego pomiaru dla przedmiotów o standardowym rozmiarze.

Amazon Opłaty za przechowywanie

Amazon opłaty za przechowywanie są uzależnione od kategorii wielkości przedmiotu i pory roku. Amazon pobiera około 300% więcej w okresie , który przypada od października do grudnia. Pobiera również około 40% więcej za przedmioty o standardowym rozmiarze niż przedmioty ponadwymiarowe. Ważne jest, aby wiedzieć, że podczas Amazon opłaty za przechowywanie mogą wydawać się stosunkowo tanie w przeliczeniu na sztukę, Amazon opłaty za magazynowanie są zwykle od 100% do 800% droższe niż u zewnętrznego dostawcy usług logistycznychzwłaszcza w szczycie sezonu (Amazon pobiera około 170 USD za paletę, podczas gdy większość 3PL pobiera około 20 USD za paletę).

Opłaty za przechowywanie są jeszcze bardziej paraliżujące, gdy weźmie się pod uwagę opłaty za długoterminowe przechowywanie. Przechowywanie zapasów w Amazon dłużej niż 6 należy unikać miesięcy – w tym momencie przybliżony koszt palety towarów wynosi oszałamiające 240 USD +.

Opłaty przychodzące FBA

Istnieje znaczny koszt wyładunku przedmiotów w Amazon magazyny FBA. Istnieją zarówno koszty wysyłki przychodzącej, jak i opłaty manipulacyjne od zewnętrznych dostawców usług logistycznych (jeśli z nich korzystasz). Ogólnie, powinieneś spróbować wysłać do Amazon bezpośrednio bez korzystania z 3PL, o ile możesz sprzedawać za pośrednictwem swoich zapasów 6 miesięcy lub mniej. Mamy doskonały artykuł na temat wysyłki pełnych kontenerów i frachtu LCL bezpośrednio do Amazon. Korzystanie z usług 3PL zwiększa koszty, skraca czas transportu i zwiększa prawdopodobieństwo wyczerpania zapasów.

Rekommenderad:  Pełzanie stylu życia: co to jest i jak tego uniknąć