Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Otrzymuje 10% udziałów w reklamach cyfrowych w USA na koszt Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Otrzymuje 10% udziałów w reklamach cyfrowych w USA na koszt Google

Ponieważ podczas pandemii coraz więcej osób wskakuje do wagonu e-commerce, więcej sprzedawców wykorzystuje reklamy, aby wyprzedzić. Z tego powodu przychody z reklam największej firmy e-commerce wzrosły w 2020 r. do 15,73 mld USD, zmniejszając udział Google w reklamach cyfrowych w USA.

Jak to się stało i czy ta tendencja się utrzyma?

Powiązany podcast: E348: 4 Amazon Metody reklamy i ile powinieneś na nie wydać

Udziały w reklamach cyfrowych w USA w 2020 r

eMarketer poinformował o tym Amazonudział 2020 poszedł z 7.8% do 10.3%, podczas gdy Google spadł z 31.6% do 28.9%. Facebookmimo to udział firmy również wzrósł Applezbliżające się zagrożenie dla ukierunkowanego marketingu.

Raport powstał na podstawie analizy danych ilościowych i jakościowych z:

  • Agencje rządowe
  • Firmy medialne
  • Firmy badawcze
  • Spółki publiczne
  • Wywiady z kadrą kierowniczą wydawców, nabywcami reklam i agencjami

Podział przychodów z reklam: Amazon kontra Google

Aby lepiej zrozumieć różnicę w udziale, powinniśmy wiedzieć, skąd pochodzi większość przychodów z reklam.

Dla Amazonten sam raport eMarketer ujawnił, że największy wkład mają dwie reklamy PPC:

  • Produkty sponsorowane
  • Marki sponsorowane

Marki sponsorowane w dużym stopniu przyczyniły się do Amazonprzychodów z reklam.

Pozostałe 10% pochodzi z

Wzrost ten przyczynił się do Amazoncałkowity dochód. Przewidywane przychody firmy w czwartym kwartale 2020 r. wyniosły od 112 do 121 mld USD, ale ostatecznie wyniosły 125 mld USD, co stanowi wzrost o 44% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.

A co z Google?

Według Statista większość przychodów z reklam Google pochodzi z reklam w wyszukiwarkach. Trudno się temu dziwić, wiedząc, że jest to największa wyszukiwarka na świecie z 92,18% udziałem w rynku.

Reklamy stanowią większość całkowitych przychodów Google. Poza krajami takimi jak Rosja i Chiny Google ma bardzo niewielu znaczących konkurentów, jeśli chodzi o ruch związany z wyszukiwaniem na komputerach.

Czy ten trend się utrzyma?

Tak mówią eksperci Amazon będzie nadal zwiększać swój udział, podczas gdy udział Google będzie nadal spadał. W szczególności oczekuje się, że udział Google w reklamach cyfrowych w USA spadnie do 26.6% do 2023 r.

Nicole Perrin, analityczka eMarketer, twierdzi, że trend ten będzie się utrzymywał nawet w świecie po COVID, mimo że wzrost ten jest napędzany przez pandemię i wynikający z niej nadmiar wydatków konsumpcyjnych.

Inne powody Amazon będzie nadal zwiększać swój udział, są następujące:

  • Google to ogólna wyszukiwarka, w której ludzie wyszukują wszystko, począwszy od wyszukiwań informacyjnych, np. „Jaka jest populacja Brazylii?” do wyszukiwania produktów „Najlepszy namiot kempingowy”. Amazonz drugiej strony, jest platformą zorientowaną na kupujących, która jest bardziej atrakcyjna dla wielu reklamodawców.
  • Apple planuje stworzyć własną wyszukiwarkę, która mogłaby konkurować z Google.
  • Amazon reklamodawcy mogą uzyskiwać dostęp do danych dotyczących zachowań konsumentów, ukierunkowanych reklam i zakupów w czasie rzeczywistym.

Co to oznacza dla sprzedawców?

Jeśli jesteś Amazon sprzedawcy, prawdopodobnie korzystasz już z kampanii PPC, aby poprawić pozycję swoich produktów w rankingu. Jak Amazonrośnie udział firmy w sprzedaży reklam cyfrowych, to niestety może oznaczać, że koszty reklamy nadal rosną Amazon powstanie.

Jeśli koszty PPC wzrosną, oznacza to wartość naturalnych rankingów organicznych Amazon staną się jeszcze bardziej wartościowe. Ponowne skupienie się na optymalizacji ofert może poprawić współczynnik konwersji, a co za tym idzie, rankingi.

Wniosek

Jeśli chodzi o amerykańskie reklamy cyfrowe, Amazon nadal zwiększa swój udział w torcie i wydaje się, że tendencja ta utrzyma się w nadchodzących latach. Do tego jednak jeszcze daleka droga. Nie do końca przewyższył Google nawet przy skoku. To właśnie ugruntowało swoją pozycję trzeciego miejsca.

Jakie inne implikacje widzisz w tym trendzie? Daj nam znać w komentarzach.

Table of Contents