Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Produkty marek własnych: przewodnik dla sprzedawców

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Produkty marek własnych: przewodnik dla sprzedawców

AmazonMarketplace firmy jest idealnym miejscem do sprzedaży produktów marek własnych. Pozwala uniknąć konieczności tworzenia i promowania swojej strony internetowej. Mimo to otwiera dostęp do największej grupy odbiorców z silnymi zamiarami zakupowymi i pozostawia miejsce na branding Twojego produktu. Dowiedzmy się więc, jak sprzedawać produkty marek własnych Amazonpodążając krok po kroku za zwycięską strategią.

Sprzedaż produktów marek własnych na Amazon: Co to jest prywatne oznakowanie?

koncepcja produkty marek własnych na Amazon jest dość łatwe do wyjaśnienia. Produkty marek własnych są wytwarzane, niemarkowe i sprzedawane przy użyciu unikalnej nazwy marki, logo i innych elementów tożsamości. Mówiąc najprościej, jest to sposób połączenia niemarkowego przedmiotu z marką stworzoną samodzielnie.

Jeśli chodzi o zalety takiego podejścia, to pozwala ono uniknąć konieczności wytwarzania produktów, ale wciąż pozwala uczynić je bardziej rozpoznawalnymi, wykorzystując siłę identyfikacji i rozpoznawalności marki.

Zalety sprzedaży Amazon Produkty marek własnych

Sprzedawcy, którzy rozważają zarabianie na Amazon platformy często uważają, że przedmioty należące do popularnych marek są najbardziej dochodowymi przedmiotami do sprzedaży. Podczas gdy niektórzy sprzedawcy na rynku zarabiają duże pieniądze na odsprzedaży przedmiotów, głównie za pośrednictwem systemu wysyłkowego, tacy kupcy są wykluczeni z tej reguły.

Konkurencja na rynku może być ostra, aw niektórych niszach jest tak wielu sprzedawców modnych, markowych artykułów, którzy szukają tych samych klientów, że marże zysku mogą spadać, aż do zera. Możesz całkowicie uniknąć takiej konkurencyjnej areny, jeśli zaopatrujesz się w towary sprzedawane pod marką własną i sprzedajesz je pod własną marką. Oprócz niższej konkurencji możesz również uzyskać inne korzyści związane z marką własną:

 • Wyższe zyski. Niemarkowe towary generyczne będą prawdopodobnie sprzedawane po niższych stawkach w dowolnym segmencie, podczas gdy produkt markowy wymaga od klienta wyższych wydatków. Tak więc, rozwijając produkty marek własnych, będziesz mieć wystarczającą elastyczność i swobodę, aby pozycjonować swoją firmę w branży. Podczas gdy najlepszym celem jest przyciągnięcie bardziej ekskluzywnych kupujących lub grupy odbiorców w środku, aby przyciągnąć tych klientów szukających okazji, z jednej strony, i niezawodną markę, z drugiej strony, znajdziesz swoich kupujących.
 • Lepsza wiarygodność. To imponujące, jak prostymi działaniami możesz zwiększyć wiarygodność swojej marki. Zmiana nazwy strony internetowej lub AMZ, aby odpowiadała marce własnej na Twoich towarach, może przekonać klienta do zakupu. Połączenie Twojej marki, marek własnych i reklam w jak największej liczbie wariantów sprawia, że ​​kupujący podświadomie polega na Tobie i czuje się bardziej komfortowo podczas zakupów z Tobą.
 • Zwiększona ekspozycja. Oprócz poprawy poziomu komfortu potencjalnego klienta, prywatne oznakowanie Twoich towarów może skutkować znacznie wyższą ekspozycją. Kiedy produkty, opakowania i sklep dalej Amazon.com mają dokładną nazwę, schemat kolorów i logo, a potencjalny klient najprawdopodobniej Cię zapamięta i ponownie dokona zakupu. Poza tym nie będą mieli problemu z przypomnieniem sobie, kim jesteś!
 • Zalety związane z marką. Jedną z największych korzyści, z których firmy chcą skorzystać, jest lojalność klientów. Sprzedając produkt pod marką własną, możesz łatwo rozwijać swoją markę bez dużych inwestycji w HR czy infrastrukturę. Jedyne duże inwestycje dotyczą kosztów opakowania i reklamy. Lojalność wobec marki oznacza, że ​​masz konkretne wyobrażenie o tym, ile produktów możesz sprzedać, i pomaga ustalić plan wprowadzania nowych produktów.

Tak więc zakup domeny i utworzenie witryny, która będzie zawierała linki do Twojej marki, nawet jeśli tylko przyciągnie klientów do Twojej obecności w AMZ, znacznie rozszerzy Twój biznes.

Wady produktów marek własnych na Amazon

Stworzenie marki, która rezonuje z klientami, wymaga dużo energii i czasu. Jeśli Twoje opakowanie, logo lub towary nie są najwyższej jakości, reputacja, na którą tak ciężko pracowałeś, może zostać nadszarpnięta nie do naprawienia. Czy warto? Rzućmy okiem na wady sprzedaży za pośrednictwem marki własnej Amazon lub jakikolwiek inny rynek, aby zobaczyć pełny obraz:

 • Brak kontroli nad jakością produktu. Ponieważ nie jesteś faktycznym producentem produktów, wszelkie wady jakościowe przedmiotu spowodują, że będziesz odpowiedzialny za wygaśnięcie. Niemniej jednak w oczach klienta jesteś właścicielem i producentem marki. Dlatego będą składać przeciwko tobie skargi, mimo że nie mają odpowiedzialności za problemy z jakością.
 • Nieetyczne źródła produktów. Jeśli otrzymasz swoje produkty od nieetycznych firm lub firm naruszających prawo, klienci pociągną Cię do odpowiedzialności za działania producenta. Dlatego trzeba być czujnym, aby uniknąć takiej sytuacji. Może to potencjalnie doprowadzić do poważnych niepowodzeń, a nawet bojkotów Twojej firmy.
 • Kontrola zapasów i ograniczenia zamówień. Nadal musisz śledzić minimalne ilości zamówień, martwe zapasy, zamówienia oczekujące i wskaźnik rotacji zapasów. Aby utrzymać swoją efektywność finansową, musisz monitorować te wskaźniki KPI i upewnić się, że nie sprzedajesz poniżej ceny ani nie przekupujesz akcji. Sprzedaż marek własnych eliminuje wiele problemów związanych z produkcją; należy jednak zarządzać wydatkami na zaopatrzenie i kontrolę zapasów.
 • Konkurs. Podobnie jak w przypadku towarów niemarkowych, w przypadku produktów oznaczonych marką własną pozostanie silna konkurencja. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że inni sprzedawcy będą mieli cięższe torebki. Konkurencja będzie głównym motorem gry cenowej, a będziesz miał mniejszą kontrolę nad strategią marketingową, konkurując z popularnymi markami.
Rekommenderad:  Jak zbudować zrównoważony niezależny biznes pisarski podczas podróży po świecie

Co powinieneś wiedzieć o sprzedawaniu produktów marek własnych Amazon?

Sprzedaż towarów pod marką własną wydaje się łatwa i szybka w generowaniu zysków. I tak jest, jeśli zastosujesz się do poniższych prostych zasad:

 1. Bądź cierpliwy

Tworzysz swoją markę, a nie tylko ją sprzedajesz, więc uzyskanie dywidendy zajmie trochę czasu. To tak, jakby kupować obligacje i akcje zamiast otwierać stoisko z sokami: więcej zysków w tym pierwszym. Ale będzie to wymagało pewnego wysiłku, zanim dojdziesz do wielkiej wypłaty.

 1. Zainwestuj swój kapitał.

Oprócz czasu i cierpliwości pieniądze są tutaj kolejnym ważnym składnikiem sukcesu. Niestety, przekształcenie towarów w markę własną może wymagać sporo gotówki. W międzyczasie zdobędziesz dużo wiedzy i cierpliwości. Możesz jednak spróbować znaleźć prywatnych inwestorów, ale bądź przygotowany na poświęcenie czasu finansowego, aby to zadziałało.

 1. Zrozum, jak się sprzedaje Amazon Pracuje.

W dawnych czasach platformy można było zostać profesjonalistą, sprzedając pod szyldem Amazonparasol .com. Oczywiście wszystko się teraz zmienia, ponieważ zmieni się również baza klientów. Ale zanim zareklamujesz całą linię produktów, musisz najpierw przetestować towary, a najlepszym sposobem na to jest użycie specjalnych Amazon Reklamy sponsorowane. Każdy sprytny sprzedawca marek własnych powie Ci, że odpowiednia jazda próbna jest niezbędna do prowadzenia firmy Amazonzwłaszcza w przypadku zarządzania ryzykiem.

 1. Reinwestuj swoje zyski

Ostatnią ważną lekcją, jaką powie ci odnoszący sukcesy producent marek własnych, jest to, że potrzebujesz diety o stałych dochodach, aby rozwijać swoją markę. Może wydawać się kuszące wykorzystanie zysków na inny aspekt firmy, ale zadaj sobie pytanie, co jest ważniejsze: wyjście na lunch biznesowy czy wspieranie Amazon wzrost.

Jak sprzedawać produkty marek własnych na Amazon?

Poznajmy więc najlepsze praktyki dotyczące sprzedaży produktów marek własnych Amazonktórą możesz również wykorzystać jako prostą, ale skuteczną strategię na początek.

Znajdź produkt

Wszystko zaczyna się od wyszukania potencjalnie zwycięskich produktów marek własnych Amazon. Istnieje wiele sposobów na zasugerowanie produktu, który możesz odsprzedać pod własną marką. Na przykład:

 • Samodzielnie przeprowadź burzę mózgów. Być może masz już kilka pomysłów, które mogą być potencjalnie opłacalne Amazon.
 • Przeglądać Amazon kategorie. Zwróć uwagę na Amazon produktów, które najlepiej sprzedają się w danej kategorii, a także czytają recenzje użytkowników. Być może istnieją pewne luki w jakości lub funkcjach produktu. I możesz je wypełnić, oferując lepszą opcję za tę samą lub prawie taką samą cenę.
 • Zbadaj trendy w handlu elektronicznym. Dowiedz się, jakie produkty są teraz popularne i modne, aby zweryfikować swoje pomysły lub uzyskać nowe informacje.
Rekommenderad:  Amazon Awaria serwera powodująca problemy z usługami Alexa, Disney Plus i innymi

Potwierdź jego jakość

Następnie wyszukaj dostawców, którzy mogą dostarczyć Ci pożądany produkt. Najbardziej intuicyjnymi miejscami do znalezienia dostawcy są Alibaba i Aliexpress. Skontaktuj się z dostawcami, których ocena to 4+ aby Twoja przyszła współpraca była uczciwa i przejrzysta.

W kolejnym kroku zamów kilka produktów i wypróbuj je osobiście. Wtedy mając pewność co do ich jakości i przydatności (a także wad) będziesz mógł stworzyć bardziej autentyczny opis produktu na Amazon. Ponadto produkt wysokiej jakości może obiecać mniej problemów z obsługą klienta.

Ustaw odpowiednią cenę

Pytanie, które często zadają początkujący sprzedawcy, brzmi: jak ustalać ceny Amazon Produkty marek własnych FBA skutecznie na platformie. Większość nowych sprzedawców instynktownie ustala bardzo niską (lub nawet najniższą) cenę za swoje towary, ale to duży błąd.

Doświadczeni sprzedawcy rzadko, jeśli w ogóle, ustalają ceny na sprzedaż marek własnych Amazon więc jest niższy niż ich konkurenci. Zamiast tego starają się wyróżnić swoje produkty w inny sposób. Czy to dzięki lepszemu opakowaniu lub projektowi, ściślejszemu marketingowi i językowi sprzedaży na samej stronie produktu, czy nawet najwyższej jakości obsłudze klienta oferowanej po zakończeniu sprzedaży, upewniają się, że ich produkty się wyróżniają (pomyśl „fioletowa krowa”!) .

Mimo to, zgodnie z praktyczną zasadą, musisz starać się utrzymać swój punkt cenowy w granicach 20% średniej ceny sprzedaży konkurencji.

Na przykład, jeśli odkryjesz, że „miedziane miarki” poruszają się po około 20,00 USD w AMZ, staraj się nie wycenić cię poniżej 16 USD lub wyżej niż 34 USD. Ponadto spróbuj wprowadzić swoje produkty marek własnych na platformę, która kosztuje od 20 do 50 USD. Jeśli zarabiasz mniej niż 20 USD, osiągnięcie zysku może być trudne po odjęciu kosztów artykułów i wydatków na reklamę. Z drugiej strony, jeśli przekroczysz 50 USD, narażasz się na wolniejsze współczynniki konwersji i słabe recenzje z analizy opartej na wartości.

Jako cenniejsze wskazówki rozważ następujące taktyki:

 • Użyj Amazon Kalkulator FBA. To narzędzie online pozwala zaproponować ostateczną cenę w zależności od marży zysku, wysyłki do centrum realizacji i kosztów klientów.
 • Ustaw marżę zysku. Bardzo Amazon sprzedawcy zarabiają 10-30% całkowitego kosztu swojego produktu.
 • Rozważ opcję rozwoju biznesu Amazondynamiczne ceny. Ta opcja jest dostępna tylko dla zarejestrowanych marek. Istota strategii polega na tym Amazon samodzielnie dostosowuje ceny markowych produktów po analizie ogromnych tablic danych rynkowych w czasie rzeczywistym i jak najdokładniejszym dopasowaniu ceny do sytuacji rynkowej.

Twórz listy produktów

Teraz nadszedł czas, aby sprzedać swoje Amazon produkty marek własnych, więc utwórzmy listę. Zwróć szczególną uwagę na opis produktu. Powinien być krótki (do 300 słów), zwięzły, szczegółowy i znaczący. Użyj punktorów, aby umożliwić użytkownikom zeskanowanie funkcji produktu. Ponadto osadzaj obrazy wysokiej jakości, aby nie było niedopasowania oczekiwań do rzeczywistości.

Jako jeszcze jeden ważny punkt tworzenia opisu produktu dla produktów marek własnych Amazon, musisz wypełnić go odpowiednimi słowami kluczowymi, które powinny być bardzo trafne dla sprzedawanego produktu i pasować do rzeczywistych zapytań użytkowników. Jako prostą opcję ich zdobycia, spróbuj SprzedawcaSonar. Ta usługa pozwala na wykrycie słów kluczowych używanych przez Twoją konkurencję, dzięki czemu możesz użyć ich jako puli faktycznie działających zapytań dla Twojej Amazon SEO.

Przeanalizuj pierwsze wyniki

Jeśli chcesz swój Amazon aby produkty marek własnych sprzedawały się pomyślnie, powinieneś obserwować wskaźniki sukcesu. Niestety, dane gromadzone i generowane przez Seller Central są dość ograniczone, co pozwala poznać tylko współczynnik konwersji i niektóre inne wskaźniki.

Rekommenderad:  Twój przewodnik po marketingu konwersacyjnym [+5 Best Strategies]

Aby jednak uzyskać pełny obraz swojego sukcesu, musisz również przeanalizować inne kluczowe wskaźniki efektywności, takie jak wskaźnik utrzymania klienta, wskaźnik porzuconych koszyków, TaCOS itp. W tym celu rozważ użycie dodatkowych aplikacji, które powinny być Amazon-zgodny.

Zarejestruj się w Amazon Rejestr marki

Posiadanie własnej marki Amazon oznacza możliwość przyłączenia się Amazon Rejestr marki i odblokuj lepsze opcje promocji swoich produktów i obniżenia niektórych kosztów. Na przykład wg Amazon Program poleceń, możesz obniżyć opłaty za polecenie, gdy samodzielnie przyciągasz kupujących ze źródeł zewnętrznych, takich jak media społecznościowe. Poza tym lewarowanie AmazonDynamiczna wycena, o której już wspomnieliśmy, to kolejna szansa na zaoszczędzenie czasu i lepsze dopasowanie ceny swoich produktów do rynku docelowego przy jednoczesnym uzyskaniu stałej marży zysku.

Utwórz markową stronę docelową

Amazon-zarejestrowane marki mogą również tworzyć w ramach niestandardowych stron docelowych Amazon i lepiej prezentować swój produkt, pracując nad brandingiem i rozpoznawalnością. Posiadanie takiej strony pozwala tworzyć więcej treści związanych z marką, lepiej przekazywać swoje wartości i wyjątkowość oraz mieć bardziej znaczące interakcje z klientami. Co więcej, tworzenie go jest bezpłatne, więc jest to doskonała okazja dla tych marek, które chcą się wyróżnić Amazon ale nie chcą inwestować w niestandardowe witryny w innych domenach.

Buduj swoją reputację dzień po dniu

Kiedy masz najlepsze produkty marek własnych do sprzedaży Amazonpraca nad reputacją staje się tym bardziej istotna, że ​​celem każdej marki jest wyróżnianie się i budowanie trwałych relacji z klientami. Amazon recenzje są okazją do rozpoczęcia budowania reputacji online. Posiadanie wielu pozytywnych recenzji oznacza większe szanse na przyciągnięcie klientów do Twojego sklepu za pośrednictwem wyszukiwania organicznego. Pozytywne recenzje zachęcają ich również do zakupu i większej świadomości co do jakości, funkcji i praktycznego zastosowania produktu.

Chociaż możesz wysyłać swoim użytkownikom prośby o recenzję za pośrednictwem Seller Central, istnieje na to bardziej inteligentny sposób. Rozważ użycie do tego celu SageMailer.

Ta aplikacja zawiera wiele atrakcyjnych szablonów wiadomości e-mail, które zwiększają Twoje szanse na uzyskanie odpowiedzi od klientów w postaci autentycznej recenzji.

Wniosek: Produkty marek własnych dla Amazon

Sprzedaż produktów marek własnych na Amazon to zwycięska strategia, która pozwala zbudować markę i uniknąć konieczności samodzielnego wytwarzania produktów lub rozwijania witryny eCommerce. Amazon zawiera zestaw całkiem niezłych opcji marketingowych dla marek, z których możesz skorzystać w celu budowania rozpoznawalności marki i poprawy sprzedaży. Nie zapomnij też popracować nad sobą Amazon reputację sprzedawcy dzień po dniu za pomocą SageMailler.

Wypróbuj SageMailer za darmo i upewnij się, że pomoże Ci się wyróżnić dzięki sile społecznego dowodu słuszności!