Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon przedstawia usługę gier w chmurze Luna wraz z kontrolerem Luna

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon przedstawia usługę gier w chmurze Luna wraz z kontrolerem Luna

Dziś podczas wydarzenia Hardware 2020 Amazon miał mnóstwo ogłoszeń związanych zarówno ze sprzętem, jak i usługami. Jeśli chodzi o sprzęt, firma zaprezentowała zupełnie nowe urządzenia Echo, Echo Show 10, Fire TV Stick i Stick Lite oraz nowe urządzenia Echo Dot. Jeśli chodzi o usługi, pojawiły się ogłoszenia związane z nowym Fire TV Experience i Luną. Luna to własna usługa strumieniowego przesyłania gier w chmurze, która umożliwia użytkownikom granie w gry na dowolnym ulubionym urządzeniu, bez konieczności martwienia się o długie pobieranie i aktualizacje lub sprzęt zasilający urządzenie. Oprócz usługi gier firma wypuściła także kontroler Luna, który jest wyposażony w technologię Cloud Direct.

Amazon Luna

AmazonO usłudze gier w chmurze krążą już od jakiegoś czasu, co stanowi uzupełnienie istniejącej listy usług gier w chmurze. Usługa jest zbudowana na platformie AWS i według firmy będzie ona z czasem aktualizowana, aby zapewnić stałą wydajność użytkownikom grającym w gry na różnych urządzeniach. Mówiąc o tym, usługa pozwala użytkownikom grać w gry na dowolnym z ich ulubionych urządzeń, czy to Fire TV, PC, Mac, Windowslub aplikacje internetowe na iPhonie i iPadzie. Na razie nie ma wsparcia dla Androida, ale mówi się, że wkrótce będzie ono dostępne.

Z Amazon Luna, użytkownicy mogą subskrybować kanał gier Luna+, który zawiera bibliotekę gier na różne urządzenia. Wkrótce będzie dostępnych więcej gier. W momencie premiery usługa będzie oferować gry akcji, takie jak Resident Evil 7, Kontrola i Panzer Dragoon; gry przygodowe, takie jak A Plague Tale: Innocence i The Surge 2; platformówki takie jak Yooka-Laylee i The Impossible Lair i Iconoclasts; a także ulubione utwory fanów, takie jak GRID, ABZU i Brothers: A Tale of Two Sons.

Oprócz Luny+, Amazon ogłosiła także nowy kanał poświęcony grom we współpracy z firmą Ubisoft, który będzie dostępny bezpośrednio za pośrednictwem Luny. Subskrypcja zapewni tytuły w rozdzielczości 4K, rozgrywkę mobilną i dostęp do nowych tytułów w tym samym dniu ich premiery.

Kontroler Luny

Podczas gdy użytkownicy mogą grać w gry Luna za pomocą klawiatury i myszy lub kontrolera Bluetooth, zainteresowani mogą otrzymać zupełnie nowy kontroler Luna od Amazon. Kontroler wyposażony w technologię Cloud Direct i obsługujący technologię Alexa łączy się bezpośrednio z chmurą, co pozwala przełączać ekrany bez martwienia się o zmiany konfiguracji. Co więcej, aby zapewnić płynność działania, kontroler Luna ma również konstrukcję z wieloma antenami, która zapewnia nieprzerwane Wi-Fi i małe opóźnienia.

Amazon Luna i kontroler Luna: ceny i dostępność

W ramach oferty wstępnej Luna będzie dostępna w cenie $50,99 miesięcznie. Konkuruje z takimi platformami jak Google Stadia i xCloud firmy Microsoft. Podobnie kontroler Luna będzie również dostępny w początkowej cenie 49,99 USD w okresie wczesnego dostępu. Jeśli chodzi o dostępność, zainteresowani klienci w USA mogą już dziś poprosić o zaproszenie do wcześniejszego dostępu do Luny. Jednak na razie nie ma oficjalnej daty udostępnienia usługi.