Amazon wykorzystuje sistema Oparte na sztucznej inteligencji, aby zachować odległość między pracownikami

Raport z Reuters zauważa, że Amazon Wdraża technologię opartą na sztucznej inteligencji i rzeczywistości rozszerzonej, aby utrzymać odległość między pracownikami, którzy mieszkają w swoich biurach i magazynach w zamknięciu, aby zwalczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Amazon przedstawia Asystent odległości potężny sistema IA, która wykorzystuje obrazy przetwarzane przez kamery w obiektach firmy, w celu zidentyfikowania obszarów, w których występuje większy ruch ludzi, a także w celu określenia mierników odległości między pracownikami poprzez rozszerzoną rzeczywistość.

Pracując wstecz od koncepcji natychmiastowego wizualnego sprzężenia zwrotnego i inspirując się istniejącymi przykładami, takimi jak sygnały sprawdzania prędkości radaru, nasz „asystent odległości” zapewnia pracownikom informacje zwrotne na temat dystansu społecznego za pośrednictwem 50-calowego monitora, kamera i lokalne urządzenie komputerowe.

Uczenie maszynowe i rzeczywistość rozszerzona

Po zaimplementowaniu sztucznej inteligencji w obrazach budynków, teraz Amazon zastosować uczenie maszynowe i rzeczywistość rozszerzoną, aby „promować zachowanie dystansu społecznego”. W ten sposób aplikacja przypomina „magiczne lustro”, które pomaga zidentyfikować dystans.

W tym celu implementuje modele uczenia maszynowego, które identyfikują ludzi i czujniki głębokości, aby utworzyć sistema dokładny pomiar. Gdy ludzie przechodzą przed kamerą, sistema Tworzy nakładki wizualne, które za pomocą szeregu wskaźników ekranowych mogą ostrzegać ludzi o konieczności zachowania dystansu.

Nasze pierwsze instalacje Asystenta odległości są teraz dostępne w kilku naszych budynkach. Słyszeliśmy, że pracownicy doceniają natychmiastowe informacje wizualne, a liderzy witryn z zadowoleniem przyjmują kolejny środek bezpieczeństwa.

Jak widać na wideo, sistema Distance Assistant jest w stanie rozpoznać, poprzez nakładanie się kolorowych kół za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, czy pracownicy zachowują odległość trzech metrów od siebie. Zielone kółka wskazują, czy znajdują się w bezpiecznej odległości, a czerwone kółka wskazują, że pracownicy są bliżej niż jest to zalecane.

Amazon planuje kontynuować wdrażanie Amazon Odległość we wszystkich obiektach w najbliższych tygodniach.

Według firmy jest to innowacja wśród wielu jej aplikacji wykorzystywanych do zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19 wśród swoich obiektów po zainfekowaniu kilku pracowników, co wywołało falę protestów.