Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Zatrzymuje więcej magazynów, zamyka fizyczne sklepy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Zatrzymuje więcej magazynów, zamyka fizyczne sklepy

Po ekspansji w okresie boomu e-commerce związanego z pandemią, Amazon wstrzymuje kolejne magazyny w Stanach Zjednoczonych, ponieważ sprzedaż online zaczyna zwalniać. I chociaż sprzedaż w sklepach stacjonarnych wzrosła w ostatnim kwartale, firma zamyka niektóre z nich, aby ponownie skoncentrować swoje wysiłki.

AmazonProblemy ze wzrostem

Gigant handlu elektronicznego miał całkiem niezłą passę, gdy uderzył COVID. Ze względu na nieoczekiwany wzrost popytu, Amazon zainwestowała 34 miliardy dolarów w infrastrukturę tylko w 2020 roku i stworzyła ponad 400 000 miejsc pracy. Jednakże, Amazon obecnie hamuje ekspansję.

Osiemnaście dodatkowych magazynów w 12 stanach zostało ostatnio wstrzymanych, co zwiększyło całkowitą liczbę anulowanych, zamkniętych, podnajmowanych lub opóźnionych Amazon magazynów do 40 w tym roku. Można to przypisać faktowi, że coraz więcej osób wraca do sklepów stacjonarnych, a inflacja jest najwyższa w historii.

Na początku tego roku dokumenty, które wyciekły, ujawniły plany firmy dotyczące ograniczenia ekspansji sieci dostaw, dodając tylko mniej niż 500 partnerów usług dostawczych (około 33% mniej w porównaniu z 2021 r.).

Amazon dołącza również do innych dużych firm technologicznych, takich jak Alphabet i Meta, w hamowaniu rekrutacji. W zeszłym miesiącu pojawiła się notatka, która wyciekła, sygnalizując, że firmie może wkrótce zabraknąć siły roboczej z powodu wysokich wskaźników rotacji. Obecna sytuacja zdaje się temu zaprzeczać. The Everything Store jest nadal największym pracodawcą w branży technologicznej, ale ma teraz o około 100 000 mniej pracowników w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Spowolnienie handlu elektronicznego trwa

AmazonRaport o zarobkach za drugi kwartał 2022 r. ujawnia, że ​​przebił oczekiwania Wall Street. Jednak jego przychody z handlu elektronicznego nadal spadają (spadły o 4% r/r ostatni kwartał). Przychody sklepów internetowych są jeszcze niższe w porównaniu z I kwartałem 2022 r. i wynoszą zaledwie 50,855 mld USD.

Rekommenderad:  Jak podsumować YouTube Wideo z ChatGPT?

Tymczasem, AmazonPrzychody z reklam wzrosły o 18% rok do roku, co czyni go czwartym co do wielkości źródłem przychodów. Nadal radzi sobie dobrze w porównaniu z konkurentami, takimi jak Meta, która odnotowała pierwszy spadek przychodów z powodu spadku wydatków na reklamę.

Amazon Zamyka również sklepy fizyczne

Amazon rozpoczęła działalność jako księgarnia internetowa. Ale około dwie dekady później, w 2015 roku, otworzyła swoją pierwszą fizyczną księgarnię —Amazon Książki — w Seattle. Od tego czasu firma zapuściła się do różnych sklepów stacjonarnych, w tym

  • Amazon 4-Star (2018) – zawiera wysoko oceniane produkty z rynku internetowego
  • Amazon Go (2018) – sklep bez kasjera oferujący śniadania, lunche i przekąski
  • Amazon Świeży (2007) – Amazonsklep spożywczy
  • Amazon Go Grocery (2020) – sklep spożywczy bez kasjera
  • Whole Foods Market – sieć supermarketów specjalizujących się w żywności ekologicznej pozyskiwanej przez Amazon w 2017 r

Amazonsklepy fizyczne firmy s radzą sobie lepiej pod względem przychodów. W ostatnim kwartale wzrosła o 12% r/r do $40,72 miliarda. Jednak to wciąż nie wystarczało. Firma ogłosiła niedawno, że zamknie swoje 68 księgarni, 4-gwiazdkowe sklepy i sklepy typu pop-up, które skupiają się na rynkach spożywczych i domach towarowych.