Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amazon Zawieszenie: jak odwołać się (i wygrać) Amazon Zawieszenie konta

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Zawieszenie: jak odwołać się (i wygrać) Amazon Zawieszenie konta

Inwazja obcych. Zombie dzierżące siekiery. Donalda Trumpa jako prezydenta. Żadne z nich nie wywołuje u większości z nas takiego strachu, jak myśl o posiadaniu własnego Amazon konto zawieszone. Jednak każdego roku wielu sprzedawców, nawet wyjątkowych, przechodzi przez to samo.

W tym artykule omówię rodzaje Amazon zawieszenia, z którymi możesz się spotkać jako sprzedawca, a także jak je mieć Amazon zawieszenie zniesione.

Rodzaje Amazon Zawieszenia

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​istnieją zasadniczo trzy rodzaje Amazon zawieszenia:

 1. Przekraczasz jeden z Amazonmetryki operacyjne (tj. opóźnione przesyłki, wady przesyłki, opóźnione śledzenie) przez dłuższy okres czasu oraz Amazon zawiesił cię jako duże otwarcie oczu, aby zmusić cię do rozwiązania problemu LUB
 2. Igrałeś z ogniem i wiedziałeś o tym (re: robiłeś coś wyraźnie nielegalnego i/lub przeciwnego AmazonTOS użytkownika) i zostałeś zawieszony/zbanowany LUB
 3. Zaszło nieporozumienie Amazon’wysłać.

Amazon Scenariusz zawieszenia #1: Przekroczyłeś jeden z AmazonMetryki operacyjne

Jest to najczęstszy rodzaj Amazon zawieszenie.

Na przykład kiedy Amazon wdrożył wskaźnik „prawidłowego śledzenia” w 2014 r., zawieszenia stały się bardziej powszechne. Zwykle osoby, które otrzymują tego rodzaju zawieszenia, ogólnie dobrze sprzedają, ale pod pewnymi wskaźnikami są poniżej średniej.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​musisz przekroczyć jeden z ich wskaźników przez dość długi okres czasu, zanim faktycznie zostaniesz zawieszony. Na przykład w przypadku opóźnionych przesyłek zwykle otrzymasz ostrzeżenie, jeśli wskaźnik opóźnień w dostawach przekroczy minimalny próg przez około 15 dni lub dłużej. Te ostrzeżenia, pomimo ich złowrogiej wymowy, nie poprzedzają natychmiastowego zawieszenia. Zwykle zostaniesz zawieszony, jeśli nie poprawisz tych danych w ciągu mniej więcej 15 dni. Czasami otrzymasz nawet DWA ostrzeżenia.

Jak odwołać się od zawieszenia Operation Metric

Oto dobra wiadomość: od zawieszeń danych operacyjnych zazwyczaj można skutecznie się odwołać. Czasami prawie natychmiast, a czasami w ciągu kilku tygodni.

Jest tajemnica przemawiania do tego typu Amazon zawieszenia i nie mogę uwierzyć, jak wiele osób całkowicie to schrzaniło.

Rekommenderad:  Jak utworzyć i sformatować rozruchowy dysk USB za pomocą Rufus

Jeśli otrzymasz zawieszenie metryki operacyjnej, MUSISZ to zidentyfikować 2 Do 3 kroki dotyczące tego, jak zamierzasz to naprawić. Ale co, jeśli przydarzy się to Tobie: Twój pracownik odpowiedzialny za aktualizację śledzenia został ugryziony przez niedźwiedzia polarnego podczas wakacji na Florydzie. Druga osoba odpowiedzialna za śledzenie dostała następnie udaru cieplnego w Edmonton w Kanadzie podczas świąt Bożego Narodzenia. To były KOMPLETNE zdarzenia, prawda? Szkoda. Amazon chce wiedzieć, w jaki sposób zamierzasz zapewnić wysyłkę zamówień następnym razem, gdy pracownik zostanie ugryziony przez pracownika podczas popijania margarity w Miami, a drugi pracownik dostanie udaru cieplnego w Kanadzie zimą.

Oto dobry szablon do naśladowania:

 1. Potwierdź problem i wpływ, jaki ma on na klientów.
 2. Zidentyfikuj trzy działania, które podejmiesz, aby to naprawić.
 3. Przeproś i wspomnij o swoim oddaniu Amazonklientów.

Oto dobry przykład:

Amazon nigdy nie sprawdzi, czy faktycznie realizujesz swój plan. Zależy im tylko na tym, abyś nigdy więcej nie przekroczył tego wskaźnika. Więc chyba, że ​​lubisz mieć swoje Amazon zawiesić konto, zacisnąć zęby i wymyślić plan działania 3 elementy do poprawienia, nawet jeśli wiesz na 100 procent, że błąd już nigdy się nie powtórzy bez żadnych modyfikacji z Twojej strony.

W przypadku opóźnienia w wysyłce/naruszeniu śledzenia, Amazon często odpowiada i zatwierdza w ciągu 24 godzin. Wskaźnik nieudanych przesyłek wydaje się być nieco poważniejszy i może trwać 2 Do 4 tygodnie.

Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj, że często Scenariusz 1 Amazon zawieszenie jest dla Ciebie uzasadnioną motywacją do usprawnienia wadliwego procesu biznesowego, więc skorzystaj z okazji.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że chcesz wyglądać na przepraszającego i skruszonego, ale jednocześnie nie chcesz przyznać się do winy, zwłaszcza jeśli nie jesteś winny domniemanego wykroczenia. Takie przyznanie się może wpłynąć na twoje szanse na sukces, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał złożyć pozew. Niezależnie od tego, czy jesteś winny, czy nie, i czy przyznajesz się do winy, żadna z tych okoliczności nie powinna powstrzymywać Cię przed stworzeniem planu działania mającego na celu poprawę usług, co jest Amazon naprawdę szuka.

Rekommenderad:  Częste pytanie: Jak edytować certyfikat JPEG?

Amazon Scenariusz zawieszenia #2: Wyraźne naruszenie AmazonWarunki korzystania z usługi

W tym pierwszym przypadku zrobiłeś coś z wyraźnym naruszeniem AmazonWarunki korzystania z usługi (TOS). Najczęściej słyszę o kimś, kto sprzedawał podrobione produkty. Innym powszechnym jest to, że ktoś, z jakiegokolwiek powodu, przez pewien dłuższy czas nie wysyłał produktów.

Jeśli WIESZ, że igrałeś z ogniem, a my mówimy o zabawie z poważnym płomieniem (nie zabiegając o jakieś obniżone recenzje) Amazon jest zazwyczaj bezlitosny i wprowadza stałe zakazy, których nie można uchylić. Jeśli masz szczęście, będziesz mieć możliwość odwołania się, ale możesz nawet nie mieć tej opcji. Jeśli możesz odwołać się od Amazon zawieszenie, możesz wypróbować niektóre techniki opisane w Scenariuszu zawieszenia #1ale są szanse, że nie odniesiesz sukcesu.

Jeśli tak jest, istnieją pewne bardzo drastyczne środki, o których słyszałem, że zostały pomyślnie wdrożone. Nie akceptuję żadnego z nich, ale zamieszczam to wyłącznie w celach informacyjnych.

Po pierwsze, permanentny zakaz wstępu Amazon zwykle wydaje się być w pobliżu 3 lata. Większość osób, o których słyszałem, że miały „stałe” bany, mogła odzyskać swoje konta w późniejszym czasie. Ale trzy lata to dla sprzedawcy wieczność.

Bardzo bardzo czarny sposób na poruszanie się po Amazon zawieszenie polega na otwarciu innego konta. Proste, prawda? Wystarczy użyć nowego adresu e-mail i imienia żony?

Zło.

Amazon Jest bardzo dobry przy łączeniu kropek. Jeśli chcesz otworzyć nowy Amazon konta bez ich wykrycia, będziesz musiał wykonać co najmniej wszystkie poniższe czynności:

 1. Użyj innego adresu e-mail.
 2. Użyj innej nazwy firmy.
 3. Użyj innego nazwiska.
 4. Użyj innego adresu (w tym adresu dostawy i adresu wysyłki z)
 5. Użyj innych informacji o karcie kredytowej/banku.
 6. Użyj innego adresu IP ORAZ nigdy nie loguj się do Seller Central z adresu IP, którego używałeś wcześniej (prawie na pewno wiąże się to z użyciem serwera proxy).
Rekommenderad:  Frédérique Constant obawia się, że zdrowie funkcjonujeApple Watch szkodzić szwajcarskim zegarkom

Znam co najmniej jednego chińskiego sprzedawcę, który ma 5+ Amazon konta (4 które są niedozwolone), więc jest to możliwe. Twoim największym niebezpieczeństwem jest to, że jeśli Amazon cię złapie, a jest na to BARDZO duża szansa, prawdopodobnie nie zwolnią żadnych zgromadzonych środków.

Są też przypadki, kiedy Amazon omyłkowo kojarzy Twoje konto z kontem, na którym jest oczekujący problem. Możesz odwołać się od zawieszenia powiązanych kont i miejmy nadzieję, że w ciągu kilku tygodni konto zostanie przywrócone.

Amazon Scenariusz zawieszenia #3: Wystąpił błąd Amazon’wysłać

Istnieje trzeci rodzaj scenariusza zawieszenia konta: wystąpił uzasadniony błąd Amazon’wysłać.

Tam, gdzie widziałem większość tego typu zawieszeń, to kiedy Amazon sprzedajesz podrabiane towary. Widziałem też, jak to się dzieje, gdy ktoś, kto był wcześniej zbanowany Amazon ma dostęp do Twojego konta Seller Central (na przykład w przypadku korzystania z usług zewnętrznego kontrahenta).

Jeśli istnieje uzasadniony błąd przez Amazon i nadal masz możliwość odwołania się, prawdopodobnie odzyskasz swoje konto po przesłaniu niezbędnych dokumentów (takich jak faktury handlowe, pokwitowania wysyłki itp.), aby udowodnić, że się nie mylą. Przygotuj się na dużo papierkowej roboty. Amazon ceni papierkową robotę przed twoimi prośbami.

Innym poważnym minusem tego typu Amazon zawieszenia polega na tym, że zwykle zajmują dużo czasu. Podczas gdy z zawieszeniem Operational Metrics Amazon próbuje szybko Cię „zrehabilitować”, takie przypadki zwykle wymagają przeglądu przez starszych członków zespołu ds. wydajności sprzedawców w Amazon i może zająć dużo czasu (może zająć tygodnie). Spróbuj zadzwonić Amazon i poproś o połączenie z ich biurem w Seattle (w przeciwieństwie do ich indyjskiego call center, które jest absolutnie bezużyteczne w większości spraw), aby uzyskać najlepsze wyniki.

The Ultimate Resort: Złóż wniosek o arbitraż z Amazon

Nadal nie masz szczęścia z twoim Amazon odwołania od zawieszenia? Zatem złożenie wniosku o wiążący arbitraż może być dla Ciebie rozwiązaniem.

Czy próbowałeś już wszystkiego, ale nie udało Ci się przywrócić konta? (i zostałeś zgodnie z prawem zawieszony) Cóż, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że kiedy podpisałeś swój Amazon Umowa sprzedawcy (przeczytałeś to wszystko, prawda?) ty i Amazon obaj wybrali rozstrzyganie sporów poprzez doprowadzenie ich do wiążącego arbitrażu.

Arbitraż to niełatwe zadanie. Ogólnie rzecz biorąc, nie wymaga to adwokata, ale będzie cię to kosztować kilka tysięcy dolarów. Całkowity koszt będzie zależał od rodzaju wybranej opcji płatności (standardowa lub elastyczna), rodzaju sprawy (międzynarodowa lub niemiędzynarodowa), a także kwoty, o którą się ubiegasz. Jeśli roszczenie jest mniejsze niż 75 000 USD, sama opłata za złożenie wniosku wynosi co najmniej USD1750.

I chociaż nie musisz zatrudniać prawnika do swojej sprawy arbitrażowej, powinieneś to zrobić, chyba że jesteś pewien, że możesz sporządzić dobry wniosek o arbitraż, który uwzględnia wszystkie możliwe problemy, które mogą pojawić się w wyniku słów, które wybierać. Przykład dobrego prawnika ds Amazon przypadkach jest CJ Rosenbaum z Amazon Prawnik sprzedawcy. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw do arbitrażu.

Dobrą wiadomością jest to, że prawie wszystkie sprawy kierowane do arbitrażu są rozstrzygane na korzyść sprzedającego (choć może to wynikać z faktu, że większość prawników kieruje sprawy tylko do arbitrażu). Inną dobrą wiadomością jest to, że możesz również złożyć wniosek o odszkodowanie, a także przywrócić konto.

Oto kolejna dobra wiadomość: nie ponosisz odpowiedzialności za Amazonopłat arbitrażowych, o ile arbiter nie uzna Twojego roszczenia za niepoważne. A jeśli wygrasz, zwrócą ci poniesione koszty arbitrażu do kwoty 10 000 USD.

Inne metody ostatniej szansy: mity i rzeczywistość

Istnieją inne metody stosowane w ostateczności, z których niektóre są albo mitami, albo przestarzałymi, a niektóre z nich mają pewne korzenie w prawdzie.

Po pierwsze, tajny e-mail jeff@amazon.com nie zadziałał, aby uzyskać wyniki dla czegokolwiek Amazon za jakiś czas. Po drugie, mogę potwierdzić, że 911@amazon.com to prawdziwy adres e-mail Amazon które podobno mogą być użyte w sytuacjach awaryjnych. Wydaje się jednak, że obecnie nie przynosi to żadnych rezultatów.

Cynthia Stine jest znana na całym świecie Amazon Zawieszenia i wiadomo, aby pomóc Amazon konta przywrócone w przypadku niepowodzenia sprzedawcy (często wielokrotnie). Jej opłata za rozpatrzenie Twojej sprawy zaczyna się od około 500 $ i wzrasta do 2000 $ + w zależności od stopnia trudności sprawy. Mogę donieść, że Cynthia była w stanie pomóc przyjacielowi w bardzo trudnej sprawie w przywróceniu jego konta po ok 5 tygodni i 2000 dolarów.

Wreszcie mam znajomego na forach Ecommerce Fuel, który ma tajemniczy kontakt pod adresem Amazon (ten kontakt, jak sądzę, zaowocował znajomością Amazonekskluzywny program). Byłem świadkiem, jak ta znajoma była w stanie przywrócić konto innej osoby w ciągu zaledwie kilku godzin od rozmowy z jej kontaktem. To było podobne do prośby Dona Corleone o przysługę. Na wynos jest to, że są ludzie, którzy mogą naciskać magiczne przyciski Amazon o których istnieniu nikt z nas nawet nie wie.

Wniosek

Jakiś Amazon zawieszenie może być surowym ostrzeżeniem, aby usprawnić proces, lub dzwonkiem śmierci. Zawieszenie wskaźników operacyjnych jest przerażające, ale rzadko trwałe (w rzeczywistości często zostaniesz przywrócony w ciągu kilku godzin, jeśli Twoje odwołanie jest wystarczające). Z drugiej strony an Amazon zawieszenie z powodu wyraźnego naruszenia Warunków korzystania z usługi może być prawie niemożliwe do odzyskania.

Czy kiedykolwiek zostałeś zawieszony w Amazon, na stałe czy tymczasowo? Jeśli tak, podziel się swoimi doświadczeniami w polu komentarzy poniżej.