Ambarella wprowadza platformę robotyki i umowę z nią Amazon AWS

Na początku roku Ambarella zaczyna na właściwej stopie i oficjalnie ogłasza uruchomienie nowej platformy robotyki opartej na architekturze CVflow i innych zmianach.

Ambarella to firma, która rozpoczęła produkcję chipów o niskiej mocy do kamer wideo, a obecnie opracowuje szeroką gamę aplikacji wizyjnych dla ludzi i komputerów, takich jak sprzęt bezpieczeństwa wideo, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), lustro elektroniczne, między innymi autonomiczna jazda i robotyka.

Ambarella przedstawia nową platformę

Firma zauważa, że ​​ta nowa platforma robotyczna oparta na architekturze CVflow jest przeznaczona dla zautomatyzowanych pojazdów kierowanych (AGV), robotów konsumenckich, robotów przemysłowych i nowych aplikacji przemysłowych. 4.0.

Od źródło Wskazują, że ta zrobotyzowana platforma zapewnia ujednoliconą infrastrukturę oprogramowania w całej rodzinie Ambarella CVflow SoC, w tym CV2, CV22, CV25 i S6LM, bez zapewniania dostępu i przyspieszenia najpopularniejszych funkcji robotyki, takich jak przetwarzanie stereo , ekstrakcja kluczowych punktów, przetwarzanie sieci neuronowej i funkcje biblioteki Open Source Computer Vision Library (OpenCV).

Nowe partnerstwo z Amazon

Oprócz tego ogłoszenia Ambarella wspomniała również, że właśnie podpisała umowę z Amazon Usługi sieciowe (AWS) ułatwiające projektowanie produktów za pomocą ich układów scalonych.

To nowe partnerstwo między Ambarella i Amazon Usługi sieciowe pozwolą użytkownikom korzystać Amazon SageMaker Neo trenuje modele uczenia maszynowego i uruchamia je na dowolnym urządzeniu wyposażonym w sistema wizji AI na chipie (SoC) Ambarella CVflow.

Na koniec Ambarella zauważa, że ​​podczas następnej CES 2020 zaprezentuje bardziej zaawansowaną wersję swojej platformy w postaci pojedynczego układu CV2, który będzie przetwarzał stereo, wykrywanie obiektów, śledzenie kluczowych punktów, siatkę zajętości i wizualną odometrię.