Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

AMD i MediaTek mogą być o krok od stworzenia firmy razem

Świat technologii to autentyczne, żywe koło przemian. I choć istnieje pewna rywalizacja między niektórymi markami, jest też miejsce, aby łączyły się w różnych projektach, w których każdy wygrywa.

Teraz, zgodnie z najnowszymi ujawnionymi informacjami, wydaje się, że AMD i MediaTek prowadzą rozmowy w celu utworzenia wspólne przedsięwzięcie, czyli wspólne przedsięwzięcie.

AMD i MediaTek mogą negocjować, aby założyć firmę

AMD już współpracuje z Samsungiem w segmencie procesorów do urządzeń mobilnych. Jednak ostatnie informacje ujawniły, że amerykańska firma negocjuje umowę z tajwańskim MediaTek. Celem rozmów będzie stworzenie wspólnej spółki, której celem będzie znaczący wzrost obecności obu potęg na rynku sprzętu mobilnego.

Zgodnie z ujawnionymi szczegółami, partnerstwo to może zostać rozszerzone na opracowanie spersonalizowanych SoC (System-on-a-chip) z łącznością z technologią 5G, Wi-Fi i innymi modemami o wysokiej łączności transmisyjnej.

Więc wspólne przedsięwzięcie pomiędzy AMD i MediaTek może zaowocować urządzeniami z wysokowydajnymi rdzeniami procesorów tajwańskiej marki i architekturą graficzną RDNA od marki kierowanej przez Lisę Su. Będzie to więc ważny krok w wejściu AMD do segmentu rozwiązań mobilnych, stając się bardziej bezpośrednim konkurentem dla innych marek, takich jak Samsung i Qualcomm.

Co więcej, to partnerstwo między dwoma gigantami technologicznymi z pewnością rozszerzy obecność AMD na rynku sprzętu low-end. Jest to również segment, w którym wiele urządzeń mobilnych opiera się na chipach MediaTek. Dlatego według ostatnich danych 43% smartphones na całym świecie używamy procesorów tajwańskiej firmy.

Ta ewentualna spółka joint venture może również zachęcić w przyszłości do pojawienia się sprzętu przenośnego z układami SoC ARM. Na razie nie ujawniono dalszych szczegółów tej potencjalnej koalicji i żadna z firm nie skomentowała sprawy.

Przeczytaj też:

Table of Contents