Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Amerykańscy sportowcy doradzali używanie telefonów jednorazowych na igrzyskach olimpijskich w Pekinie

W tym roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się między 4 i 20 lutego. Będzie to już 24. edycja, która odbędzie się w Pekinie, ogromnej stolicy Chin, będąc pierwszym miejscem, w którym odbywać się będą zarówno Letnie, jak i Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Jednak Stany Zjednoczone są zaniepokojone kwestiami bezpieczeństwa w Chinach, takimi jak monitorowanie cyfrowe i złośliwe oprogramowanie. W związku z tym sportowcom z Ameryki Północnej, którzy wezmą udział w zimowych igrzyskach olimpijskich, zaleca się, aby podczas pobytu w kraju azjatyckim nie używali osobistych telefonów, ale wymieniali je na modele jednorazowe.

Chiny

Doskonale wiemy, że Stany Zjednoczone i Chiny to kraje, które nie mają dobrych stosunków. A wrogość między nimi znacząco wpłynęła na kilka sektorów, zwłaszcza technologicznych, w których Stany Zjednoczone w różny sposób warunkowały wydajność chińskich marek i usług.

Ponadto zbliżamy się do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a obawy o bezpieczeństwo amerykańskich sportowców są już odczuwalne.

Sportowcy amerykańscy muszą używać telefonów jednorazowych ze względów bezpieczeństwa

Według informacji z dziennik “Wall Street, amerykański Komitet Olimpijski i Paraolimpijski ostrzegł sportowców, aby nie przywozili swoich osobistych telefonów na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Chinach. Z kolei profesjonalistom doradza się wymianę sprzętu na telefony jednorazowe.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Powiadomienie zostanie wysłane dwukrotnie w 2021 r. i ostrzega sportowców o możliwości monitorowania cyfrowego podczas pobytu w Chinach. Zgodnie ze szczegółami w dokumencie ostrzegawczym stwierdza się, że:

Każde urządzenie, komunikacja, transakcja i aktywność online mogą być monitorowane.

Twoje urządzenia mogą być również zagrożone złośliwym oprogramowaniem, co może negatywnie wpłynąć na ich wykorzystanie w przyszłości.

Z drugiej strony, Wall Street Journal wskazuje, że inne regiony, takie jak Wielka Brytania, Kanada i Holandia również ostrzegają swoich sportowców, aby nie zabierali osobistych telefonów do Chin.

Obawy te mają pewne podstawy, ponieważ do 2019 r. Chiny będą potajemnie instalować oprogramowanie szpiegujące na telefonach turystów wjeżdżających do regionu Xinjiang. Co więcej, grupa badawcza Citizen Lab odkryła, że ​​chińska aplikacja My2022 Olympic, którą muszą zainstalować wszyscy uczestnicy wydarzenia, jest pełna luk w zabezpieczeniach, które mogą prowadzić do naruszeń prywatności, monitorowania i ataków hakerskich.