AmpliFi Alien, nowa jednostka WiFi 6 że Ubiquiti wie, że potrzebujesz

Ubiquiti to firma technologiczna, która od lat znana jest jako część rynku innowacji technologicznych. To prawda, że ​​nie jest tak rozpoznawalny jak inne większe firmy, ale nie przeszkadza to w dalszym poszukiwaniu innowacji w tej dziedzinie.

Teraz jednym z jego ostatnich najazdów było to nowe dzieło, którego funkcje pozwolą mu wyróżnić się w świecie łączności. Wraz z pojawieniem się tego sprzętu, Ubiquiti stara się zapewnić Ci wszystko, czego potrzebujesz w jednym urządzeniu.

Jakie nowości przynosi AmpliFi Alien?

AmpliFi Alien, nowa jednostka WiFi 6 że Ubiquiti wie, że potrzebujesz 1

Główną cechą wyróżniającą AmpliFi Alien jest jego wszechstronność. Na początku możesz podłączyć go do modemu internetowego, aby spełniał funkcje routera.

Jednak może również działać równolegle jako dostawca WiFi, i nie od nikogo, ale o najbardziej zaawansowanej jakości sygnału jak dotąd WiFi 6 z 2.4GHz i 5GHz.

W tej chwili tylko najnowsze urządzenia, takie jak iPhone 11 lub Galaxy S10 mają możliwość pracy z tą siecią. Z tego powodu zespół ma również możliwość oferowania usług innym urządzeniom kompatybilnym z mniej zaawansowanymi połączeniami. W rzeczywistości ma dodatkowe połączenie 5G i 5Ghz dla tego rodzaju sytuacji.

Posiada również cztery porty Ethernet Gigait, do których użytkownicy mogą podłączyć potrzebny im sprzęt. Jakby tego było mało, kolejna z jego funkcji pozwala mu działać jako terminal VPN, który pozwala cieszyć się wysoką prędkością połączenia podczas podróży samochodem.

Tak będzie wyglądało to nowe urządzenie

AmpliFi Alien, nowa jednostka WiFi 6 że Ubiquiti wie, że potrzebujesz 4

Ten zespół wybrał trzeźwy, minimalistyczny design z nieco futurystyczną aurą. Intensywna i jasna czerń jest bohaterem, który obejmuje prawie cały długi cylinder, jakim jest AmpliFi Alien.

Jego górna i dolna krawędź są całkowicie płaskie, aby poprawić jego stabilność. U podstawy ma diody LED o jasnozielonym odcieniu, które nie tylko wskazują prawidłowe położenie urządzenia, ale także nadają mu osobowość.

Na środku cylindra można zobaczyć interaktywny ekran z różnymi wskazówkami na temat sprzętu. W ten sposób można poznać status połączeń i w razie potrzeby wprowadzić w nich poprawki.

Kto jest grupą docelową tego zespołu?

AmpliFi Alien, nowa jednostka WiFi 6 że Ubiquiti wie, że potrzebujesz 5

To urządzenie ma początkową cenę nieco wyższą niż 350 dolarów za sztukę. Jednak liczba funkcji, które może on spełnić, to te, które rekompensują ogromne inwestycje pieniężne.

Dzięki wielu osobom w tym samym domu możliwe jest zbudowanie wysokiej jakości wewnętrznej i prywatnej sieci łączności. Są jednak również w stanie funkcjonować indywidualnie z najwyższą wydajnością.

Mimo pewnych dostosowywalnych szczegółów, prawda jest taka, że ​​urządzenia te nie są zaprojektowane do tego zbyt wiele. Dlatego są bardziej przydatne w domu, dla którego zostały zbudowane, niż w pracy lub biurze, w którym konfiguracje urządzeń nie będą w pełni kompatybilne.