Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Analityka, z której Twoi handlowcy muszą korzystać, aby sprzedawać mądrzej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Analityka, z której Twoi handlowcy muszą korzystać, aby sprzedawać mądrzej

Jedną z największych zalet współczesnego biznesu jest możliwość gromadzenia i analizowania masowych ilości danych. Big Data stało się modnym słowem w wielu kręgach biznesowych w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż niektórzy ludzie mogą czuć, że za tym pomysłem jest dużo szumu, jest też dużo prawdy.

Dane zasilają wgląd we wszystkie aspekty Twojej firmy, umożliwiając podejmowanie mądrzejszych i bardziej świadomych decyzji biznesowych. Tak jest również w dziale sprzedaży. Korzystając z analiz, specjaliści ds. sprzedaży mogą określić, co działa, a co nie. Mogą opracować nowe strategie i zacząć pracować nad mądrzejszą, a nie trudniejszą sprzedażą.

Z jakich analiz powinien korzystać Twój zespół sprzedaży, aby zwiększyć sprzedaż? Oto kilka, które mogą okazać się ważniejsze od innych.

Analizuj niezaspokojone potrzeby

Prawdopodobnie masz dobre pojęcie o tym, co kupują ludzie z Twojej grupy docelowej. Jesteś świadomy swoich konkurentów, tego, jak wypada Twój produkt i jak dobrze konsumenci rozpoznają Twoją markę.

Czy pytałeś swoich klientów o to, czego ostatnio potrzebują i chcą? Na rynku zawsze są luki i możesz przegapić doskonałą okazję do kapitalizacji poprzez zajęcie się niezaspokojoną obecnie potrzebą.

Zadawanie klientom pytań jest dziś dość proste. Poproś ich o udzielenie odpowiedzi w mediach społecznościowych lub poproś o wypełnienie ankiety lub ankiety na Twojej stronie internetowej. Zbierz odpowiedzi, przeanalizuj liczby i odkryj, czego wciąż szukają Twoi klienci.

Możesz użyć tych analiz, aby odkryć postrzegane „luki”, które Twój produkt lub usługa już wypełnia. Następnie wykorzystaj te informacje, aby zwrócić uwagę konsumentów na to, dlaczego Twój produkt jest inny i jak zaspokaja te potrzeby. Może być również narzędziem do aktualizacji i ulepszania Twoich produktów lub usług w przyszłości.

Rekommenderad:  YouTube TV, NBC zgadzają się na „krótkie” przedłużenie, aby uniknąć Premier League i blackoutu w NFL

Analityka kanału

Będziesz chciał użyć tutaj zarówno danych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Twój zespół sprzedaży powinien bacznie obserwować, które kanały osiągają najlepsze wyniki. Skąd większość klientów trafia na Twoją witrynę Facebookczy też ruch jest generowany przez Twoje blogowanie, działania SEO i marketing w wyszukiwarkach?

Warto przyjrzeć się takim rzeczom, jak współczynniki otwarć wiadomości e-mail, kliknięcia i inne. Czy Twoi klienci otwierają e-maile, gdy otrzymują spersonalizowane wiadomości i spersonalizowane oferty?

Ważna jest tutaj również analityka zewnętrzna. Będziesz chciał wiedzieć, które kanały są ogólnie najskuteczniejsze. Które kanały najlepiej nadają się do informowania ludzi o nowym produkcie lub usłudze? Być może są jakieś skuteczne kanały, których nie używasz w swoim dziale sprzedaży.

Analityka klienta

Prawdopodobnie wiesz więcej niż myślisz o swoich klientach. Masz informacje o tym, gdzie pracują i jakie stanowiska zajmują. Prawdopodobnie masz też informacje o tym, czego szukają lub o ostatnim zakupie, jakiego u Ciebie dokonali.

Masz również informacje o ich danych demograficznych, informacjach, z którymi korzystają w Twojej witrynie i nie tylko. Przeanalizuj te informacje, aby odkryć ich problemy, potrzeby i pragnienia. Skorzystaj z tych informacji, aby dostosować taktykę sprzedaży do każdego potencjalnego klienta i każdego kupującego, aby zwiększyć sukces sprzedaży.

Miary produktywności

Patrząc ponownie do wewnątrz, będziesz chciał zobaczyć, co robią Twoi handlowcy. Jak wygląda Twój kurs zamknięcia? Kto odnosi największe sukcesy i z jakimi rodzajami potencjalnych klientów? Jakiej taktyki używają?

Pamiętaj, że dobry współczynnik zamknięcia niekoniecznie mówi ci, co twoi handlowcy robią „dobrze”. Będziesz musiał zagłębić się w analizę, aby dowiedzieć się więcej o tym, kto stosuje jakie taktyki w jakich scenariuszach iz jakimi rodzajami potencjalnych klientów.

Masz w rękach więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Używaj go mądrze, a Twój zespół sprzedaży będzie w stanie dokonać większej sprzedaży przy mniejszym wysiłku niż kiedykolwiek wcześniej.

Rekommenderad:  6 Najlepsze sposoby, aby naprawić powiadomienie zespołu Microsoft nie działa na telefonie iPhone