Analiza: smartfon Elephone E10, nowoczesny design przy niskich kosztach

Poszukiwanie smartphones niski koszt jest duży i prośby o smartphones około 100/150 €. W tym przedziale cenowym jest wiele opcji i dziś przedstawiamy analizę jako jeden z dobrych przykładów do rozważenia, mianowicie Elephone E10, który przedstawiamy dzisiaj w analizie.

Poznaj szczegółowo smartfon Elephone E10.

Analiza: smartfon Elephone E10, nowoczesny design przy niskich kosztach

Ogólne dane techniczne

Elephone E10 wyróżnia się przede wszystkim swoim wyglądem i aparatem 48 MP, jednak istnieją inne funkcje do podkreślenia.

Zaczynając od ekranu, ma przekątną 6,5″ Przy rozdzielczości HD + 720 x 1560 pikseli. Jest to rozdzielczość oczekiwana na smartfonie w już wspomnianym przedziale cenowym. Ponadto ekran ten ma stosunkowo cienkie marginesy i mały wycięcie w miejscu, w którym umieszczony jest przedni aparat.

O sistema operativo jest Android 10, coś, co okazuje się być całkiem pozytywne w tym zakresie. Najciekawsze jest to, że smartfon praktycznie przynosi tylko aplikacje Google niezbędne do natychmiastowego działania, bez ingerencji producenta w aplikacje i projektowanie, które generalnie nie podoba się użytkownikom. Zatem wszystko inne należy do użytkownika.

Smartfon Elephone E10

Procesor, który go wyposaża, to ośmiordzeniowy MediaTek MT6762D, lepiej znany jako Helio A25, a GPU to IMG PowerVR GE8320. Przychodzi z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Aparaty Elephone E10 i inne specyfikacje

Przedni aparat ma 13 MP, z przysłoną f /2.8. Tylny aparat jest czterokrotnie i oferuje następującą konfigurację: 48 MP, f /1.8 (szeroki kąt) + 13 MP (ultra szeroki kąt) + 5 MP (makro) + 2 MP (głębokość). Jest dodatkowo wspomagany przez lampę błyskową LED.

Analiza: smartfon Elephone E10, nowoczesny design przy niskich kosztach

Akumulator ma pojemność 4000 mAh, a ładowarka umożliwia ładowanie z maksymalną mocą 10 W. Dodatkowo zawiera port USB typu C, Bluetooth, Wi-Fi i NFC, o które ostatnio tak bardzo pytano w kwestii płatności. Co ciekawe, ponieważ jest to model podstawowy, nie oferuje tego 3, 5 mm, zgodnie z trendem głównych marek.

Mówiąc o dźwięku, głośnik do połączeń znajduje się w zwykłym miejscu, nad ekranem, a drugi do głośnika i odtwarzania treści multimedialnych na dolnej stronie. Ponadto zawiera dwa mikrofony.

Zawiera także czujnik odcisków palców, umieszczony z boku smartfona, który działa również szybko i poprawnie.

W pudełku

Elephone E10 jest dostarczany w pudełku z zasilaczem 10 W, kablem USB / USB typu C, silikonową osłoną ochronną i folią ochronną na ekran.

Smartfon Elephone E10

Konstrukcja Elephone E10

E10 od Elephone prezentuje się w nowoczesnym stylu, a mianowicie z ekranem o zmniejszonych marginesach, cienkim i z modułem tylnej kamery, który odnosi nas do najnowszych szczytów tej serii, takich jak Samsung Galaxy S20 lub Huawei P40.

Analiza: smartfon Elephone E10, nowoczesny design przy niskich kosztach 1

Oprócz przedniej szyby z przodu pozostałą część konstrukcji wykonano z tworzywa sztucznego. Model, który mamy w testach, jest niebieski i zielony w gradiencie, a model jest także czarny. W ten sposób odpowiada na żądanie bardziej żywiołowej i dyskretnej publiczności.

Konstrukcja Elephone E10

Boki są lekko zakrzywione i pasują do koloru tyłu. Po lewej stronie znajduje się gniazdo karty. W szczególności pozwala na umieszczenie dwóch kart nanoSIM, a nawet karty microSD. W ten sposób można zwiększyć pojemność pamięci bez rezygnacji z posiadania dwóch kart SIM, jak w zdecydowanej większości smartphones.

Patrząc dalej na boki, po prawej stronie znajduje się czujnik odcisków palców, w którym zintegrowany jest również przycisk zasilania. Po tej samej stronie znajduje się również przycisk regulacji głośności. Poniżej znajduje się port USB Type-C, mikrofon i głośnik. Na koniec, po prostu kolejny mikrofon.

Patrząc na obszar ekranu, nie mając najmniejszych marginesów, jakie widzieliśmy, można uzyskać bardzo dobrą harmonię. Powyżej, oprócz kamery pojawiającej się na upuszczanym ekranie, znajduje się również głośnik do połączeń, a także, prawie niezauważalnie, czujniki jasności i bliskości.

Analiza: smartfon Elephone E10, nowoczesny design przy niskich kosztach

Z tyłu znajduje się prostokątny i lekko wystający moduł kamery w lewym górnym rogu. W centrum znajduje się napis marki, a w tle oznaczenie modelu.

Ekran

Elephone E10 ma ekran LCD 6,5″ I ma rozdzielczość HD + 720 x 1560 pikseli. W tym przedziale cenowym rozdzielczość nie powinna być wyższa.

Analiza: smartfon Elephone E10, nowoczesny design przy niskich kosztach

Jeśli chodzi o wyświetlanie kolorów i definicję zawartości, nie ma negatywnego aspektu, na który należy zwrócić uwagę. Czułość dotyku jest również odpowiednia.

Wydajność smartfona klasy podstawowej

Mamy do czynienia z niedrogim smartfonem, który ma sistema operativo Android w wersji 10. Należy wziąć pod uwagę, że jest to przewaga nad większością konkurencji. Na rynku pojawiają się tanie modele, które nadal oferują system Android 9.

Smartfon Elephone E10 - Wydajność smartfona klasy podstawowej

Kolejną zaletą jest to, że przynosi tylko niektóre użyteczne aplikacje Google do podstawowego użytku. Następnie to użytkownik wybiera to, czego chce użyć, bez zajmowania miejsca przez niezliczone bezużyteczne aplikacje.

Jeśli chodzi o wydajność, odpowiada to oczekiwanemu zakresowi. Nie zezwala na działanie aplikacji z dużą płynnością, które wymagają wysokiej wydajności, na przykład niektórych gier. Nadal jest jednak w stanie wykonać przykładowo większość najczęściej wykonywanych zadań, chociaż w niektórych momentach może powodować pewne opóźnienia.

Smartfon Elephone E10

Pod względem testów porównawczych na przykład w Antutu udało się osiągnąć 95917 punktów. Należy również zauważyć, że w zadaniach, które zużywają więcej zasobów, takich jak sam test porównawczy, smartfon nie przegrzewa się.

Należy zauważyć, że dźwięk odtwarzany przez smartfon jest zaskakująco dobry dla zakresu, w którym jest włożony. Ma dobry poziom regulacji, a głośność co najwyżej nie odtwarza wysokiego tonu, co jest bardzo powszechne w tych niższych zakresach, chociaż bas jest praktycznie nieobecny.

Autonomia

Bateria telefonu Elephone E10 wynosi 4000 mAh i 0% przy 100% obciążeniach w około 2 godziny. Ponadto w ciągu pierwszej pół godziny ładuje około 30% baterii. Autonomia niewiele odbiega od tego, co zwykle. Dlatego pozwala na korzystanie z całego dnia bez wielkich ograniczeń i 2 dni dla najbardziej powściągliwych.

Fotografia

Jak już wspomniano, konfiguracja kamery na tylnym module składa się z czterech kamer. Jeden z 48 MP, f /1.8 (szeroki kąt), kolejne 13 MP (ultra szeroki kąt), makro z 5 MP i wreszcie aparat do głębokości 2 POSEŁ. Jest dodatkowo wspomagany przez lampę błyskową LED. Przedni aparat ma 13 MP.

Smartfon Elephone E10

Jeśli chodzi o ultra-szerokokątny aparat, obszar, który może uchwycić jest imponujący. Ponieważ nie można porównać jakości, możliwe jest porównanie zakresu z tym samym smartphones jak na przykład Huawei P40 Pro, udając się dalej. Kamera makro pokazuje również imponujące wyniki.

Pod względem ogólnych wyników, zawsze biorąc pod uwagę przedział cenowy, w którym działamy, nie możemy nie być w pełni usatysfakcjonowani. Ponadto za pomocą głównego aparatu można robić zdjęcia za pomocą 48 MP. Tylko na zdjęciach w ciemniejszym otoczeniu nie można uzyskać tak dobrych wyników.

Należy zauważyć, że w tym przypadku każda z tylnych kamer dobrze reprezentuje swoją funkcję, w przeciwieństwie do wielu testowanych tutaj modeli podstawowych.

Oto kilka przykładów.

Werdykt

Ogólnie rzecz biorąc, ocena telefonu Elephone E10 jest bardzo pozytywna. W rzeczywistości aspekt, który najbardziej mi się podobał, to konstrukcja przedstawiająca pewne detale, które ujawniają niedbałe wykończenie, a mianowicie w przedniej części, w której szkło ekranu łączy się z fryzem bocznym.

Wydajność odpowiada wymaganiom tego zakresu, a fakt, że jest wyposażony w system Android 10 i prawie nie ma zainstalowanych aplikacji, jest bardzo pozytywny.

Jakość fotograficzna jest również zadowalająca, a także autonomia, która – choć nie jest nadzwyczajna – jest zgodna z tym, co najbardziej smartphones.

Smartfon Elephone E10

Podsumowując, należy podkreślić fakt, że zawiera on NFC, który umożliwia przede wszystkim dokonywanie płatności bezpiecznie i bez konieczności dotykania urządzeń płatniczych w czasie, gdy nie jest to zalecane.

Elephone E10 jest dostępny za około 89 € (99,99 $) w trwającej obecnie kampanii promocyjnej, a jego cena bez rabatu wynosi około 150 € (169,99 $). Zobacz wszystkie Gama produktów Elephone, z dużymi zniżkami do 19 czerwca.

Pplware dziękuje Elephone za udostępnienie smartfona do analizy.

Elephone E10