Android 7.0 Nougat dostępny dla smartfonów Nexus

Google rozpoczął oficjalna dystrybucja Androida 7.0 Nougat, który na razie jest dostępny tylko na najnowszych urządzeniach z rodziny Nexus – na przykład ceniony Nexus 5 z 2013 r. pozostaje wykluczony. Nowa wersja wprowadza kilka drobnych zmian, których zakres nie jest jednak porównywalny z skokiem z wersji Od 5 do 6.

Tym razem jest to więcej niż cokolwiek innego z drobnych, ale interesujących drobiazgów, które dotyczą łatwości użycia, bezpieczeństwa, prostoty aktualizacji. Między innymi na przykład aktualizacje systemu są instalowane w tle. „Oznacza to”, czyta blog Google, „że przy następnym włączeniu urządzenie może automatycznie i bezproblemowo przełączyć się na zaktualizowany obraz systemu”.

Czytaj także: Google N to Nougat, nugatowy smartfon

Zawsze przy ponownym uruchomieniu, czas oczekiwania jest skrócony do optymalizacji aplikacji dzięki rewizji wewnętrznego kompilatora. Android 7.0 Nougat wprowadza również wiele okien jako funkcja systemowa. Ustawienie wiele okien, widoczne już w dostosowaniach niektórych producentów, pozwala korzystać z dwóch lub więcej aplikacji jednocześnie, dzieląc ekran. Dzięki tej nowości będzie można to zrobić z każdą aplikacją, a przy równoważnej funkcji Samsunga (lub innych) jest to możliwe tylko z niektórymi kompatybilnymi aplikacjami. Jeśli ekran jest wystarczająco duży, Nougat pozwala również zmieniać rozmiar okien według potrzeb.

Android Nougat Nexus

Nawet system powiadomień został poprawiony i poprawiony, a w systemie Android 7 można odpowiedzieć na wiadomość bezpośrednio z obszaru powiadomień bez otwierania odpowiedniej aplikacji, jeśli sama aplikacja obsługuje tę funkcję. Oczywiście zawsze możesz dotknąć powiadomienia, aby otworzyć aplikację, która je wygenerowała.

Google również interweniował w sprawie wydajność i zużycie. W szczególności ulepszono funkcję Drzemki, która pozwala zmniejszyć zużycie, gdy telefon nie jest używany przez pewien czas. teraz Doze działa nawet wtedy, gdy telefon znajduje się w kieszeni lub torbie, a nie tylko spoczywa na stole. Dodano drzemkę Projekt Svelte, funkcja monitorująca aktywność w tle i dostęp do pamięci oraz poprawiająca wydajność, a także zmniejszająca zużycie energii.

Android 7 zapewnia także lepsze narzędzia do kontrolowania połączeń mobilnych i ograniczania danych używanych w nowej funkcji Oszczędzanie danych: Łatwiej jest teraz ograniczyć wykorzystanie danych w tle, zapewniając lepszą kontrolę nad szczegółami. Gdy Oszczędzanie danych jest aktywne, w obszarze powiadomień widoczna będzie konkretna ikona.

nexus 6p klawiatura bootloadera

Co do bezpieczeństwo, Android 7 Nougat pozwala niektórym aplikacjom działać bez wprowadzania kodu PIN lub hasła, jeśli chcemy. Na przykład możemy wykonać połączenie lub wysłać SMS. Szczegół, który może zmusić więcej osób do zablokowania telefonu. Możesz także wybrać aplikacjędostęp tylko do określonego folderu (na przykład Obrazy) zamiast do całej karty SD, zmniejszając w ten sposób możliwe luki w zabezpieczeniach związane z uprawnieniami. Poprawiono także ochronę danych o lokalizacji.

Poprawiono także zarządzanie systemami dla tych, którzy używają Androida środowisko pracy, w szczególności ze specjalnymi narzędziami przeznaczonymi dla menedżerów IT firm. Interwencje również w zakresie zarządzania językami: Android 7 spróbuje użyć języka podobnego do języka systemu, jeśli aplikacja domyślnie go nie oferuje. Możesz ustawić kolejność ważności języków dla tych, którzy aktywują więcej niż jeden. Android 7.0 oferuje również funkcje umożliwiające korzystanie z urządzenia jako rejestratora wideo (rejestrator wideo) lub nowe funkcje poprawiające dostępność.

Ci, którzy mają jedno ze zgodnych urządzeń Nexus, mogą po prostu poczekać na aktualizację OTA, którą Google rozpowszechnia w tych dniach. Ci, którzy mają małe doświadczenie lub chcą eksperymentować, mogą również pobrać niezbędne pliki i zaktualizować ręcznie – operacja, która będzie konieczna dla tych, którzy mają Nexusa 5 lub inny smartfon, który nie otrzyma aktualizacji od producenta.