Po pogłębieniu wszystkich aspektów związanych z Androidem One, dziś przyszła kolej na Android GO. Jest to program przedstawiony przez Google w grudniu 2017 r., Prawie zbieżny z wydaniem standardowej wersji Oreo. Biorąc pod uwagę wymagania systemowe i to, co twierdzi sam Big G, mamy do czynienia z inicjatywą skierowaną specjalnie do smartfonów z mniej wydajnymi właściwościami technicznymi.
Co to jest Android GO
Android GO to wersja systemu operacyjnego Google bez dostosowań oprogramowania i całej serii funkcji, które zwykle znajdujemy w zielonym robocie. Na przykład brakuje animacji i nie ma obrazu w obrazie. Ponadto wszystkie aplikacje G-Suite są obecne w wersji GO, z mniejszą funkcjonalnością, prostszym aspektem graficznym i mniejszą powierzchnią pamięci.
YouTube GO, Google Maps GO, Gmail GO, Assistant GO, to tylko niektóre aplikacje G-Suite zaprojektowane specjalnie dla tej konkretnej wersji zielonego robota. Cel jest wkrótce powiedziany: oferta dla smartfonów z pamięcią RAM nie przekraczającą 1,5 gigabajta (i 8/16 gigabajtów pamięci wewnętrznej) platforma oprogramowania, która nie obciąża zbytnio części sprzętowej, a jednocześnie zapewnia wszystkie niezbędne funkcje.
Począwszy od Androida Oreo, każda wersja systemu operacyjnego Google ma „GO”. Nic dziwnego, że kilka tygodni temu kalifornijski gigant zaprezentował Androida 10 GO, wprowadzając całą serię innowacji: otwieranie aplikacji odbywa się teraz o 10% szybciej; wprowadzono nowy system kryptograficzny o nazwie Adiantum, zaprojektowany do wydajnej pracy bez specjalistycznego sprzętu; aplikacje zawierają teraz kilka funkcji w standardowych wersjach.
Smartfony z systemem Android GO sprzedawane w Europie
WYKAZ CIĄGŁEJ AKTUALIZACJI
Android GO i Android One
Program Android GO nie należy mylić go z Androidem One. Ten ostatni w rzeczywistości reprezentuje kolejną konkretną wersję zielonego robota, którą znajdujemy na smartfonach o różnych przedziałach cenowych i której poświęciliśmy dogłębne badanie, aby móc zrozumieć logikę, która popchnęła Google do tego rodzaju różnicowania.