Android: jak odzyskać usunięte zdjęcia

Android: jak odzyskać usunięte zdjęcia 1

Przypadkowe usunięcie zdjęć z telefonu może być uciążliwe. Nie tylko oznacza to, że możesz stracić cenną pamięć (lub swoje ulubione selfie w łazience), ale może to również kosztować czas i wysiłek, aby ją odzyskać, jeśli możesz.

Na szczęście istnieje kilka opcji, które mogą pomóc w odzyskaniu zdjęć. Nie zawsze działają, ale mogą dać ci szansę na uratowanie tego najważniejszego obrazu!

    Anuluj / Cofnij

W zależności od używanego urządzenia i generacji oprogramowania powinieneś mieć możliwość szybkiego stuknięcia przycisku Anuluj lub Cofnij po usunięciu obrazu. Ten przycisk będzie dostępny tylko przez ułamek sekundy, ale spróbuj go dotknąć, aby uniknąć konieczności przejścia do dalszych kroków w celu odzyskania obrazu.

Android: jak odzyskać usunięte zdjęcia 2Przycisk Anuluj
    Przywracanie z kosza

Zakładając, że korzystasz ze standardowej galerii Androida, przekonasz się, że zamiast od razu je usunąć, Android najpierw przenosi zdjęcia do Kosza. Stamtąd można stosunkowo łatwo odzyskać obrazy, o ile nie upłynęło zbyt wiele czasu.

Po prostu dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu, gdy jesteś w głównym widoku galerii, a znajdziesz opcję Kosz na dole w menu podręcznym. Kliknij to, a ostatnio usunięte obrazy będą tam.

Android: jak odzyskać usunięte zdjęcia 3Kosz

Jednak po pewnym czasie Android trwale je usunie i nie będzie można ich odzyskać w ten sposób. Może to być 15, 30 lub nawet 60 dni – zwykle powinno to być dużo czasu na odzyskanie obrazu.

Android: jak odzyskać usunięte zdjęcia 4Kosz

Jeśli chcesz trwale pozbyć się obrazów z Kosza, możesz je stamtąd usunąć, nie czekając na upływ czasu, ale pamiętaj, że gdy to zrobisz, znikną na zawsze!

    Korzystanie z kopii zapasowych Google

Jeśli wykonasz kopię zapasową swoich zdjęć na koncie Google, możesz odzyskać usunięte za pomocą aplikacji Zdjęcia Google. Tutaj także masz możliwość przejrzenia kosza, jeśli usunąłeś zdjęcia w aplikacji – jeśli chcesz po prostu skopiować kopię zdjęcia usuniętą z telefonu po utworzeniu kopii zapasowej na dysku, wystarczy zlokalizować odpowiedni folder i pobierz tam kopię obrazu na swój telefon.

Możesz to robić tak często, jak chcesz – dopóki nie usuniesz zdjęć z Dysku Google, możesz je przywrócić w dowolnym miejscu i czasie, bez ograniczeń czasowych.

Pamiętaj tylko, aby nigdy nie zgubić danych logowania!