Android: jest to aspekt udostępniania stylów Airdrop, natychmiast w …

Wcześniej nazywany Fast Share, prawie wypuszczono alternatywną wersję Google AirDrop, która nazywa się Udostępnianie w pobliżu. Znaleziono funkcjonalny pakiet APK, który zaowocował wydaniem filmu demonstracyjnego. Usługa musi być dostarczana z aktualizacjami dla Androida. Co pozostaje do zobaczenia.

Od zeszłego lata wiemy, że Google pracuje nad sistema system udostępniania plików podobny do AirDrop, rozwiązanie dla Apple na iOS i macOS. W naszym pierwszym artykule na ten temat rozwiązanie nazywało się Fast Share i było w dużej mierze kontynuowane Usługa Android Beam, ale z tym komfortem klienci Apple cieszyć się.

Sześć miesięcy później pojawiła się nowa nieufność do tej nowej usługi w niekończących się plotkach. Jesteśmy to winni stronie dewelopera XDA. Jeden z członków tej społeczności znalazł (nie wiemy gdzie) APK z pewnością nie został odwołany ani usunięty. Ten pakiet APK aktywuje nową usługę o nazwie Near Sharing i wydaje się, że są zintegrowane z interfejsem Androida 10. Testowali rozwiązanie na dwóch różnych telefonach, modelu Pixel i produkcie wideo, który można znaleźć poniżej.

Korzystanie z bliskiego udostępniania jest dość łatwe. Ty wybierasz treść. Kliknij „udostępnij”. Gdy zwykle udostępniasz opcje udostępniania (e-mail, wiadomości, media społecznościowe itp.), Pojawiają się nowe opcje: Twoje kontakty są blisko ciebie geograficznie. Pamiętaj, że muszą ustawić swój status, aby był widoczny (np. Bluetooth). Wybierz ten, który Cię interesuje, a plik zostanie przesłany (po uzyskaniu uprzedniej zgody kontaktu). Transfery są dokonywane za pośrednictwem Wi-Fi.

Bezpośrednio zintegrowany z systemem Android 10

To rozwiązanie jest interesujące, ponieważ wydaje się, że działa ze wszystkimi urządzeniami z Androidem, bez ograniczeń marki. Wygląda na to, że ta funkcja jest dostępna wyłącznie w systemie Android 10 (i wyższe), ale zostaną zintegrowane z sistema operativo (a nie na poziomie interfejsu lub nakładki). Potencjał smartphones ze specjalnymi ROM-ami (EMUI, MIUI, ColorOS itp.), ponieważ miało to wpływ od momentu zainstalowania usługi komórkowej (co nie zawsze ma miejsce w przypadku Huawei).

Przeczytaj także: Xiaomi, Oppo: nadchodzi bezprzewodowe udostępnianie inspirowane AirDrop, czym one są? smartphones zgodny?

Dzięki ścisłemu udostępnianiu w Google, przesyłaniu strumieniowym peer-to-peer do Xiaomi / Oppo /Vivo i Quick Share na Samsung, a sistema Rośnie szybkie udostępnianie plików między sąsiednimi urządzeniami. Jednak nie tylko dzielenie się nimi smartphones Co ciekawe z AirDrop, sistema Apple które każdy chce skopiować. Jest to również możliwość kopiowania tylko plików między smartfonem a tabletem lub komputerem i odwrotnie. Czy Google pracuje nad wersją? Windows i udostępniać w pobliżu ChromeOS? Ufnie

Źródło: XDA Developer