Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Android nie dzwoni na numery alarmowe, a winę za to ponosi Teams

Pomimo tego, że nie jest to powszechne, Android ma pewne błędy, które pojawiają się losowo i są dziwne dla użytkowników. Google szybko naprawia te wady, ale nie zawsze udaje mu się to zrobić w odpowiednim czasie.

Pojawiła się nowa z tych nietypowych sytuacji, ze skargą użytkownika. Z tego, co opisałeś, Android nie może dzwonić na numery alarmowe i nie jest to wina Google. Co zaskakujące, wydaje się, że przyczyna leży w zespołach Microsoftu.

Android Google Teams Microsft Emergency

Ta nowa wada Androida nie wydaje się być rozpowszechniona przez wielu użytkowników, mimo że ma duże znaczenie. Ponieważ nie jest to sytuacja stosowana nawracająco, może występować u wielu osób smartphones bez świadomości użytkowników.

Początkowo zgłoszony na Reddicie, ostatecznie zwrócił uwagę Google. Sytuacja pokazała, że ​​dzwoniąc na numer alarmowy, smartfon z Androidem po prostu zignorował połączenie, wysyłając do służb wsparcia jedynie lokalizację użytkownika.

Google ostatecznie przeanalizował sytuację i wkrótce potem zdołał odtworzyć problem. Z tego, co ujawnia, wszystko opiera się na niewłaściwej interakcji między Teams a systemem Android, gdy użytkownik nie jest uwierzytelniony w aplikacji Microsoft.

Rekomendacja na teraz jest najbardziej oczywista ze wszystkich, gdy takie problemy występują. Użytkownicy korzystający z systemu Android 10 lub nowszego powinni odinstalować aplikację Teams, jeśli nie korzystają z aplikacji lub zamierzają przeprowadzić uwierzytelnianie w najbliższej przyszłości.

Google dostarczyło jeszcze więcej informacji, ujawniając je tego dnia 4 Styczeń wyda poprawkę dla tego problemu. Wcześniej, w nadchodzących dniach, Microsoft ma również wydać aktualizację dla Teams, która zapobiegnie występowaniu tego problemu w przyszłości.

Chociaż nie jest to powszechna sytuacja, ponieważ posiadanie Zespołów i brak uwierzytelnienia wydaje się raczej nierozsądne, może to być trudna sytuacja. Z pewnością w takich warunkach będzie niewielu użytkowników Androida, ale gdyby było to coś bardziej normalnego, problem z pewnością miałby znacznie gorszy kontur.

Rekommenderad:  Bezpłatni użytkownicy Google Meet nie będą już mogli korzystać z nieograniczonych grupowych rozmów wideo — JoyofAndroid.com