Android Q Beta 2 Aktualizuj funkcje Chat Bubbles, Składany emulator i wiele innych

Kilka tygodni po początkowej wersji Androida Q beta Google wypuszcza nową aktualizację do wersji beta systemu operacyjnego. Android Beta 2 jest już dostępny, a wyszukiwarka wydała również zaktualizowany pakiet SDK dla programistów. Nowe aktualizacje zawierają kilka nowych funkcji, w tym wielozadaniowe bąbelki czatu i emulator urządzeń składanych.

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebook Messenger, bez wątpienia znajdziesz funkcję bąbelków na czacie. Beta 2 Zasadniczo przynosi te bąbelki jako standardową funkcję wielozadaniowości. Ponownie, podobnie jak Messenger, pływająca bańka utrzymuje rozmowy w toku, umożliwiając jednocześnie wysyłanie wiadomości i interakcję z ludźmi, bez konieczności przełączania się między aplikacjami całkowicie.

Android Q Beta 2 Aktualizuj funkcje Chat Bubbles, Składany emulator i wiele innych 1

Idąc dalej, Google wdrożył również składany emulator. Umożliwianie programistom tworzenia aplikacji dla systemu Android Q na urządzenia składane. Chociaż urządzenia składane nie są jeszcze dostępne w handlu, oczekuje się, że producenci smartfonów, tacy jak Samsung i Huawei, zaczną wypuszczać telefony składane w przyszłości.

Android Q Beta 2 Aktualizuj funkcje Chat Bubbles, Składany emulator i wiele innych 2

Inne Android Q Beta 2 obejmie również lepszą kontrolę gestów, ulepszone menu udostępniania i większą kontrolę nad przechwytywaniem dźwięku. Android Q Beta 2 jest obecnie dostępna tylko do pobrania na wszystkie urządzenia Google Pixel. Wystarczy powiedzieć, że podczas tegorocznej imprezy Google I / O możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji dotyczących mobilnego systemu operacyjnego.

(Źródło: Android, Engadget// Obraz: Android)