Android Q może wyeliminować przycisk Wstecz; Ustępując miejsca jednemu przyciskowi pojemnościowemu

Według raportu XDA Google wprowadzi dalsze ulepszenia w kontrolkach gestów w nadchodzącym systemie operacyjnym Android Q. Z tych ulepszeń jeden z nich może spowodować, że Android Q będzie miał tylko jeden przycisk pojemnościowy.

W szczególności XDA znalazło przedpremierową wersję Androida Q, która zawiera tylko przycisk strony domowej lub „pigułkę”, jak ją nazywają. Podczas gdy „najnowsze aplikacje” (które zostały usunięte z Androida 9 Przyciski Pie) i „Wstecz” zniknęły, nadal będziesz mieć dostęp do ich funkcji za pomocą gestów.

Co więc robisz, gdy chcesz wrócić do poprzedniej strony? To zaskakująco proste – wystarczy przesunąć przycisk Home w lewo.

Android Q może wyeliminować przycisk Wstecz; Ustępując miejsca jednemu przyciskowi pojemnościowemu 1

To powiedziawszy, należy zauważyć, że jest to oparte na wyciekającej eksperymentalnej wersji Androida Q. Google może zdecydować, że nie podoba się bieżąca implementacja gestów, i istnieje szansa, że ​​wersja konsumencka będzie zupełnie inna.

Ale prawdopodobnie nie powinniśmy się tym zbytnio martwić. W końcu telefony, które mają dostęp do Androida 9 Ciasta wciąż są nieliczne i znajdują się daleko między nimi.

(Źródło: XDA)