Android Q wycieki online; Sugeruje tryb ciemny dla całego systemu i nowy tryb pulpitu

Podczas gdy wielu z nas świeckich użytkowników jest nadal zadowolonych z tego, co Android 9 Pie zapewnia naszym inteligentnym urządzeniom, wielu entuzjastów i programistów Androida już przewiduje, co przyniesie kolejna aktualizacja Androida Q. Dzięki wyciekom, a także dobrym ludziom z XDA, mamy teraz pewne wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać po kolejnej dużej aktualizacji.

Według wycieku jedną z największych zmian w systemie operacyjnym (przynajmniej wizualnie) wydaje się być systemowy tryb ciemności. Mówiąc ściślej, funkcja nie zostanie automatycznie zaimplementowana, ale najwyraźniej użytkownicy będą mogli ją aktywować za pomocą ustawień. Pamiętaj, że ta funkcja będzie mieć zastosowanie do wszystkich aplikacji związanych z Google, a także powiadomień innych firm.

XDA wydaje się również wskazywać na nieco większy nacisk na bezpieczeństwo, i w tym celu Android Q podobno zmienił uprawnienia. W szczególności uprawnienia będą teraz zapewniać użytkownikom przegląd dostępu do uprawnień dla aplikacji. Wraz z większym poziomem prywatności i funkcjonalności aplikacji.

Android Q wycieki online; Sugeruje tryb ciemny dla całego systemu i nowy tryb pulpitu 1

Najciekawszym punktem przecieku jest jednak odkrycie rzekomego „trybu wymuszonego pulpitu” znalezionego przez witrynę programisty. XDA mówi, że opis brzmi „wymuszanie eksperymentalnego trybu pulpitu na dodatkowych wyświetlaczach”, ale jeśli go rozbić, brzmi to tak, jakby Google pracował nad funkcją podobną do funkcji Samsung DeX lub Huawei EMUI Easy Projection.

Istnieją inne aktualizacje zawarte w przecieku, ale jak dotąd wspomniane funkcje wydają się być kluczowe – jeśli nie ważne aktualizacje, o których warto wspomnieć. Kiedy Android Q zostanie udostępniony ogółowi, jest tak dobry, jak nikt się nie domyśli.

Android Q wycieki online; Sugeruje tryb ciemny dla całego systemu i nowy tryb pulpitu 2

Jest jednak prawdopodobne, że dowiemy się o tym więcej w tym roku, prawdopodobnie podczas corocznej konferencji we / wy Google.

(Źródło: XDA przez The Verge, 9to5Google, BGR // Image: The Verge)