Android vs. iOS: Który system mobilny jest dla Ciebie odpowiedni?

Android vs. iOS: Który system mobilny jest dla Ciebie odpowiedni? 1

Android i iOS to dwa najczęściej używane systemy operacyjne na telefony komórkowe i tablety. Chociaż wybór między smartphones a tablety, które chcesz kupić, nie sprowadzają się wyłącznie do systemu operacyjnego, jest to ważny czynnik, który każdy powinien wziąć pod uwagę. Oba mają zalety i wady.

W zależności od potrzeb, a także innych produktów, z których możesz skorzystać, będziesz chciał albo coś kupić Applelub jednego z kilkudziesięciu producentów używających Androida. Ten przewodnik powinien pomóc Ci podjąć decyzję.

Szybkie zalety i wady Androida na iOS

Oprócz okrzyków ich właścicieli istnieje kilka rzeczywistych różnic między telefonami z iOS i Androidem. Większość różnic polega na tym, że iOS można znaleźć tylko na Apple telefony, podczas gdy Android działa na urządzeniach wielu producentów, co ma zarówno zalety, jak i wady.

Plusy Androida

– Wszechstronny
– Oprogramowanie stron trzecich
– Urządzenia peryferyjne Third Pary
– Tańsze aplikacje
– Modułowy interfejs użytkownika

Plusy IOS

– Lepsza stabilność
– Bezproblemowy ekosystem
– Lepszy stosunek sprzętu do wydajności
– Lepsze bezpieczeństwo aplikacji

Android vs. iOS: Który system mobilny jest dla Ciebie odpowiedni? 2

Powody, dla których warto kupić Androida

Ten system operacyjny został stworzony przez Google i jest znany jako najczęściej używany mobilny system operacyjny na całym świecie.

Istnieją trzy ważne powody:

  Ciekawe funkcje i technologie

Telefony z Androidem mają kilka unikalnych dodatków, które pozwalają na korzystanie z telefonu na ciekawe sposoby, które nie są dostępne w iOS. Nowe telefony LG pozwalają włączyć ekran po prostu dwukrotnie stukając palcem. Nowe urządzenia Samsung mają funkcję rozpoznawania twarzy i śledzenia wzroku.

  Bezstopniowo konfigurowalny

Aplikacje na Androida zapewniają większą personalizację i elastyczność niż iOS. Dzięki temu możesz używać czcionek i ikon według własnego wyboru i instalować, co chcesz.

  Można odebrać telefon za wszelką cenę

Android jest domyślnym systemem operacyjnym dla różnych marek, które są dostępne w różnych cenach. Możesz uzyskać dużą różnorodność w telefonach z Androidem i możesz wybrać według swojego budżetu.

Android vs. iOS: Który system mobilny jest dla Ciebie odpowiedni? 3

Powody, dla których warto kupić system iOS

Apple iOS jest również znany jako jeden z najpopularniejszych obecnie używanych systemów operacyjnych. Jest dostępny w wielu Apple produkty takie jak iPad, iPod i oczywiście iPhone. To najlepsza opcja dla tych, którzy chcą niezawodności.

Są trzy najważniejsze powody, dla których wolisz iOS od Androida:

  Wcześniej można uzyskać aplikacje dobrej jakości

Większość programistów próbuje teraz opracowywać i wypuszczać aplikacje zarówno na iOS, jak i Androida, ale najpierw wiele wersji jest dostępnych na iOS, ponieważ jest to naprawdę łatwe do opracowania. Android to rozdrobniony system operacyjny, a większość telefonów z nim nie ma najnowszej wersji, co może bardzo utrudnić rozwój. Gdzie iOS jest spójny na wszystkich urządzeniach Apple i może być łatwo zaktualizowany, gdy pojawi się nowa wersja.

  To zawsze działa

Chociaż od czasu do czasu mogą pojawić się błędy Apple telefon, można je naprawić bez opóźnień. Aplikacje na iOS nie mają bezpośredniego dostępu do systemu operacyjnego, co oznacza, że ​​jeśli się zepsują Apple telefon nadal będzie działał tak samo dobrze, jak wcześniej, nawet jeśli konieczne będzie ponowne uruchomienie aplikacji.

  Bardziej bezpieczny system operacyjny

iOS jest znany jako jeden z najbezpieczniejszych systemów operacyjnych z dwóch powodów. Po pierwsze, pracownicy Apple sprawdzaj i weryfikuj ręcznie każdą aplikację opublikowaną w Apple App Store, a następnie udostępniają go ludziom. Druga, Apple ma zintegrowaną aplikację zapobiegającą kradzieży w iOS, która może łatwo śledzić, gdzie idzie twój iPhone, jeśli zostanie skradziony.

Każdy z tych telefonów to świetna opcja, więc wybór sprowadza się do osobistych preferencji. W wielu przypadkach jest to tylko kwestia lojalności wobec marki – kupujesz to, czego zawsze używałeś.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz kupić Android For Dummies od Dana Gooka, który opisuje wszystko, co musisz wiedzieć o platformie Android, a potem jeszcze trochę.

Telefony z Androidem dla manekinów